Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-02-01 odsłon: 277        
Utopiony Mig 15 i rozbudzone nadzieje
fot. SPI www.stargard.com.pl Krzystof Lizut
Dziś podczas konferencji prasowej w Starostowie Powiatowym w Stargardzie, Starosta Drawski Stanisław Kuczyński przekazał oficjalnie Staroście Stargardzkiemu Iwonie Wiśniewskiej zawiadomienie o odnalezieniu szczątków radzieckiego samolotu na dnie jeziora Miedwie. Na konferencji obecny był również Dariusz De Lorm – przedstawiciel grupy „Jezioro Tajemnic”, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Jarosław Rzepa oraz Robert Sabadini z fundacji „Z nami bezpieczniej”.
Samolot odkryty został przez nurków o z grupy „Jezioro Tajemnic”.

Jakie będą dalsze losy samolotu nie jest jeszcze określone. Odkrywcy znaleziska zaznaczają, że chcieliby aby pozostał on jako atrakcja nurkowa na dnie jeziora. Inaczej przedstawia się sprawa samego silnika, gdyż przypuszczalnie mógł on zostać wyprodukowany w fabryce Rolls-Royce’a lub na jego licencji. Jednym z pomysłów jest wydobycie samego silnika.
Podczas konferencji wielokrotnie podkreślano wartość turystyczną i korzyści które mogłyby płynąć z wykorzystania tego znaleziska jako lokalnej atrakcji.źródło: Starostwo PowiatoweKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Jęczydół 85 tyś
 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia