Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-11-28 odsłon: 273        
Wypoczynek w Kościelisku
fot. Linkhouse
Tatry. Mekka turystów uwielbiających górskie wycieczki, wypoczynek w ciszy lub odwrotnie – gwar turystów i strefy SPA w licznych hotelach. Tu sezon trwa cały rok – narciarze opuszczają kwatery, by za chwilę mogli je zająć miłośnicy trekkingu. Dzięki bogactwu natury, świetnej infrastrukturze oraz klimatowi, który jest nieporównywalny z żadnym innym regionem Polski, jesteś w stanie znaleźć sobie takie miejsce do odpoczynku, które doskonale wpisze się w twoje potrzeby.
Różnorodność wszystkiego w Tatrach jest bowiem ogromna. Można mieszkać w samym centrum Krupówek i całą dobę korzystać ze wszystkich możliwych atrakcji. Można spędzać czas na przykład w Kościelisku, mieć widok na panoramę Tatr i doskonałe wyjście do szlaków, a przede wszystkim spokój. Dlatego właśnie ta malownicza miejscowość turystyczna przyciąga coraz więcej turystów, rodzin z dziećmi, młodzieży i seniorów oraz grup zorganizowanych.

Z widokiem na Tatry

Kościelisko staje się coraz bardziej rozpoznawalną miejscowością turystyczną. Już samo położenie u podnóża Pasma Gubałowskiego sprawia, że jest idealnym punktem wypadowym w góry. To stąd właśnie wychodzą najpopularniejsze szlaki, a stosunkowo niewielka odległość do Tatrzańskiego Parku Narodowego daje możliwość wejścia na Przysłop Miętusi i Doliny Kościeliskiej, Małej Łąki oraz Doliny Lejowej. Taka różnorodność sprawia, że każdy – mniej lub bardziej wprawiony piechur znajdzie doskonały szlak dla siebie niezależnie od tego czy lubi chodzić tymi dość obleganymi, czy też wybiera te mniej popularne, a tym samym gwarantujące ciszę, kontakt z naturą oraz szansę na odrobinę samotności.
Tatry niezmiennie budzą zachwyt widokami, a tych w Kościelisku i okolicach również nie zabraknie. Sukcesywnie powiększa się również infrastruktura turystyczna, a nowe ścieżki piesze czy rowerowe pozwalają nie tylko zdobywać góry, ale również w bezpieczny sposób zwiedzać okolice i pobliskie miejscowości. Wypoczynek w Kościelisku to również możliwość korzystania z całego folkloru, jaki Tatry mają nam do zaproponowania. Zachwycają zabytki, ludowa zabudowa, wielkie góralskie chaty oraz drewniany Kościół pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza, który powstał w 1914 roku. Wnętrza tego najważniejszego zabytku Kościeliska były projektowane przez Stefana Matejkę – bratanka słynnego polskiego malarza.
Poza tym miasteczko przyciąga nietuzinkowym klimatem. Szereg restauracji i karczm oferuje doskonałe regionalne jedzenie, które zachwyca aromatami oraz doskonałej jakości składnikami. To kuchnia korzystająca z tradycyjnych przepisów na kwaśnicę, mięsa, ryby oraz oczywiście śliwowicę. W Kościelisku znajdziesz również cały szereg różnych atrakcji, które pozwolą spędzać czas dokładnie tak, jak się lubi, ale przede wszystkim w spokoju i ciszy. W tej miejscowości można prawdziwie odpocząć od ulicznego zgiełku. Narciarzy przyciągają liczne wyciągi narciarskie oraz doskonale przygotowane trasy zjazdowe oraz biegowe o zróżnicowanym stopniu trudności, a piechurów szereg ścieżek oraz możliwości aktywnego spędzania czasu.
Niewątpliwie turystów przyciąga również bliskość Zakopanego oraz dobra komunikacja ze stolicą polskich Tatr. Nawet nocując w Kościelisku bez problemu można korzystać z atrakcji, które gwarantuje kurort i całe Podhale.

Jakie noclegi znaleźć w Kościelisku?

Niewątpliwie właścicieli hoteli, pensjonatów, apartamentów czy też pokoi gościnnych w Kościelisku nie mogą narzekać na brak klientów. Bogata oferta noclegowa sprawia przede wszystkim, że można znaleźć propozycje o różnym standardzie, a tym samym dedykowane różnym klientom oraz oczywiście takie, które wpiszą się w planowany budżet na wakacje lub weekendowy wyjazd. Oferty noclegów w Kościelisku najlepiej szukać poprzez serwisy internetowe, gdzie z pewnością znajdziemy oferty, które odpowiadają na potrzeby każdego klienta. Sama gmina, która bywa określana bramą do Tatr Zachodnich powstała w 1867 roku i od tego czasu systematycznie się rozwija, wykorzystując popularność tatrzańskich szlaków.
Zainteresowanie turystów z roku na rok jest coraz większe, dlatego też i oferta noclegowa staje się coraz bogatsza zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Poza tym stale mieszkańcy dbają o klimat, jaki jest odczuwalny w Kościelisku. Spotkasz się tu z życzliwością, gościnnością oraz doskonałym jedzeniem i klimatem góralskim czerpiącym pełnymi garściami z najlepszych tradycji.

Kościelisko na urlop lub weekend

Góry to jeden z najpopularniejszych kierunków, jaki wybierają Polacy zarówno na weekend, jak i na dłuższy urlop. Przede wszystkim zachwycają widokami oraz klimatem i dają możliwość odpoczynku dokładnie takiego, jaki zaplanujesz. Niezmiennie pod Tatrami można znaleźć miejsca ciszy, jak i te, w których panuje wielki zgiełk, szlaki na intensywną wspinaczkę, jak i strefy, w których można leniwie odpocząć. Poza tym Kościelisko to również doskonały punkt wypadowy do okolicznych miejscowości w Polsce i na Słowacji, a szereg różnych atrakcji pozwala nawet, kiedy pogoda nie sprzyja, znaleźć pomysł na ciekawą aktywność. Mapa okolic Kościeliska oraz szlaków dostępnych dla każdego jest tak bogata, że z pewnością podczas jednego urlopu nie uda ci się zobaczyć wszystkiego i na pewno tu wrócisz.


źródło: LinkhouseKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działki w Klępinie
 
BALERINKI NA RZEP

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia