Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-02-11 odsłon: 928        
Gdzie pożyczyć pieniądze w Stargardzie


Brak wystarczających środków do życia i na sfinansowanie niezbędnych wydatków to niestety częsty problem wielu Polaków, również tych mieszkających w Starogardzie. Jeśli sytuacja finansowa nie jest zbyt ciekawa lub pojawia się konieczność wykonania nagłych zakupów, warto rozważyć pożyczenie pieniędzy. Pojawia się jednak pytanie, skąd je wziąć i gdzie pożyczyć w Starogardzie? Odpowiedź na nie znajdziesz w poniższym artykule.

U rodziny lub najbliższychJeżeli utrzymujesz dobre relacje z rodziną i bliskimi, możesz rozważyć zaciągnięcie pożyczki właśnie u nich. To korzystne rozwiązanie przede wszystkim ze względów finansowych i formalnych, ponieważ najczęściej nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami i nie jest objęte bezwzględnie obowiązującymi warunkami. Zapożyczając się u rodziny lub bliskich, wiesz, że nikt nie będzie żądał dodatkowych opłat wynikających z odsetek i w związku z tym dług nie wzrośnie nawet o złotówkę.Pożyczanie pieniędzy u rodziny i bliskich ma wiele zalet, jednak nie jest pozbawiane wad. Kluczową kwestią są ograniczenia związane z wysokością kwoty – trudno przecież oczekiwać, że ktoś bliski pożyczy kwotę większą niż kilkaset złotych. Poza tym sama prośba o wsparcie finansowe u rodziny i przyjaciół może być dla wielu osób zbyt dużym wyzwaniem. Kolejna sprawa to ewentualne spory na tle niespłaconego na czas zobowiązania – jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, mogą pojawić się komplikacje, które będą negatywnie rzutować na relacje z bliskimi. Dlatego pożyczenie pieniędzy od rodziny czy przyjaciół powinny być dobrze przemyślane.W bankuWszystkie wątpliwości i problemy, które wiążą się z zadłużaniem się u bliskich, znikają w przypadku kredytu lub pożyczki w banku. Brak relacji towarzyskich z pożyczkodawcą i możliwość pożyczenia dużych kwot w wysokości nawet ponad 100 000 zł w zależności od posiadanej zdolności kredytowej sprawiają, że wiele osób decyduje się właśnie na usługi banku. To zrozumiałe, tym bardziej że dostępne w placówkach w Stargardzie oferty są naprawdę atrakcyjne pod względem finansowym.Kredyty bankowe rzeczywiście są relatywnie tanie, jednak wymagają przejścia przez określone formalności, które mogą zajmować dużo czasu i wiążą się ze spełnieniem pewnych warunków. Dotyczą one m.in. zdolności kredytowej, ponieważ musi ona być na tyle dobra, żeby móc zapewnić bezproblemowe spłacanie kolejnych rat. W tym celu trzeba udowodnić wysokość uzyskiwanych dochodów, co z kolei wymaga przedstawienia stosownych dokumentów. Jakie dochody akceptują pożyczkodawcy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz pod poniższym adresem: https://sowafinansowa.pl/artykuly/jakie-dochody-akceptuja-pozyczkodawcy/.W firmie z sektora pozabankowegoW Stargardzie działa też wiele firm pozabankowych – prywatnych instytucji, których funkcjonowanie w branży finansowej podlega regulacjom przepisów nie prawa bankowego, lecz cywilnego. W odróżnieniu od kredytów bankowych pożyczki tego rodzaju są znacznie szerzej dostępne, tzn. o wiele łatwiej je zaciągnąć, a związane z nimi wymagania formalne są mocno ograniczone. Często możliwe jest uzyskanie środków nawet bez udokumentowania osiąganych przychodów – wystarczy własnoręcznie napisane oświadczenie, które i tak nie podlega weryfikacji.O ile szeroką dostępność można uznać za zaletę, o tyle trzeba podkreślić wysokie koszty szybkich pożyczek i chwilówek.

Są to znacznie droższe produkty niż banki, a do tego zawiera się je na krótszy czas, co utrudnia spłatę. Ponadto porównywarka chwilówek sowafinansowa.pl pokazuje, że kwoty pożyczek pozabankowych są ograniczone do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a to niekiedy zbyt mało, żeby sfinansować ważne wydatki.

źródło: Artukuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
ACORD sztyblety obcasy

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia