Stargardzki Portal Internetowy
Dodaj firmę do katalogu
 
Reklama w portalu
Szukaj w portalu
25 Grudzień 2014
Boże Narodzenie - Eugenia, Piotr

Archiwum wiadomości

04.12.2008 19:22
Szkoła ze Stargardu dostała milion z Unii Europejskiej
Stargard
3 b.m. dyrektor szkoły "W parku" pochwali się sukcesem w zdobywaniu pieniędzy z Unii Europejskiej. Od nowego roku w Zespole Szkół nr 1 rusza projekt, z którego skorzysta ponad 660 uczniów.

Zespół Szkół nr 1 na program "Szkoła Równych Szans” dostanie około 920 000 zł, z czego wkład powiatu stargardzkiego wynosi 124 000 zł.

- To niebagatelna kwota, przekraczająca sumę wszystkich projektów, które realizowane tu były w ciągu ostatnich 10 lat - cieszy się Tomasz Korytkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1. - A było ich już około 30. Trzeba korzystać, bo po 2013 roku ta unijna furtka się zamknie.

Lekcje przez internet

Projekt "Szkoła Równych Szans” z założenia ma wyrównać szanse edukacyjne uczniów i stworzyć dodatkowe możliwości pozyskania wiedzy i umiejętności z języków obcych, informatyki, przedsiębiorczości i nowoczesnych dziedzin techniki. W jego ramach zaplanowano m.in. zajęcia wyrównawcze, pogotowie lekcyjne, szkolenia na certyfikat informatyczny i językowy, e-learning, szkolenia ekonomiczne, pomoc psychologiczno-pedagogiczną, zajęcia informatyczne.

- Organizowane będą różne formy zajęć pozalekcyjnych, także zajęcia indywidualne przez internet - dodaje dyrektor, Tomasz Korytkowski. - Uczniowie zdobędą certyfikaty unijne. Kursy, egzaminy i certyfikaty będą bezpłatne.

Przewiduje się, że w programie uczestniczyć ma ponad 660 uczniów, a łącznie odbędzie się około 6700 godzin zajęć. Wszystkie będą nieodpłatne. Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymają potrzebne materiały biurowe i szkoleniowe.

Siedzą i myślą

W szkole jest grupka osób, na czele z obecnym i poprzednim dyrektorem, która przygotowuje kolejne projekty.

- Siadamy i wymyślamy - śmieje się dyrektor Korytkowski . - Praca nad jednym projektem potrafi nam zająć kilka miesięcy.

Dla szkoły ten projekt jest ważny ze względu na to, że teraz, przy współpracy z firmą Bridgestone oraz Wydziałem Techniki Morskiej i Mechatroniki Politechniki Szczecińskiej wdrażany jest nowy, nowoczesny kierunek nauczania - technik mechatronik. W ZS 1 uczy się już pierwsza klasa na tym kierunku. W ramach projektu będą mieli specjalistyczne szkolenie.

Na dzisiejszej konferencji, obok dyrektora, pod sukcesem podpisze się stargardzki starosta. Wezmą w niej udział także przedstawiciele, współpracującej ze szkołą "W parku” Politechniki Szczecińskiej

 Emilia Chanczewska
Dodał: stargard.com.pl
Żródło: Głos Stargardzki Drukuj wiadomość    Wyślij link do wiadomości 
Stargard
Ocena: StargardStargardStargardStargardStargard Twój głos:
Komentarze [ilość 2]
Zgłoś do moderacji
tomeh
05.12.2008 12:23
Zobaczymy jak poprosimy dyrekcje szkoły o współprace z www.bike.vot.pl społeczną czyli organizowanie zajęć z gry w tenisa stołowego przez nas za darmo u nich.
Zgłoś do moderacji
@
06.12.2008 11:12
"Szkoła Równych Szans " - śmiechu warte !Gorszego bałaganu i luzactwa nie ma chyba w innych szkołach jak "w parku" !!!
Dodaj komentarz do aktualnie czytanego newsa.
Twój podpis:
Jaki będzie wynik dodania liczb 3 i 2.
Odpowiedz wprowadź w zapisie liczbowym.:
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy internautów.
Ta wiadomość została dodana przez Ciebie, aministratorzy serwisu zakończyli okres moderacji i już nie możesz zmieniać jej treści.
Moje wiadomości
Reklama

Dom w scislym centrumStargard

StargardStargard

Stargard