Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-06-30 odsłon: 542        
Jak czyścić rolety dzień noc?


Rolety dzień noc już dawno przestały być wyłącznie ozdobą okna, a większość właścicieli domów i mieszkań reguluje ich wysokość nawet kilka razy dziennie. Taka praktyczna dekoracja jest chętnie wybierana niemal do każdego pomieszczenia, także do kuchni. Niestety, w trakcie intensywnej eksploatacji na powierzchni żaluzji gromadzą się zanieczyszczenia i tłuste plamy. Nie wiesz, jak skutecznie (i bezpiecznie) pozbyć się brudu? Już teraz sprawdź, jak czyścić rolety dzień noc.

Jak często czyścić rolety dzień noc?Zdecydowałeś się na rolety dzień noc? Nic dziwnego – doskonale prezentują się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, pasują do pomieszczeń biurowych i są niezastąpione w dziecięcych pokojach. Pozwalają zachować prywatność i nie sprawiają problemów w codziennym użytkowaniu. Niestety – równie często się brudzą. Chcesz cieszyć się stylowym wnętrzem? Odpowiednio wcześnie sprawdź, jak często należy czyścić rolety dzień noc. To ważne, zwłaszcza jeśli chcesz, by stanowiły ozdobę okna. Pamiętaj jednak, że te zostały wykonane z delikatnych tkanin impregnowanych i agresywne mycie może prowadzić do ich uszkodzenia. Zatem – jak prawidłowo czyścić rolety dzień noc? Regularne czyszczenie rolet dzień noc – jak dbać o nie na co dzień?Utrzymanie rolet dzień noc w czystości, będzie wymagało od Ciebie zaangażowania na co dzień. Nie musisz się obawiać – nie będą Cię obowiązywały sztywne godziny usuwania zanieczyszczeń. Niemniej jednak jeśli zależy Ci na estetycznym wyglądzie, zwłaszcza jasnych rolet, będziesz musiał systematycznie sprawdzać ich stan i na bieżąco je usuwać. Taki sposób pomoże Ci uniknąć naprawdę poważnych plam i zabrudzeń. Codzienna pielęgnacja powinna zatem obejmować systematyczne usuwanie kurzu (zrobisz to za pomocą odkurzacza ze specjalną końcówką – wąską szczotką) i przecieranie wilgotną ściereczką z dedykowanym detergentem. Tyle powinno wystarczyć, zwłaszcza że powierzchnia rolet, dzięki impregnacji jest lekko śliska. Jak pozbyć się tłustych plam z rolet dzień noc?Rolety dzień noc są narażone również na poważniejsze zabrudzenia – zwłaszcza jeśli zdecydowałeś się na ich montaż w kuchni albo dziecięcym pokoju. Jak pozbyć się tłustych plam z powierzchni zaimpregnowanego materiału? Chcąc czyścić roletę, pamiętaj, by nie ściągać jej z okna. Niestety, nie możesz pozwolić sobie na również wykorzystanie silnych detergentów. Agresywne środki chemiczne mogą sprawić, że materiał wyblaknie, a takich plam na pewno się nie pozbędziesz. Podobnie jak w sytuacji codziennej pielęgnacji i teraz przyjdzie Ci z pomocą wilgotna szmatka i specjalny środek do czyszczenia rolet okiennych. Pamiętaj jednak, by plamy usuwać bardzo ostrożnie i nie zaginać materiału – może się odkształcić. Czy rolety dzień noc można prać?Pranie rolet dzień noc, w pralce automatycznej lub pralni nie jest bezpieczne – materiał może się snuć i odkształcać. Możesz natomiast zdjąć rolety z okna, położyć na czystej powierzchni lub na rozłożonych ręcznikach i dokładnie myć, korzystając ze specjalnego środka do czyszczenia rolet. Pamiętaj jednak, by w oknie powiesić je, kiedy będą suche – wówczas unikniesz tworzenia się nieestetycznych zacieków. 
źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia