Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2022-04-26 odsłon: 576        
Jak kupić polisę w korzystnej cenie?
Nikt z nas nie lubi przepłacać. Na rynku ubezpieczeń OC i AC znajduje się wiele propozycji. Jeśli chcemy oszczędzić czas i pieniądze, to powinniśmy skorzystać z porównywarki polis.
Czym jest porównywarka ubezpieczeń?Internet oferuje nam wiele możliwości. Możemy na przykład za jego pośrednictwem wykupić ubezpieczenie. Kiedyś musielibyśmy chodzić do poszczególnych biur i zapoznawać się z ich ofertami. Dziś wygląda to znacznie prościej.Porównywarka ubezpieczeń prosi nam o udzielenie kilku podstawowych informacji. Na ich podstawie ustali i zaproponuje nam najlepszych ubezpieczycieli. Cały proces jest prosty i szybki. Co więcej, bez problemu poradzą z nim sobie również te osoby, które nie posługują się na co dzień komputerem.Dlaczego korzystać z porównywarek cen?W dzisiejszych czasach nasz czas jest wyjątkowo cenny. W ciągu dnia musimy zajmować się różnymi sprawami, więc myśl o spędzeniu kolejnych godzin na znalezieniu najlepszej oferty ubezpieczenia nie jest wyjątkowo przyjemna.Niektórzy po prostu trzymają się swojego ubezpieczyciela i za każdym razem przedłużają umowę. Nie jest to jednak najlepszy sposób, jeśli zależy nam na uzyskaniu dobrej ceny. Załóżmy, że zależy nam na ubezpieczeniu samochodu. Porównywarka OC zasugeruje nam najbardziej dopasowanych do naszych potrzeb ubezpieczycieli. O niektórych ofertach mogliśmy nawet nie wiedzieć. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile pieniędzy mogliby zaoszczędzić, gdyby skorzystali z usług porównywarki.Od czego zależy cena OC?Wielu kierowców nie wie, z czego wynika cena ubezpieczenia OC. Jednym z głównych czynników, które ubezpieczyciel bierze pod uwagę, jest wiek kierowcy. Jeśli dopiero co zdaliśmy nasz egzamin na prawo jazdy i kupiliśmy swój pierwszy samochód, to musimy liczyć się z wyższą ceną ubezpieczenia. Statystycznie to właśnie młodzi kierowcy najczęściej są sprawcami kolizji i wypadków, dlatego ubezpieczanie takich osób niesie ze sobą pewne ryzyko.Nie bez znaczenia jest również nasza miejsce zamieszkania. Jeśli na co dzień jeździmy po małym mieście lub po wsi, to ryzyko spowodowania przez nas wypadku jest mniejsze. Większość stłuczek czy większych kolizji ma miejsce w dużych miastach. Dodatkowo często ubezpieczyciel bierze również pod uwagę to, do ilu wypadków statystycznie dochodzi w naszym regionie. Im większa jest to ilość, tym wyższa cena naszego ubezpieczenia.Kolejnym nieoczywistym czynnikiem jest stan cywilny kierowcy oraz to, czy ten posiada dzieci. Z badań wynika, że osoby po ślubie posiadające dzieci jeżdżą ostrożniej, a więc mniejszą liczbę wypadków powodują.Ważny jest oczywiście również sam pojazd. Pod tym względem patrzymy na pojemność silnika, wiek oraz przebieg auta. Dodajmy jeszcze, że wpływ na cenę OC może mieć również forma płatności. Zazwyczaj opłacenie całej polisy z góry za cały rok będzie oznaczało otrzymanie zniżki. Analogicznie płatność w ratach będzie oznaczała wyższe koszty.
źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia