Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2022-04-26 odsłon: 547        
Cztery plusy deklaracji elektronicznych i e-deklaracji


E-deklaracje to możliwość szybkiego i wygodnego rozliczenia deklaracji podatkowej. Co może być szczególnie ważne w ostatnich dniach terminu na rozliczenie najpopularniejszych deklaracji podatkowych. Podatnicy mają czas już tylko do 2 maja 2022 roku, na przygotowanie i złożenie zeznania podatkowego PIT za rok 2021. Warto więc poznać dostępne dla podatników ułatwienia.
pit online


+ 1 możliwość pracy zdalnej


Jedną z zalet, które pracownicy i podatnicy poznali w trakcie epidemii COVID-19 była możliwość pracy zdalnej. Dzięki nowym warunkom i koniecznościom coraz więcej osób doceniło możliwość pracy z domu. Taka perspektywa pojawiła się również dla podatników przygotowujących swoje deklaracje PIT. Dzięki aplikacjom do pracy nad PIT, oraz także w usłudze Twój e-PIT zeznania przygotowuje się z dowolnego miejsca (na przykład z domu), a następnie za pomocą sieci internet składa do organów podatkowych. Nie ma więc już konieczności osobistej wizyty w urzędzie skarbowym czy nawet w urzędzie pocztowym (w celu wysłania deklaracji podatkowej).

+ 2 nieograniczony zakres i godziny pracy


Drugą bardzo często wskazywaną przez podatników zaletą e-deklaracji podatkowych jest możliwość pracy nad PIT w nieograniczonym zakresie dni i godzin. W sytuacji gdy podatnicy przygotowywali rozliczenie PIT w formach tradycyjnych musieli dopasować się (przy składaniu deklaracji) do dni i godzin pracy urzędów skarbowych (ewentualnie do dni i godzin pracy urzędów pocztowych). Jednocześnie istniała konieczność uwzględnienia kolejek i czasu oczekiwania – tak aby zdążyć złożyć rozliczenie PIT w terminie. PIT online rozwiązują ten problem – praca online dostępna jest praktycznie 7 dni w tygodniu przez całą dobę (poza określonymi czasami przerw technicznych). Termin na złożenie PIT można więc wykorzystać w całości, a nie tylko w ograniczonym przez urzędy terminach działania. Dodatkowo przy składaniu e-deklaracji podatnik nie musi przejmować się kolejkami. Należy jednak pamiętać, że pod koniec terminu serwery mogą wykazywać przeciążenia – dlatego rekomendowane jest nieodwlekanie złożenia PIT na ostatnią chwilę.

+ 3 wsparcie dla profesjonalistów i początkujących


E-deklaracje zostały stworzone z myślą zarówno o profesjonalistach jak i o osobach zupełnie początkujących. Dzięki rozwiązaniom komputerowym i online ułatwia się pracę osób i podmiotów, które rozliczają bardzo duże ilości danych i deklaracji, a jednocześnie możliwe jest zapewnienie wsparcia osobom, które kompletnie nie znają się na zasadach finansów i rachunkowości. W tym miejscu wskazać można na wiele poradników, broszur i informatorów, pomoc w aplikacji do PIT, a także wsparcie techniczne i merytoryczne.

+ 4 szybkość i wygoda


Zarówno usługa Twój e-PIT jak i aplikacje do pracy nad PIT z założenia powstają po to by ułatwiać pracę podatników. Nic więc dziwnego, że wielu z nich wskazuje, ze praca nad PIT online jest po prostu szybsza i wygodniejsza. Wynika to z możliwości skorzystania z zaawansowanych kalkulatorów, wypełniania danych, automatycznych obliczeń oraz wielu poziomów wsparcia, w tym również w zakresie obliczenia podatków, ulg i zwolnień. W ramach usługi Twój e-PIT Krajowa Administracja Skarbowa przygotowuje dla podatnika praktycznie całe rozliczenie PIT.
Komentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia