Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty forum: Weż się za robote, a nie szukanie naiwnych. ...
Najnowsze posty aktualności: Regina slawecka .com .pl ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-11-07 odsłon: 524        
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących
Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki przy udziale dzielnicowych na terenie powiatu stargardzkiego w okresie od 28 października do 7 listopada przeprowadzili działania własne pn.”Bezpiecznie do szkoły”. Policjanci dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego szczególnej kontroli poddawali stan techniczny autobusów, a także sposób przewożenia pasażerów, w tym dzieci do szkół. Dodatkowo mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących, a także przestrzeganie przez nich ograniczeń prędkości.
Aby przejazdy, czy też podróże autobusem należały do udanych i bezpiecznych policjanci stargardzkiej drogówki wspierani przez dzielnicowych z posterunków przeprowadzili na terenie powiatu stargardzkiego działania „Bezpiecznie do szkoły”. Celem akcji były wzmożone kontrole autobusów pod kątem stanu trzeźwości ich kierowców, stanu technicznego pojazdów, a także sposobu przewożenia pasażerów w szczególności dzieci podróżujących do szkół.

Podczas akcji funkcjonariusze kontrolowali także samochody osobowe, którymi dzieci również przewożone są do placówek oświatowych przez rodziców, lub innych opiekunów.

Przypominamy jakie podstawowe warunki techniczne powinien spełniać autobus podczas przewozu dzieci:
1. każdy pojazd musi posiadać aktualne badania techniczne, które w przypadku autobusu, przeprowadza się przed upływem roku od dnia pierwszej rejestracji, a następnie – co 6 miesięcy;
2. autobus powinien posiadać wyjścia awaryjne, do których dostęp nie może być niczym utrudniony;
3. autobus powinien być wyposażony w dwie gaśnice, z których jedna powinna być umieszczona możliwie blisko kierowcy, druga – wewnątrz autobusu, w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia;
4. autobus powinien być wyposażony w apteczkę doraźnej pomocy;
5. autobus przewożący zorganizowaną grupę dzieci lub młodzieży w wieku do lat 18 - powinien być oznaczony z przodu i z tyłu kwadratowymi tablicami barwy żółtej z symbolem dzieci barwy czarnej. W warunkach niedostatecznej widoczności tablice powinny być oświetlone chyba, że są wykonane z materiału odblaskowego.

Podczas działań policjanci skontrolowali kilkadziesiąt autobusów nie ujawniając większych nieprawidłowości.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wzajemne dbanie o bezpieczeństwo podczas jazdy, w tym przewożenie pasażerów zgodnie z obowiązującymi przepisami pomoże w uniknięciu groźnych zdarzeń drogowych kolizji i wypadków w których zdrowie, a nawet życie tracą ludzie.


asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz

źródło: KPP w StargardzieKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
ACORD sztyblety obcasy

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia