Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-07-05 odsłon: 345        
Zmiany w spółkach komunalnych
Bardzo duże zmiany na stanowiskach prezesów w spółkach komunalnych zaszły w ostatnim czasie w Stargardzie. - Przyczynkiem do podjęcia wielu decyzji był awans Spójni do ekstraklasy koszykarzy, ale nie tylko – wyjaśnia prezydent Rafał Zając.
aweł Ksiądz dotychczasowy prezes Zakładu Zagospodarowania Odpadów został prezesem nowo utworzonej spółki sportowej Spójnia. Zawiązanie spółki jest wymagane na tym poziomie rozgrywek. Miasto w sposób znaczny pomogło w jej utworzeniu. Spójnia jest spółką akcyjną, w której decydujący głos ma inna spółka komunalna Ośrodek Sportu i Rekreacji.
- Wiceprezesem wybrany został Tadeusz Gutowski, który chciał skupić się na realizacji celów sportowych w spółce niekoniecznie piastując funkcję prezesa. Na tę funkcję zaproponowano Pawła Księdza, osobę z doświadczeniem w zarządzaniu, a przede wszystkim z doświadczeniem dotyczącym tworzenia spółki kapitałowej. Tadeusz Gutowski żegna się ze stanowiskiem dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Sportowego, który obecnie jest w stanie likwidacji - wyjaśnia prezydent Rafał Zając. – Nic nie uronimy z dotychczasowego poziomu szkolenia dzieci i młodzieży przez MOS. Teraz zajmą się tym stargardzkie kluby sportowe. Natomiast system współzawodnictwa i organizację turniejów i zawodów sportowych przejmie spółka OSiR i na pewno zrobi to dobrze, opierając się na dotychczasowych pracownikach MOS-u – dodaje prezydent.

Wolne stanowisko prezesa ZZO zajął Sebastian Szwajlik, dotychczasowy prezes największej spółki miejskiej – Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Jego doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwoliły, aby utworzyć w ZZO jednoosobowy zarząd.

Prezesem MPGK został dotychczasowy wiceprezes Piotr Tomczak, a członkiem zarządu, w jego miejsce, rada nadzorcza powołała Bartosza Rudnickiego.

To nie koniec zmian w spółkach. Po kilkudziesięciu latach pracy w stargardzkim mieszkalnictwie, na emeryturę odszedł Jerzy Siodłak. Prezydent, jako właściciel Stargardzkiego TBS zaproponował radzie nadzorczej osobę Agaty Kmieć – Łuciuk, dotychczasowej dyrektorki Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim. Rada przyjęła tę kandydaturę. Agata Kmieć – Łuciuk przez wiele lat z sukcesami kierowała wydziałem, który w swoich zadaniach zajmuje się całym zasobem mieszkań komunalnych. Dyrektorem Wydziału Polityki Społecznej została natomiast Maja Wacławczyk.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2018-07-17 10:30:36
Jak nie wiesz o co chodzi,to chodzi zawsze o kasę!
Ściema jakich mało!
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Międzyzdroje 1 linia
 
KACPER męski pantofel

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia