Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-09-25 odsłon: 144        
Chorujesz przewlekle i planujesz wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu
Zanim wyjdziemy na upragniony urlop, musimy uporać się z kilkoma kwestiami technicznymi i formalnymi. Jedną z nich jest wykup odpowiedniej polisy turystycznej.
ak informują eksperci z towarzystw ubezpieczeniowych, Polacy coraz chętniej wykupują ubezpieczenia turystyczne. Rośnie nie tylko liczba sprzedawanych polis, ale także średnia kwota, na którą się ubezpieczamy. Przed rokiem 2015 wynosiła ona 10–20 tysięcy euro; obecnie polisa opiewająca na kwotę 30 tysięcy euro to minimum (źródło: https://biznes.newseria.pl/news/polski-rynek-ubezpiecze,p458372859). Zwiększa się również wiedza o dostępnych na rynku typach polis. Jednym z nich jest travel insurance with pre-existing medical conditions, czyli polisa dla osób przewlekle chorych. Co trzeba o niej wiedzieć?


Definicja choroby przewlekłej


Towarzystwa ubezpieczeniowe nie wypracowały jednoznacznej definicji choroby przewlekłej. Niektóre z nich zastrzegają, że choroba przewlekła to niekorzystny stan trwający ponad 3 miesiące lub wymagający hospitalizacji na co najmniej 1 miesiąc. Brytyjska firma umieściła na swojej stronie internetowej (https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/) tabelę z chorobami uznawanymi za przewlekłe. Znalazły się wśród nich silne alergie, choroby serca, nowotwory czy cukrzyca. Co ciekawe, brytyjski ubezpieczyciel zdecydował się także na objęcie ochroną ubezpieczeniową osoby cierpiących na choroby psychiczne, co nie jest powszechne na rynku polskim.


Zakres ochrony


Polisa dedykowana osobom chorym przewlekle to gwarancja zwrotu kosztów leczenia w przypadku nagłego pogorszenia się stanu zdrowia ubezpieczonego. Część towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia także zwrot kosztów transportu chorego do Polski. Należy jednak pamiętać, by nie planować urlopu niedługo po przebyciu operacji – w takim przypadku ubezpieczyciele odmawiają opłacania kosztów leczenia, jeśli wystąpią powikłania. Trzeba się również liczyć ze zwyżką (może ona wynosić aż 300% zwykłej stawki). W porównaniu z ewentualnymi kosztami leczenia za granicą, wykup polisy będzie jednak niewielkim wydatkiem.Dobra polisa turystyczna może zaoszczędzić nam wiele stresu. W przypadku osób walczących z chorobami przewlekłymi jest ona podwójnie cenna – daje gwarancję ochrony ze strony ubezpieczyciela i poczucie, że choroba nie musi być przeszkodą w podróżowaniu.

źródło: LinkhouseKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Budynek w Dobrej
 
sznurowane damskie KORNECKI

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia