Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-10-05 odsłon: 116        
Wsparcie dla rodzin
fot. www.stargard.pl
W naszym mieście pomoc może otrzymać każda rodzina, która tego potrzebuje. Wsparcie udzielane jest szczególnie tam, gdzie pojawiają się problemy. W ramach kampanii „Stargard Przyjazny Rodzinie” rusza cykl „Rodzina z problemem przemocy”. To szansa na pomoc ofiarom przemocy domowej, a także możliwość uzyskania porad, w jaki sposób reagować na takie sytuacje w naszym najbliższym otoczeniu.
W najbliższych dniach w Twoim Radiu będzie można posłuchać rozmów z osobami udzielającymi wsparcia rodzinom z problemem przemocy. Audycje zaplanowano od środy (2.10.) do piątku (4.10.) między 13:00 a 14:00. Informacje na temat akcji pojawią się także na stronie www.twojeradio.fm. Słuchacze dowiedzą się m.in. co zrobić, gdy sami spotkają się z tym problemem oraz w jaki sposób pomóc innym.
Przemoc w rodzinie to trudny temat, wokół którego istnieją pewne mity i stereotypy. Kampania „Rodzina z problemem przemocy” to przede wszystkim informacje, które dotrą do wielu mieszkańców naszego miasta. Oprócz audycji w radiu osoby zainteresowane tym tematem otrzymają poradnik. Można go pobrać poniżej, a także – w wydaniu papierowym – znaleźć w: Urzędzie Miejskim, ul. S. Czarnieckiego 17; Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Warszawska 9A; Centrum Socjalnym Caritas, ul. Z. Krasińskiego 19; Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Skarbowa 1; Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, ul. Wojska Polskiego 27; Komendzie Powiatowej Policji, ul. Warszawska 29.

Dodatkowo w październiku na planszach w Parku Chrobrego pojawi się wystawa dotycząca problemu przemocy w rodzinie. Tam również będzie można znaleźć przydatne informacje m.in. o tym, gdzie szukać pomocy i w jaki sposób reagować w różnych trudnych sytuacjach.

Kampania „Stargard Przyjazny Rodzinie” to kontynuacja akcji z ubiegłego roku. W projekcie poruszane są tematy dotyczące rodzin, a przede wszystkim wyzwań, trudności i problemów, z którymi borykają się na co dzień. W 2018 r. pierwszą odsłoną był cykl „Rodzina z…”. Wtedy poruszone zostały zagadnienia dotyczące m.in. osób starszych, niepełnosprawnych i uzależnionych. W tym roku w ramach kampanii pojawił się temat rodziny z problemem przemocy.

Załączniki - kliknij aby pobrać:
- Poradnik


źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI damskie koturny

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia