Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2023-03-03 odsłon: 649        
Jak bawić się z psem w różne pory roku?


Wspólna zabawa z psem pomaga wzmacniać więź łączącą czworonoga i jego właściciela, a ponadto jest świetną okazją do ćwiczenia psiego umysłu i rozładowywania nadmiaru energii. Nie wiesz jak się bawić z psem? Poniżej kilka propozycji na różne pory roku!

Zabawa na świeżym powietrzu wiosną i jesieniąSłoneczne dni i umiarkowana temperatura to idealne warunki do aktywności na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że zdrowy, dorosły pies powinien być wyprowadzany 2-3 razy dziennie, przy czym warto na jedno z takich wyjść zaplanować nieco więcej czasu, aby zwierzak mógł się wybiegać. Jak bawić się z czworonogiem podczas przechadzek? Pomysłów jest mnóstwo i wiele zależy od preferencji samego czworonoga, jak i jego opiekuna. Dobrym pomysłem będzie zabawa w aportowanie lub ćwiczenie podstawowych komend. Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, warto zastanowić się nad treningiem agility, podczas którego pupil pokonuje tor przeszkód. Ciekawym pomysłem pozwalającym zaangażować również psi umysł, jest także zabawa w poszukiwanie smakołyków. Opiekun ukrywa smaczki dla psa w różnych miejscach, a zadaniem zwierzaka jest ich znalezienie.

Podczas zabawy na świeżym powietrzu musimy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie. Na aktywne spędzanie czasu z psem wybierajmy miejsca z dala od ulicy. Musimy też mieć świadomość, że przy łagodnych zimach sezon na kleszcze trwa właściwie przez cały rok, dlatego warto stosować preparaty przeciwkleszczowe również wczesną wiosną i późną jesienią.

Idealna zabawa w upalne latoWysokie temperatury są męczące zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzą się więc zabawy w wodzie. Kąpiel w basenie czy w jeziorze to podczas upałów prawdziwa przyjemność i okazja do schłodzenia ciała. Oprócz pływania można też bawić się w aportowanie, a najlepiej sprawdzą się wówczas specjalne gadżety, które pływają po powierzchni wody. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie niesie długa ekspozycja na słońcu przy wysokich temperaturach. Podczas upałów spacery planujmy na poranek lub wieczór, kiedy żar lejący się z nieba nie jest tak dotkliwy. W ciągu dnia czworonogowi należy zapewnić chłodne miejsce do odpoczynku i dostęp do czystej wody. Dobrym rozwiązaniem będą też zabawki dla psa, dzięki którym pupil nie będzie się nudził podczas nieobecności opiekuna. Mogą to być różnego rodzaju gryzaki, ale też zabawki z ukrywanymi wewnątrz przysmakami, których wydobycie będzie wymagało od psa nieco wysiłku.

W co się bawić zimą z psem?Zabawy na śniegu to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu z pupilem i rozładowanie nadmiaru energii u psa. Doskonale sprawdzi się np. tropienie zabawek lub ich aportowanie. Aby zmniejszyć ryzyko, że ulubiona piłka zgubi się w białym puchu, najlepiej jest wybierać akcesoria w jaskrawych kolorach. Przy bardzo niskich temperaturach konieczne jest ograniczenie spacerów do niezbędnego minimum. W takiej sytuacji warto zaplanować zabawę w domu – np. w chowanego lub w poszukiwanie ukrywanych przez właściciela smakołyków. Przekąski dla psa i duży wybór zabawek dla czworonogów znajdziesz w sklepie Zoopers.


źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia