Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-02-17 odsłon: 1602        
Działania dzielnicowych na terenie miasta
fot. KPP w Stargardzie
Dzielnicowi Rewiru I Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie po raz kolejny przeprowadzili działania na terenie miasta mające na celu zapewnienie ładu i porządku publicznego na terenach osiedli, a także w rejonie sklepów . Funkcjonariusze kontrolowali również miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne potrzebujące pomocy.
Podczas działań policjanci sprawdzali okolice sklepów, legitymowali głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz osoby spożywające alkohol. Dzielnicowi kontrolowali również kierowców czy nie prowadzą swoich pojazdów będąc pod wpływem alkoholu, lub środków odurzających.

Okres zimowy, kiedy temperatury spadają poniżej zera to czas, w którym stargardzcy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i przebywać bezdomni. Sprawdzają pustostany, a także tereny ogródków działkowych.

Niskie temperatury stwarzają realne zagrożenie dla tych osób, które nie mają schronienia, a miejsca w których niekiedy nocują, nie nadają się do przebywania w nich, co bezpośrednio zagraża ich życiu i zdrowiu.

Policjanci podczas służb napotykając takie osoby starają się udzielić im pomocy informując o miejscach noclegowych. Zdarzają się sytuacje, w których mundurowi przewożą osoby bezdomne do noclegowni. O każdym miejscu, w którym przebywają takie osoby dzielnicowi natychmiast informują odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności na rzecz osób bezdomnych.

Zdarza się, że przechodzimy obojętnie obok osób leżących na chodniku, trawniku, śpiących pod wiatą przystankową, czy też na ławce. Okażmy tym osobom serce. Nie skreślajmy ich szans na przeżycie tylko dlatego, że sami doprowadzili się do alkoholowego upojenia. W sytuacjach takich należy powiadomić służby, aby pomoc przyszła na czas.

Pamiętajmy, że człowiek nietrzeźwy znacznie szybciej traci ciepło. Osobom takim należy udzielić pomocy

Podczas kilkugodzinnych działań, które przeprowadzone zostały w godzinach popołudniowych stargardzcy dzielnicowi ujawnili łącznie 13 sprawców wykroczeń, którzy ukarani zostali mandatami karnymi między innymi za zakłócanie porządku publicznego, zaśmiecanie miejsca publicznego, a także spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

źródło: KPP w StargardzieKomentarze do artykułu

@anonimowy
2021-05-23 08:42:12
555
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia