Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: Piramide szybciej zrobili ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-01-13 odsłon: 740        
inauguracyjne spotkanie dyskusyjne z cyklu "W tyglu opinii"
Stowarzyszenie „Omne Verbum” zaprasza na spotkanie z Marcinem Makowskim - znanym publicystą, piszącym w tygodniku „Do Rzeczy”, współpracującym z portalami „Wirtualna Polska”, „Stacja7”, „Onet”, które odbędzie się 23 stycznia o 17.00 do Miejskiego Browaru Stargard (ul. Krzywoustego 1).
Spotkanie (przeniesione - pierwotnie zaplanowane było na 12 grudnia ub.r.) zainauguruje cykl „W tyglu opinii” (#wtygluopinii), w którym będą omawiane ważne zagadnienia i tematy dziejące się na naszych oczach. W pierwszym spotkaniu przyjrzymy się różnym odcieniom trwającej wokół nas wojny kulturowej, w której i my, chcąc nie chcąc, też bierzemy udział. Porozmawiamy też o wolności mediów oraz przyjrzymy się temu dlaczego i jak świat płonie...

Marcin Makowski wraz z Matthew Tyrmandem są autorami książki „Patrzeć, jak świat płonie". W swoim dorobku ma dziesiątki artykułów, tom wierszy oraz liczne publikacje naukowe. Dwukrotny stypendysta ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz stypendysta Polskiej Akademii Nauk. Zapraszany do komentowania bieżących wydarzeń przez największe polskie stacje telewizyjne. Warto dodać, ze Marcin Makowski to rodowity stargardzianin.

„W tyglu opinii” będziemy poruszać sprawy ważne, niekoniecznie z najbliższego „podwórka”, lecz istotne, zagadnienia obejmujące Polskę, Europę i świat. W spotkaniach będą brali udział przedstawiciele mediów, nauki, autorzy publikacji i książek, którzy uchodzą za ekspertów w danych dziedzinach, tematach, zagadnieniach, a także mają oryginalny, ciekawy pogląd na dane sprawy. Nie będą to więc tyle spotkania sensu stricte literackie, co raczej debaty, dyskusje poświęcone konkretnym zagadnieniom, podczas których będziemy oczywiście polecać książki i wydawnictwa, których autorami są nasi Goście.
Cykl „W tyglu opinii” będzie odbywał się co dwa miesiące. Moderatorem spotkań będzie ich pomysłodawca Marcin Rumiński, Do udziału w #wtygluopinii będą zapraszani eksperci z różnych dziedzin życia, aby wyjaśniali, a raczej objaśniali ważne zagadnienia i procesy, które dzieją się na świecie i w Polsce. Wszyscy nasi goście są autorami najprzeróżniejszych i licznych publikacji, opracowań, artykułów i książek.
Spotkania z cyklu #wtygluopinii będą miały charakter dyskusji, debaty, z udziałem uczestników.
23 stycznia – „W tyglu opinii” z Marcinem Makowskim o wojnie kulturowej i wolności mediów;
27 lutego – „W tyglu opinii” z Pawłem Semmlerem o imperialnych planach Rosji i znikającym półwyspie Krym;
24 kwietnia – „W tyglu opinii” z Rozalyą Sasor o hiszpańskiej ‘inacabada’ oraz katalońskiej drodze do niepodległości.


źródło: Książnica StargardzkaKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TRAMPKI SKÓRZANE młodzieżow

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia