Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-04-26 odsłon: 289        
X spotkania z edukacją
fot. SPI www.stargard.com.pl Krzystof Lizut
25 kwietnia 2018 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Budowlano – Technicznych i Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie odbyły się „X Spotkania z Edukacją” zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z pracownikami Centrum Kształcenia Praktycznego i Zespołu Szkół Budowlano - Technicznych w Stargardzie.
Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Starosta Stargardzki i Prezydent Miasta Stargard.
Gośćmi tegorocznej imprezy byli przedstawiciele władz samorządowych
i oświatowych, m. in. pan Jerzy Sołtysiak - Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, pani Iwona Wiśniewska - Starosta Stargardzki, pani Ewa Sowa - Zastępca Prezydenta Miasta Stargard, a także dyrektorzy szkół i placówek oświatowych miasta oraz powiatu stargardzkiego.
Głównym celem organizowanych w tym roku spotkań była promocja szkolnictwa zawodowego w szkołach technicznych i branżowych oraz zapoznanie uczniów klas trzecich gimnazjalnych z ofertą edukacyjną na następny rok szkolny. Ze względu na wprowadzenie doradztwa zawodowego do klas siódmych szkół podstawowych i zmiany w szkolnictwie zawodowym do udziału w tegorocznych spotkaniach zaproszeni zostali również uczniowie klas siódmych szkół podstawowych.
Na wstępie imprezy zaproszonych gości przedstawił i powitał Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego pan Henryk Szymczak. Następnie głos zabrali : Starosta Stargardzki pani Iwona Wiśniewska , Zastępca Prezydenta Miasta Stargard pani Ewa Sowa
i Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak życząc zebranej młodzieży dokonania dobrych i mądrych decyzji dotyczących dalszej ścieżki kształcenia i wyboru zawodu .
Po wystąpieniach gości nastąpiło podsumowanie wyników konkursu plastycznego pt. „Kim chciałbym zostać? – mój wymarzony zawód”, zorganizowanego przez doradców PODN w Stargardzie panią Izabelę Wojciechowską i panią Beatę Podolak. Konkurs skierowany był do przedszkoli naszego powiatu i spotkał się z szerokim i entuzjastycznym przyjęciem.
Na konkurs wpłynęło 30 prac z sześciu przedszkoli , a ich autorzy oraz nauczyciele zostali wyróżnieni i nagrodzeni podczas „Spotkań” przez pana Kuratora Jerzego Sołtysiaka, Starostę panią Iwonę Wiśniewską i Zastępcę Prezydenta Stargardu panią Ewę Sowę. Szczególnie docenione zostały prace: Antoniego Patyka i Jana Cymbała z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie, Mai Landra i Michała Łuczaka z Przedszkola Publicznego w Brzezinach, Amelii Sałapaty z Przedszkola w Dobrzanach, Marii Wejs
i Natana Karola z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Wesoła Lokomotywa”
w Stargardzie oraz Hanny Cyktor i Machaliny Goliszewskiej z Przedszkola Miejskiego nr 6 „Promyczek” w Stargardzie.
Po tak miłym początku imprezy uczniowie klas trzecich kończących gimnazjum mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu stargardzkiego na rok szkolny 2018/2019, których ekspozycja odbyła się w Hali Sportowej ZSB -T oraz zwiedzić pracownie Centrum Kształcenia Praktycznego.
Uczniowie klas siódmych mieli natomiast możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w zawodach, do których przygotowuje Centrum Kształcenia Praktycznego
w Stargardzie poprzez zapoznanie się ze stanowiskami pracy w poszczególnych pracowniach CKP.
Organizatorzy tegorocznych Spotkań z Edukacją dołożyli starań, aby wszyscy zainteresowani skorzystali z okazji i mieli możliwość zapoznania się z działalnością szkół średnich i zawodowych w szkołach technicznych i branżowych naszego miasta: I LO, II LO, ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 5, ZSB-T, CKP, a także Bursy Szkolnej i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.
Spotkaniami z Edukacją interesują się uczniowie i nauczyciele naszego miasta, gdyż są one źródłem wiedzy o kolejnych etapach edukacyjnych. Z proponowanej oferty prezentujących się placówek oświatowych skorzystało 1200 uczniów z 22 szkół powiatu stargardzkiego.
Uczestnicy X Spotkań z Edukacją gromadzili informacje o interesujących ich szkołach, podziwiali osiągnięcia, oglądali filmy reklamujące dokonania, degustowali przygotowane smakołyki, prowadzili rozmowy ze starszymi kolegami, a wszystko to
z pewnością ułatwi im podjęcie decyzji w sprawie wyboru przyszłej szkoły i kierunku kształcenia.
Imprezą towarzyszącą „Spotkaniom” był też panel dyskusyjny doradców zawodowych szkół podstawowych nt. „Rola nauczyciela – doradcy zawodowego w rozwoju zawodowym dzieci/uczniów”, podczas którego m.in. omówiono doświadczenia związane
z wdrażaniem doradztwa zawodowego w szkole podstawowej i podsumowano pracę sieci doradców zawodowych prowadzoną przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną
i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie.
Spotkania z Edukacją cieszą się z niesłabnącym od wielu lat zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli i władz lokalnych. Były jak zwykle doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między nauczycielami i inspiracją do podejmowania nowych wyzwań pedagogicznych.


źródło: Irena ZalewskaKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Międzyzdroje 1 linia
 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia