Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-05-23 odsłon: 192        
ZS nr 2 - `Nocą` w Ekonomiku...
fot. Jacek Podgórski Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie
19 listopada był wyjątkowym dniem dla mieszkańców Stargardu pod względem ilości wydarzeń kulturalnych. Również Zespół Szkół nr 2 wpisał się w tę tendencję i zaproponował wszystkim „ Noc Muzeów” połączoną ze zbliżającą się niebawem „ Nocą Bibliotek”.
Noc Muzeów przebiegała pod hasłem „PRL- w krzywym zwierciadle”. Nauczyciele historii Dariusz Cielniak, Magdalena Lipnicka i Małgorzata Makowska wraz z dużą grupą uczniów przygotowali wieczór pełen atrakcji. Można było zwiedzić wystawę „PRL w filmie i kabarecie” oraz degustację przysmaków z minionej epoki, które przygotowała p. Agnieszka Kokolus. Przy dźwiękach muzyki z tamtych lat oraz licznie zgromadzonych eksponatach bardzo łatwo można było przenieść się w klimat minionej epoki. Licznie przybyli zwiedzający mogli oglądać pamiątki zgromadzone przez szkołę, a wśród nich m.in. dokumenty, zdjęcia, ale również przedmioty codziennego użytku, zabawki, gry, książki dla dzieci i młodzieży. Sprawna szafa grająca, winylowe płyty, dawne sprzęty radiowo - telewizyjne, telefony, komputerowe gry, gazety sprzed lat - takie rzeczy można było zobaczyć podczas tej nocy. Z dużym zaciekawieniem oglądało się też pokaz stargardzkiego magika.
Zwiedzający chętnie uczestniczyli w quizach wiedzy o PRL-u, konkursach np. „złóż leżaczek”, czy karaoke. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi oglądali bajki ze swojego dzieciństwa, zarówno z rzutnika multimedialnego jak i projektora ręcznego. Oryginalne kroniki oraz filmy przypominały absurdy minionego czasu
Przed szkołą odbył się pokaz ognia w wykonaniu grupy Poison Fire z klubu wojskowego. Udany wieczór zakończył się potańcówką, w której wspólnie bawiły się trzy pokolenia. Dzięki naszemu sponsorowi – firmie ENTERPRISE LOGISTICS Sp. z o.o. S.K.A. oraz dzięki uprzejmości firmy OZIMEK mogliśmy posmakować ,, rarytasów ‘’ w stylu lat PRL-u.
Podczas Nocy Muzeów odwiedzający szkołę goście mogli uczestniczyć również w Nocy Bibliotek, która w tym roku będzie przebiegać pod hasłem RzeczpospoCzyta. Organizatorzy Marzena Wiśniewska i Alicja Grydziuszko zaproponowali gościom wiele atrakcji. Zorganizowano wystawę prac uczniów, o talencie, których może teraz dowiedzieć się szersza liczba odbiorców. Wśród nich są Jagoda Fedorenko ( kreskówki i komiksy), Łukasz Szmulik ( różnorodne prace wykonywane z papieru z wykorzystaniem surowca wtórnego) i Jakub Kaczmarek ( malowanie suchymi pastelami zwierząt prehistorycznych).
Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowali szereg warsztatów dla dzieci, tych najmłodszych i tych odrobinę starszych.
Podczas zajęć „Mały Wolontariat” młodzi goście poznawali tajniki wolontariatu i określali jakim człowiekiem jest wolontariusz, wysłuchali fragmentu książki pt. „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”, utworzyli drabinę dobrych uczynków oraz zmagali się z łamigłówkami.
Na warsztatach „SZYFRUJEMY…KODUJEMY”- dzieci poznawały różne tajniki szyfrowania. Odczytywali ukryte wiadomości oraz sami podejmowali próbę zaszyfrowania swych słów.
Najmłodsi goście bawili się w Kąciku Malucha, gdzie mogli zagrać w gry planszowe, wysłuchać opowiadań i bajek oraz pokolorować obrazki zaprojektowane przez uczniów klasy 2i Jakuba Kaczmarka oraz Damiana Marchlewskiego i zakładki projektu Klaudii Skrobek, absolwentki technikum reklamy.
„Familiada na wesoło” to kolejne przedsięwzięcie Szkolnego Klubu Wolontariatu. Bazując na popularnym programie telewizyjnym drużyny zmagały się z zabawnymi pytaniami oraz nie zawsze typowymi odpowiedziami.
W szkolnej bibliotece zorganizowano Escape room. Uczestnicy są zamykani i w bibliotece, żeby się z niej wydostać muszą zdobyć klucz. W tym celu należy rozwiązać szereg zagadek oraz wprowadzić odpowiedni szyfr do kłódki w czasie 30 min.
Pomysłodawcą, organizatorem i prowadzącym biblioteczny Escape room był Łukasz Szmulik ( kl.2i).
Zwycięzcy wszystkich konkursów, i nie tylko, mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w bibliotecznej fotobudce. Zainteresowanych informujemy, że wszystkie zdjęcia będą dostępne na stronie naszej szkoły.
Gościom towarzyszył sympatyczny klown wzbudzając zachwyt zwłaszcza u dzieci. Był nim przezabawny, nie tylko w przebraniu, Kamil Krzaczek z kl. IIIi.
Organizatorzy i opiekunowie obu imprez dziękują p. dyrektorowi Marcinowi Przepiórze, obsłudze szkoły i wszystkim uczniom, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu za zaangażowanie, pomoc i wsparcie.
Do zobaczenia za rok.


źródło: Jacek Podgórski Zespół Szkół nr 2 w StargardzieKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Budynek w Dobrej
 
SZPILKA ACORD - skórzana

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia