Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2022-06-20 odsłon: 542        
Czy opłaca się wykupić dodatkowe ubezpieczenie szyb?


Często podróżujesz i zastanawiasz się nad dodatkowym zabezpieczeniem w razie nieprzewidzianych zdarzeń? Dobrym rozwiązaniem może być ubezpieczenie szyb, którego nie uwzględnia standardowa polisa komunikacyjna. Dowiedz się na tym polega taka ochrona i sprawdź, dlaczego warto się na nią zdecydować.

Większość kierowców ogranicza się do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia samochodowego. Jest to podstawowa ochrona, która – z punktu widzenia uszkodzonego auta ubezpieczającego – nie wnosi nic. Oznacza to, że – w razie uszkodzenia własnego pojazdu – naprawę należy sfinansować z własnych środków.Dodatkowe ubezpieczenie szyb – na czym polega?Chociaż szyby wykonane są z odpornego szkła, czasami wystarczy drobny kamyczek, aby doszło do ich uszkodzenia. Tego typu szkody nie są objęte obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu, dlatego naprawa będzie wiązała się z koniecznością poniesienia sporego wydatku.Wcale jednak tak być nie musi – z pomocą przychodzi ubezpieczenie szyb. Jest to dodatkowa polisa, w ramach której towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się do pokrycia szkody. W zależności od zakresu ochrony, może ona obejmować zdarzenia:
 • pogodowe,

 • losowe,

 • na skutek szkody własnej,

 • spowodowanego przez osoby trzecie. • Jak wybrać dobre ubezpieczenie szyb?  Aby dodatkowe ubezpieczenie szyb wpisywało się w twoje potrzeby, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę. Weź pod uwagę m.in. takie aspekty jak:
 • suma ubezpieczenia – im wyższa, tym większą kwotę pokryje ubezpieczyciel,

 • udział własny – im niższy, tym mniejszy wkład własny kierowcy w koszty naprawy,

 • rodzaje szyb – nie wszystkie szyby muszą wchodzić w zakres ochrony; najczęściej wyłączany jest z niej dach panoramiczny czy szyberdach,

 • limit na wiek pojazdu – modele ze starszych roczników mogą nie zostać objęte ochroną.
 • W związku z tym, że są to kwestie ustalane przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe, warto dopytać o szczegóły każdego ubezpieczyciela. Dzięki temu będziesz mieć pewność czy i w jakim zakresie oferowana jest tego rodzaju polisa.  Dodatkowe ubezpieczenie szyb – czy to się opłaca?  Dodatkowe ubezpieczenie szyb wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów. Warto jednak zdecydować się na taki wydatek, ponieważ – w razie wystąpienia zdarzenia drogowego – będzie można uniknąć finansowych konsekwencji uszkodzenia szyby.  Pamiętaj! Zgodnie z przepisami nie można jeździć z uszkodzoną szybą. W razie awarii należy niezwłocznie ją naprawić. Ubezpieczenie szyb pozwala uniknąć kosztów, które – szczególnie gdy pojawiają się niespodziewanie – mogą stanowić nadmierne obciążenie finansów. Dotyczy to nie tylko samych kosztów naprawy, ale i ewentualnego mandatu nałożonego podczas kontroli drogowej.  Jeśli więc zależy ci na tym, aby bez obaw podróżować samochodem, warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie. Roczna składka wcale nie będzie wysoka, a dzięki niej zapewnisz sobie wsparcie ubezpieczyciela w razie uszkodzenia szyby.
  źródło: Artykuł sponsorowany  Komentarze do artykułu  Pisz jako zalogowany internauta!

  
   
  
  Projekt hurtowni budowlanej


  © Copyright 2010 by SPI
  Wykonanie: Planfirm.pl
  
  
  napisz do nas!
  praca w SPI
  Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
  Kruszywa Stargard
  Polityka prywatności roboty ziemne
  wyburzenia