Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2022-09-12 odsłon: 550        
Gdańsk i Aglomeracja – gdzie najlepiej kupić mieszkanie w 2022-2023?


Rynek pierwotny Gdańska wciąż poszerza swoje granice – obecnie na mapie nie ma dzielnicy, w jakiej nie wznosiłoby się nowych inwestycji mieszkaniowych. Niektóre lokalizacje są bardzo kameralne i ciche, a inne są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie wielkomiejski styl życia. Dzisiaj skupiamy się na geografii działalności deweloperskiej w Gdańsku i okolicach – gdzie i co buduje się w 2022-2023 roku?

W jakiej dzielnicy Gdańska jest najlepiej kupić mieszkanie?


Najczęściej kupowane mieszkania w Gdańsku to oczywiście, inwestycje wielorodzinne. Popularnością cieszą się zarówno rozległe realizowane etapowo kompleksy, jak i kameralne budynki na kilkanaście mieszkań.

Pozostaje pytanie – w jakiej części miasta jest najlepiej zamieszkać? Obecnie najwięcej inwestycji wielorodzinnych wznosi się w następujących dzielnicach Gdańska:

  • Ujeścisko-Łostowice;

  • Piecki-Migowo;

  • Jasień;

  • Orunia Górna (Gdańsk Południe);

  • Wrzeszcz.


Dzielnice te są wybierane przez deweloperów, takich jak Hossa, Euro Styl, Robyg czy Semeko, nie bez powodu – są tu duże tereny nadające się pod budowę i umożliwiające realizację dużego, przestronnego osiedla o rozległym przynależnym terenie, a miejska infrastruktura nie wywołuje żadnych zastrzeżeń: w pobliżu są liczne punkty usługowe i handlowe, szkoły i przedszkola, ośrodki opieki zdrowotnej oraz tereny zielone i strefy sportowe.

Przykładem nieruchomości ze średniej półki cenowej może być jedno z realizowanych obecnie osiedli - Wolne Miasto w dzielnicy Ujescisko. To kompleks budynków wielorodzinnych o niskiej zabudowie położony w otulinie zieleni, a zarazem w pobliżu zjazdu na Aleję Armii Krajowej. Teren osiedla jest objęty ochroną i monitoringiem, do dyspozycji mieszkańców są lokale usługowe, siłownia plenerowa, strefy zabaw i rekreacji dla dzieci i dorosłych, a powierzchnia lokali wynosi od 27 do 99 metrów kwadratowych z balkonami, tarasami lub prywatnymi ogródkami.


Przedmieścia coraz ciekawszym obszarem do zamieszkania


Geografia działalności deweloperskiej już dawno wyszła poza granice miasta – liczne osiedla wielorodzinne powstają także na przedmieściach Gdańska w różnych kierunkach. Do najpopularniejszych obszarów należą Kowale, Bąkowo, Straszyn, Banino, Borkowo, Jankowo Gdańskie, Czapie. Buduje się tu zarówno kompleksy wielomieszkaniowe, jak i kameralne jednorodzinne inwestycje składające się z domów o zabudowie bliźniaczej i szeregowej.

Coraz bardziej popularną destynacją dla deweloperów i nabywców staje się Pruszcz Gdański – położony przy południowej granicy Gdańska, o świetnie rozwiniętej infrastrukturze i oferujący dużo niższe ceny mieszkań, niż w stolicy Pomorza. Wznosi się tutaj nowoczesne osiedla wielorodzinne (takie jak Pruszcz Park czy Sikorskiego 36), domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej oraz kameralne budynki mieszkalno-usługowe.

Gdynia przyciąga inwestycje


Gdynia jest uważana za jeden z najbardziej perspektywicznych obszarów dla inwestycji oraz wyróżnia się niezwykle dynamicznym rozwojem gospodarki, czego potwierdzeniem są czołowe miejsca w renomowanych międzynarodowych rankingach.

Rynek pierwotny Gdyni też wcale nie ustępuje gdańskiemu – w aktualnej ofercie są zarówno mieszkania na użytek własny, jak i prestiżowe apartamenty realizowane pod wynajem długo- i krótkoterminowy. W dzielnicach Chwarzno-Wiczlino, Grabówek, Oksywie, Chylonia, Leszczynki, Cisowa, Wielki i Mały Kack budowane są osiedla wielorodzinne, a w obrębie Śródmieścia oraz w dzielnicach nadmorskich – apartamenty rekreacyjne oraz luksusowe lokale pod wynajem. Ceny nieruchomości wcale nie ustępują gdańskim – w przypadku segmentu klasy premium sięgają nawet ponad 20 000 złotych za metr kwadratowy, ale jest też sporo ofert w dużo przystępniejszych cenach (od 7000 do 9000 złotych za metr kwadratowy).

Jedną z ciekawych i dość budżetowych opcji jest Osiedle Solano na Małym Kacku – tu kupimy mieszkanie o powierzchni już od 27 metrów kwadratowych, a infrastruktura kompleksu jest zbliżona do wysokiego standardu.
źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia