Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-04-10 odsłon: 260        
Większość z nas przepłaca za prąd. Sprawdź, jak płacić mniej bez zbędnego wysiłku!
Energia elektryczna stanowi współcześnie dobro pierwszej potrzeby. Urządzenia domowe są zarówno ułatwieniem codzienności, jak i źródłem rozrywki. Uniknięcie kosztów z nimi związanych jest wręcz niemożliwe, niemniej możemy znaczenie je obniżyć! Jak? Na przykład dzięki podjęciu dobrej decyzji w kwestii zmiany sprzedawcy prądu dla domu w Stargardzie. Decyzja ta może skutkować oszczędnością nawet do 7% w skali roku. Zobaczcie jak to zrobić!
Klasa A+ i inne, czyli zużycie energii przez poszczególne urządzenia

Jednym z najprostszych działań, jakie możemy podjąć w celu zmniejszenia rachunków za prąd, jest sprawdzenie poziomu zużycia energii przez kupowane przez nas żarówki. Zmiana na te typu LED może pozwolić na kilkudziesięciozłotowe (lub nawet kilkusetzłotowe) oszczędności w skali roku. Podobnie jest podczas zakupów sprzętów AGD i RTV. W sklepach na terenie Stargardu możemy spotkać się z różnego typu oznaczeniami na urządzeniach, takimi jak A+ czy A++. Dobór klasy poboru energii zazwyczaj oznacza wyższy koszt zakupu, który zwraca się przez niższe zużycie prądu w ciągu całego cyklu funkcjonowania sprzętu. Różnica pomiędzy A+ a klasą A++ może wynosić kilkadziesiąt złotych rocznie, co – w porównaniu z całkowitym rocznym kosztem korzystania z telewizora – stanowi bardzo dużą różnicę (przeciętny 42-calowy telewizor kosztuje rocznie od 100 do 140 złotych). Im większe zużycie, tym większe mogą być oszczędności. Lodówki klasy B zużywają przeciętnie około 300 złotych rocznie, a klasy A+++ 90 złotych. Różnica jest zatem znacząca. Zgodnie z nowymi dyrektywami unijnymi, podział na klasy od A do A+++ ma zostać ujednolicony do A, co może być utrudnieniem w doborze oszczędniejszego urządzenia. Nowe urządzenia z reguły idące z postępem technologicznym wymagają mniejszego poboru energii, co oznacza, że w momencie ich wymiany można uzyskać oszczędności.

Wybór sprzedawcy prądu. Jakie korzyści mogą płynąć ze zmiany sprzedawcy i taryfy w Stargardzie?

Prostą opcją niewymagającą wiele wysiłku, która może sprawić, że prąd dla domu w Stargardzie będzie tańszy, jest zmiana sprzedawcy prądu. Porównując dostępne na rynku stargardzkim oferty, można dobrać dla siebie stawki dające możliwość oszczędzenia kilkudziesięciu złotych rocznie. Dobierając odpowiedni rodzaj taryfy, możemy zaoszczędzić jeszcze więcej. Taryfy jednostrefowe wiążą się z jednolitą stawką i to niezależnie od pory dnia, w której korzystamy z prądu. Taryfy dwustrefowe dzielą dzień na czas, w którym prąd jest tańszy i na ten, w którym jest droższy. Jest to idealne rozwiązanie dla mieszkańców Stargardu, którzy najbardziej aktywnie korzystają z urządzeń elektrycznych w mniej typowych godzinach – między 13.00 a 15.00 oraz między 22.00 a 6.00.

W Stargadzie chcieć to móc!

Jeśli chcesz zyskać dodatkowy miesięczny zastrzyk gotówki, płynący z oszczędności na prądzie to jest to w Twoim zasięgu! Po prostu zsumuj kwotę, która zostanie Ci w portfelu dzięki tej oszczędności i przeznacz ją na przykład na nowy sprzęt z oznaczeniami A+++.
Wchodząc na www.poprostuprad.pl dowiesz się jak szybko i łatwo możesz zmienić sprzedawcę prądu na tańszego i to bez zbędnych formalności.
źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Jęczydół 85 tyś
 
Sandałki KORNECKI

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia