Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2015-03-25 odsłon: 538        
Zawodowy patronat Bridgestone Stargard
Blisko 400 stargardzkich uczniów będzie mogło wziąć udział w specjalistycznych kursach i zdobyć przydatne umiejętności zawodowe. Wszystko to dzięki umowie patronackiej, która została właśnie podpisana pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim a Bridgestone Stargard. Współpraca oznacza możliwości nie tylko dla podopiecznych szkoły, ale również młodych ludzi w całym regionie.
Patronat Bridgestone Stargard obejmie uczniów z klas o profilu technik mechatronik, technik elektryk, technik elektronik oraz technik informatyk.

Praktyka czyni mistrza

Jednym z elementów współpracy będzie organizacja staży i praktyk, a także specjalistycznych kursów i szkoleń dla uczniów, jak również nauczycieli ze szkoły. Najzdolniejszy uczeń otrzyma stypendium, a najlepsi absolwenci będą mogli ubiegać się o pracę w stargardzkiej fabryce.

– Współczesny rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi wiele wyzwań. Niestety, bardzo często wiedza zdobyta na drodze edukacji szkolnej, okazuje się niewystarczająca w wykonywanym zawodzie – mówi Aleksandra Jarecka-Piotrowska z Bridgestone Stargard. – Poprzez współpracę z Zespołem Szkół nr 1 im. Mieszka I chcemy podnieść jakość praktycznego kształcenia zawodowego i przygotować absolwentów do podjęcia zatrudnienia w Bridgestone Stargard. Mamy nadzieję, że w ramach patronatu przekażemy im też umiejętności, które przydadzą im się na rynku pracy – dodaje.

Współpraca patronacka może przynieść zatem jeszcze więcej korzyści. Tym bardziej, że oprócz Bridgestone Stargard, szkoła współpracuje z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym i kilkoma firmami z regionu.

Współpraca pełna doświadczenia

– Nawiązanie współpracy patronackiej z Bridgestone Stargard, jak również z Cargotec i Procyon to bardzo ważne wydarzenie w historii naszej szkoły. Dzięki niej uczniowie mogą zyskać specjalistyczna wiedzę, dodatkowe kompetencje i przydatne umiejętności zawodowe w zakresie np. obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz języka obcego zawodowego – mówi inż. Tomasz Korytkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim. – Patronat to krok dalej w dotychczasowej współpracy z Bridgestone Stargard, która była bardzo owocna. Wiem, że nasi absolwenci zatrudnieni w fabryce doskonale radzą sobie w zawodzie i głęboko wierzę, że podobnie będzie w przyszłości.

Zespół Szkół im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim współpracuje z Bridgestone Stargard od 2009 roku. W ciągu ostatniego półrocza w ramach jednego z Programów Kapitału Ludzkiego Unii Europejskiej w szkole prowadzono zajęcia praktyczne pod kątem pracy w Bridgestone Stargard. Uczniowie uczyli się także języka zawodowego i odbywali wycieczki do fabryki, aby poznać jej funkcjonowaniem „od kuchni”. Następnie spośród wszystkich uczestników projektu wybrano najlepszą piątkę, która już w czerwcu rozpocznie miesięczny, płatny staż w firmie.

Obie strony zapowiadają, że podpisanie umowy patronackiej to początek jeszcze szerszej i jeszcze bardziej efektywnej współpracy. Niewykluczone, że w przyszłości Bridgestone Stargard obejmie patronatem kolejne placówki oświatowe.


źródło: Bridgestone StargardKomentarze do artykułu

@anonimowy
2015-03-27 06:29:19
Kiedyś był nacisk na szkolnictwo wyższe. Każdy Polak miał być magistrem. Aż tu nagle się okazało, że jak magistrowi zepsuł się zamek w drzwiach to nie było komu go naprawić. Życie zatoczyło koło. Teraz fachowcy są w cenie.
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia