Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2022-06-29 odsłon: 550        
DJ na wesele czy zespoły weselne – która opcja jest tańsza?

Wybór oprawy muzycznej wesela jest jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy rozstrzygnąć podczas ślubnych przygotowań. Dzisiejsi nowożeńcy powinni wziąć pod uwagę dwie opcje. Pierwszą z nich stanowią zespoły weselne, a drugą DJ na wesele. Popularność tego ostatniego, z roku na rok, systematycznie wzrasta. Wynika to z bardzo prostego faktu, a mianowicie wysokości jego honorarium – DJ uchodzi bowiem za rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż zespół weselny.

Ile kosztują zespoły weselne? Co wpływa na wysokość ich honorarium?


Zespoły weselne to grupy muzyczne, w których skład wchodzi najczęściej kilka osób. Jest to wokalista lub wokaliści, którzy odpowiadają za śpiew oraz instrumentaliści, grający na różnych instrumentach muzycznych. Taki skład pozwala kapeli weselnej na wykonywanie muzyki na żywo, bez dodatkowego podkładu muzycznego z nośnika elektronicznego. To właśnie w muzyce granej na żywo tkwi sekret popularności kapel weselnych oraz ich unikalny charakter. Profesjonalne zespoły weselne są w stanie nadać dobrze znanym utworom i przebojom zupełnie nowego charakteru.


Czynnikiem, który najbardziej wpływa na wysokość honorarium zespołu weselnego, jest jego liczebność. Zasada jest w tym wypadku bardzo prosta – im większa kapela weselna, tym wyższy koszt jej wynajęcia na zabawę. Każdy członek zespołu musi otrzymać bowiem swoją gażę za występ, w odpowiedniej wysokości. Pary młode, które dążą do oszczędności i nie chcą wydawać dużych pieniędzy na oprawę muzyczną wesela, powinny więc skupić się na 3-, 4-osobowych grupach muzycznych, których koszt zatrudnienia na zabawę weselną będzie pozostawał na zadowalającym poziomie.Ile kosztuje DJ na wesele? Czy zawsze jest tańszy od zespołu muzycznego?


DJ na wesele to opcja pod wieloma względami odmienna od zespołu weselnego. Przede wszystkim, nie oferuje on muzyki na żywo – cały repertuar muzyczny jest bowiem odtwarzany z płyt lub komputera. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się więc w przypadku osób, które chcą usłyszeć swoje ulubione utwory w oryginalnej aranżacji, bez interpretacji wykonawcy. DJ na wesele jest także świetnym wyborem na zabawy weselne utrzymane w nowoczesnej stylistyce, gdyż świetnie się z nią łączy.


Wielu nowożeńców wybiera jednak usługi DJ nie ze względu na sam ich charakter, lecz z powodu ceny. Ta jest bowiem w większości przypadków niższa niż zatrudnienie zespołu weselnego – składa się na nią bowiem honorarium tylko jednej osoby. Uważnie przeglądając oferty zarówno DJ-ów, jak i zespołów weselnych, które publikuje na swoich łamach każdy portal ślubny, często okazuje się jednak, że reguła ta nie zawsze ma zastosowanie w rzeczywistości.


Wśród dostępnych ofert znajdziemy bowiem zarówno DJ-ów znacznie droższych niż przeciętny zespół weselny, jak i dużo tańszych. Koszt oprawy weselnej zależy bowiem od wielu czynników, w tym od renomy danego wykonawcy, jego doświadczenia, profesjonalnych umiejętności, a także od lokalizacji – z zasady DJ na wesele oferujący swoje usługi w stolicy będzie bowiem droższy od swojego kolegi pracującego w małej miejscowości. To samo tyczy się także zespołów weselnych. Aby znaleźć opcję muzyczną najlepiej dopasowaną do weselnego budżetu, wystarczy wejść na portal ślubny, przejrzeć dostępne oferty i wybrać spośród nich tę, która odpowiada nam cenowo.źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia