Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-09-15 odsłon: 356        
Wyciszenie w rytmie natury
fot. Książnica Stargardzka
Kolejną, malarską propozycją na nadchodzącą już Jesień w Galerii Jednego Obrazu Książnicy Stargardzkiej, jest obraz autorstwa Małgorzaty Pastuszek zatytułowany „Poza sezonem”.
Artystka ukończyła Uniwersytet Łódzki. Tworzy malarstwo sztalugowe w technice olejnej i akrylowej. Artystka należy m.in. do Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej w Szczecinie oraz do Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama”. Pracuje pedagogicznie z młodzieżą. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe. Tematyką jej twórczości jest szeroko rozumiana natura. Jak mówi: „Morze, woda od zawsze mnie fascynowały. To swoisty i nieprzewidywalny taniec natury w postaci światła, koloru i ruchu, który nie pozwala być obojętnym na pozytywne emocje w trakcie jego twórczej kontemplacji”. Ten, trwający już osiem lat okres swojej twórczości malarka nazywa „falowaniem”. Jej obecne prace mają dwojaki przekaz. Z jednej strony jest morze, jako studium ruchu fal i towarzyszącego mu światła, z drugiej strony tworząc emocjonalne tło postrzeganego przez artystkę świata. „Nie przepadam za morzem w sezonie” – dodaje: „…to właśnie poza sezonem najmocniej można odczuwać wyciszenie dzięki oczyszczającej sile morza, z której czerpię radość i inspiracje do obecnej pracy twórczej”. I niech to stanowi najlepszy komentarz do prezentowanego dzieła.
Reprodukcję obrazu można również obejrzeć w centrum Stargardu, w ogólnodostępnej bramie wejściowej przy ul. Mickiewicza nr 1B.

Obraz pt. „Poza sezonem”, technika olejna, format 69 x 49 cm, 2017r.


źródło: Książnica StargardzkaKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działki nad Miedwiem
 
SZPILKA ACORD - skórzana

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia