Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-05-11 odsłon: 107        
Uczciliśmy Dzień Zwycięstwa
fot. Tadeusz Surma
Na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym w Stargardzie odbyły się 8 maja uroczystości 73. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.
W asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego pod pomnikiem na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym odbył się Apel Pamięci. Oddano też salwę honorową. Uroczystość z udziałem reprezentacji samorządowych, środowisk kombatanckich i mieszkańców miała charakter ekumeniczny.


Interesujący odczyt historyczny zaprezentował kustosz Andrzej Bierca z Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Stargardzie. „7 lat temu w wieku 110 lat zmarł ostatni żołnierz I wojny światowej. Należy zakładać, że za lat kilkanaście nie będzie już w śród nas weteranów II wojny światowej. Oby wraz z nimi nie odeszła pamięć o tej wielkiej tragedii milionów ludzi i nauka płynąca z tak wielkiej daniny krwi tych żołnierzy, którzy zginęli walcząc za wolność swych narodów i ojczyzn” możemy przeczytać w referacie Andrzeja Biercy.

Na zakończenie złożone zostały kwiaty i zapalono znicze na żołnierskich grobach.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Lokal wynajem centrum
 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia