Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-11-06 odsłon: 60        
Wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu fotograficznego [FOTO]
fot. Marcin Fedorowicz
Mglisty Batory, StargardVita wiosną i do tego California Vibes. Kalendarz miejski na 2020 rok znów wypełnią wyjątkowe zdjęcia autorstwa stargardzian. Tegoroczne propozycje zgłoszone na konkurs fotograficzny były bardzo zróżnicowane. Oprócz doskonale znanych miejsc pojawiły się nowe lokalizacje. Kalendarz jeszcze w tym roku trafi do mieszkańców.
Autorzy zdjęć pokazali, że Stargard jest wyjątkowy. Na tych obrazach widać nie tylko pasję do fotografii, ale też zauroczenie i niegasnącą miłość do wybranych fragmentów Stargardu. Cieszę się, że możemy wspólnie oglądać te emocje. Zdjęcia mają bardzo różnorodną tematykę. Autorzy dostrzegli świeżo zrealizowane inwestycje, miejsca w naszym mieście, które się przeobrażają – mówi prezydent Rafał Zając.

Na fotografiach są także dobrze znane lokalizacje i obiekty, co pozwala na ciekawe połączenie i pokazanie różnych oblicz Stargardu – miasta historycznego i jednocześnie rozwijającego się dynamicznie. Na konkurs prace nadesłało 20 fotografów-amatorów. – Uczestnicy włączyli się w dbanie o naszą wspólną lokalną tożsamość. Do tego zrobili to na wysokim poziomie. Wiem, że komisji konkursowej nie było łatwo wybrać 12 spośród 55 zdjęć. To znaczy, że ich jakość jest naprawdę dobra – dodaje prezydent Rafał Zając.

Anonimowe ujęcia oceniała komisja, w skład której weszli profesjonalni fotografowie i artyści plastycy. Dodatkowo na facebookowym profilu miasta odbyło się głosowanie na okładkę kalendarza. W tym roku internauci zdecydowali, że będzie to Brama Młyńska ukazana z nietypowej, ciekawej perspektywy.

Nagrodzone fotografie ozdobią poszczególne miesiące kalendarza. Ich autorzy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 300 zł za każde ujęcie. Zdjęcia zostaną też wykorzystane w kampanii StargardVita! To właśnie ludzie żyjący tutaj są najlepszymi ambasadorami naszego miasta. Pokazując je ze swojej perspektywy, udowadniają, że Stargard to komfortowe miejsce do pracy, mieszkania, a także realizacji pasji.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TRAPERY MĘSKIE

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia