Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2023-01-31 odsłon: 632        
Co na przeziębienie u dziecka?


System immunologiczny u dzieci nie jest jeszcze w pełni wykształcony, a co za tym idzie, maluchy wyjątkowo często borykają się z uporczywym przeziębieniem. Zatkany nos, kaszel czy nawet gorączka i stany podgorączkowe sprawiają, że nasza pociecha szybko traci dawny wigor i ochotę do zabawy. Przeziębienie u dzieci jest również jednym z największych zmartwień rodziców. Doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że nie wszystkie leki i medykamenty będą odpowiednie dla młodych pacjentów. Wobec tego, co stosować na przeziębienie u malucha?

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe bezpieczne dla dzieciPrzeziębienie dzieci zwykle jest o wiele bardziej dokuczliwe niż u osób dorosłych. Najczęściej opisuje się je jako zespół objawów, z czego najważniejszymi z nich są: • kaszel - zarówno suchy jak i odkrztuszanie zalegającej wydzieliny;

 • katar - mowa tu nie tylko o uporczywej wydzielinie sączącej się z nosa, ale także o całkowitym zaczopowaniu zatok;

 • gorączka lub stany podgorączkowe;

 • bóle głowy lub mięśni. • Maluchy w stanie przeziębienia powinny przede wszystkim dużo wypoczywać i uzupełniać odpowiednią ilość płynów. Jednak w domowej apteczce nie powinno zabraknąć leków przeciwgorączkowych i przeciwbólowych, które pomogą zminimalizować chociażby część przykrych objawów. Na przeziębienie dzieci bezpiecznie można stosować zarówno paracetamol jak i ibuprofen. Obie substancje wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Rodzice powinni jednak pamiętać o tym, że leki przeciwbólowe dla małych pacjentów powinny być dawkowane z uwzględnieniem ich masy ciała, a także w odpowiednich odstępach czasowych.  Leki na przeziębienie u dzieci łagodzące katar i kaszel  Katar i kaszel w przebiegu przeziębienia u najmłodszych są jednymi, z najbardziej dokuczliwych dolegliwości. Zwykle utrzymują się one kilka dni, a jednocześnie męczą małych pacjentów i osłabiają ich organizm. Przeziębienie dzieci można jednak leczyć za pomocą bezpiecznych - dedykowanych małym pacjentom - środków łagodzących wspomniane już dolegliwości. Bez recepty możemy nabyć pastylki łagodzące podrażnienia gardła, a także syropy rozpuszczające wydzielinę zalegającą w płucach. Ciekawym i bezpiecznym preparatem może okazać się woda morska, która nie tylko ułatwia swobodne oddychanie, ale także ogranicza wypływanie wydzieliny z nosa. Woda morska może wspomóc także w obkurczaniu błony śluzowej nosa i wzmocni ona naczynia krwionośne. Warto jednak pamiętać, że wspomniane już preparaty nie powinny być stosowanie dłużej niż 5 - 7 dni. Jeśli nie przyniosą one poprawy stanu małego pacjenta, wówczas konieczna może się okazać wizyta u lekarza.  Domowe sposoby na przeziębienie u dzieci  Jeśli rodzice wierzą w moc naturalnych antybiotyków i preparatów, wówczas mogą zdecydować się na domowe sposoby, które załagodzą objawy przeziębienia u dziecka. Z pewnością mikstura na bazie mleka , miodu i czosnku będzie jedną z najskuteczniejszych, choć jej smak dla małych pacjentów może być mocno wątpliwy. Świetnie sprawdzi się również herbata malinowa z sokiem z cytryny, która nie tylko zahamuje wysięk z nosa, ale także pomoże w obniżeniu gorączki.
  źródło: Artykuł sponsorowany  Komentarze do artykułu  Pisz jako zalogowany internauta!

  
   
  
  Projekt - Mała Chatka


  © Copyright 2010 by SPI
  Wykonanie: Planfirm.pl
  
  
  napisz do nas!
  praca w SPI
  Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
  Kruszywa Stargard
  Polityka prywatności roboty ziemne
  wyburzenia