Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2022-11-18 odsłon: 639        
Czym jest lokata z funduszem?
Lokata z funduszem to hybrydowy produkt finansowy. Łączy on w sobie cechy tradycyjnej lokaty z funduszem inwestycyjnym. Dzięki temu można zyskać na niej zdecydowanie więcej. Jest jednak także obciążona sporym ryzykiem, którego trzeba być świadomym. Dowiedz się nieco więcej na jej temat i sprawdź, czy jest to produkt właśnie dla Ciebie.


Na czym polega lokata z funduszem?Lokata z funduszem to produkt będący połączeniem lokaty depozytowej oraz planu inwestycyjnego. Część kapitału zgromadzona na lokacie podlega ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Z kolei pieniądze ulokowane w części inwestycyjnej mogą wypracować dodatkowy zysk. Trzeba jednak liczyć się także z tym, że istnieje duże ryzyko straty. W najgorszym przypadku możliwa jest ona pomimo zysku z lokaty.Produkt, jakim jest lokata z funduszem, znaleźć można w ofercie wielu banków. Warto wcześniej dokładnie je przeanalizować oraz porównać. Różnice mogą dotyczyć przede wszystkim wysokości minimalnego kapitału, jaki można w nie zainwestować, a także czasu inwestycji. Warto dokładnie sprawdzić, po jakim czasie możliwe jest uzyskanie odsetek wypracowanych w ramach lokaty.Różnice między poszczególnymi ofertami mogą dotyczyć również podziału środków między jej częściami. Bardzo często są one dzielone po równo. Może jednak zdarzyć się, że bank oferuje podział wynoszący 70:30.Co trzeba wiedzieć o lokacie z funduszem?Lokata z funduszem zazwyczaj ma atrakcyjniejsze oprocentowanie niż w przypadku standardowej opcji. Wybierając ofertę, warto więc sprawdzić, jakie warunki zapewnia. To, kto może skorzystać z takiej lokaty, zależy przede wszystkim od banku. Określają one bowiem wewnętrzne zasady. Do tego, aby można było skorzystać z oferty na lokatę z funduszem, niezbędne jest zaakceptowanie warunków, a także wniesienie minimalnej kwoty kapitału.W wyborze korzystnej oferty może pomóc rzetelny ranking lokat. Pozwoli Ci on szybko porównać poszczególne oferty oraz ocenić, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Dzięki rankingowi sprawdzisz również koszty założenia takiej lokaty.Opcja z funduszem związana jest z ryzykiem utraty wypracowanego zysku. Każdy klient banku, który po raz pierwszy korzysta z takiego produktu finansowego, musi wypełnić ankietę MiFID. Jej celem jest określenie, jakiego instrumentu poszukuje oraz jaki jest poziom jego wiedzy z zakresu produktów inwestycyjnych. Ma to uświadomić, że inwestowanie pieniędzy w taką lokatę związane jest ze sporym ryzykiem.Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni środki zgromadzone na lokacie do kwoty wynoszącej maksymalnie równowartość 100 000 euro. Ochrona ta nie dotyczy natomiast pieniędzy zgromadzonych na części inwestycyjnej. Lokata z funduszem jest więc przeznaczona dla osób, które są świadome podejmowanego ryzyka. Jeśli chcesz zainwestować swoje pieniądze, ale wolisz zrobić to w bardziej bezpieczny sposób, to wybierz standardową lokatę lub załóż konto oszczędnościowe. Pieniądze będą na nich dobrze chronione, jednak musisz liczyć się z minimalnym zyskiem, jaki możesz osiągnąć.
źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia