Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-10-05 odsłon: 231        
Wsparcie dla powiatowych inwestycji
Miasto dofinansuje dwie kolejne inwestycje drogowe Powiatu Stargardzkiego. Tym razem 150 tysięcy złotych trafi na remont części ulicy Wielkopolskiej, a pół miliona złotych na przebudowę ulicy Ceglanej.
Ulica Wielkopolska będzie remontowana na odcinku od Czeskiej do Wieniawskiego. Powiat Stargardzki planuje wykonać zadanie jeszcze w tym roku. Na odcinku Wielkopolskiej ma zostać przebudowany pas drogowy. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni oraz chodników i zjazdów do posesji. Inwestycja podniesie zarówno komfort jak i bezpieczeństwo użytkowników, a także wpłynie na poprawę estetyki tego kwartału miasta.

Na przełomie października i listopada rozpoczna się prace prowadzone przez Powiat Stargardzki związane z przebudową ulicy Ceglanej. Miasto dofinansuje to zadanie kwotą 500 tysięcy złotych. W ramach inwestycji planowana jest przebudowa nawierzchni jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Pierwszej Brygady do skrzyżowania z ul. Składową. Wykonanie przebudowy pasa drogowego wpłynie na poprawę bezpieczeństwa poruszania się pojazdów m.in. do Stargardzkiego Parku Przemysłowego oraz Osiedla Chopina.

Zgodę na dofinansowanie działań powiatowych wydali na ostatniej sesji radni miejscy. To nie pierwsze wsparcie udzielone przez Miasto Powiatowi, jeśli chodzi o inwestycje drogowe w tym roku. Wystarczy wspomnieć choćby nie dawno zakończoną modernizację ulicy Wieniawskiego. Jednak również Powiat wspiera działania podejmowane przez Miasto w zakresie remontów dróg. Tak choćby będzie z Aleją Żołnierza.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działki nad Miedwiem
 
Sandałki KORNECKI

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia