Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: Piramide szybciej zrobili ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-02-25 odsłon: 129        
Wojewódzkie działania prędkość na terenie naszego powiatu
Prędkość jest nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Wraz ze wzrostem prędkości wzrasta ofiarochłonność wypadków. Każdego dnia policjanci stargardzkiej drogówki, w tym grupy SPEED „walczą” na drodze z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura i brak wyobraźni na drodze. Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze zatrzymali 26 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość.
Głównym celem wojewódzkich działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze dokonywali pomiarów ręcznymi miernikami prędkości, a także wideorejestratorem. Kontrole przeprowadzane były na DK 10 w miejscach, gdzie dochodziło do groźnych zdarzeń, w tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Działania stargardzkich funkcjonariuszy, w tym policjantów z grupy „SPEED” planowane są także na terenie naszego powiatu na drogach poszczególnych gmin.

W roku 2019 na terenie naszego powiatu doszło do 61 wypadków, w których 87 osób zostało rannych, a 8 poniosło śmierć. Zaangażowanie funkcjonariuszy, analiza danych o zdarzeniach, opracowanie planów działań przyniosła rezultaty. W roku 2020 na drogach naszego powiatu w 31 wypadkach 35 osób zostało rannych, a 2 poniosły śmierć.

Stargardzcy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

źródło: KPP w StargardzieKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia