Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2022-12-09 odsłon: 593        
Jak nie przepłacić za ubezpieczenie OC samochodu?


Zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC jest regulowany przez ustawę o Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Towarzystwa mogą samodzielnie ustalać tylko wysokość składek. Dowiedz się, gdzie szukać najkorzystniejszych ofert polis OC, aby nie przepłacać.

Co wpływa na wysokość składki za ubezpieczenie OC?Na cenę ubezpieczenia OC wpływają zarówno parametry samochodu, jak i cechy kierowcy. Do najważniejszych czynników kształtujących wysokość składki na polisę OC, zalicza się przede wszystkim:

·        wiek kierowcy – młode osoby uznawane są za bardziej skłonne do brawurowej jazdy,

·        doświadczenie w prowadzeniu pojazdów – kierowcy z długim stażem mogą liczyć na niższą cenę ze względu na to, że
         zwykle jeżdżą zdecydowanie ostrożniej niż osoby początkujące,

·        historia ubezpieczeniowa – kierowcy, którzy jeżdżą bezszkodowo, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki na zakup polisy,

·        miejsce zamieszkania – mieszkańcy dużych miast płacą więcej za ubezpieczenie niż osoby z mniejszych miejscowości,

·        markę i model samochodu – zdecydowanie droższa polisa dotyczy pojazdów, które mogą osiągnąć duże prędkości,

·        pojemność silnika – im jest ona większa, tym ubezpieczenie kosztuje więcej (jest to powiązane z poprzednim punktem).

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie znaleźć najtańszą polisę OC, to zapoznaj się z informacjami, które znajdziesz na stronie https://porownywarkowo.pl/gdzie-kupic-tanie-oc/.

Tanie ubezpieczenie OC – jak je znaleźć?Jak już doskonale wiesz, nie musisz przepłacać za ubezpieczenie OC swojego pojazdu. Wystarczy, że poświęcisz nieco czasu na znalezienie najlepszej i najtańszej oferty na rynku. Nie musisz znać swojej historii ubezpieczeniowej czy zastanawiać się, jakie potencjalne zagrożenie stwarza Twój samochód. Wystarczy, że skorzystasz z porównywarki dostępnej na stronie porownywarkowo.pl.

Ten kalkulator pozwoli Ci szybko i bez wychodzenia z domu porównać ze sobą oferty różnych ubezpieczycieli. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie i bez zbędnego pośpiechu zweryfikować je pod względem ceny. Jest to narzędzie łatwe obsłudze, gdyż wystarczy tylko wprowadzić najważniejsze dane dotyczące samochodu oraz kierowcy. Na ich podstawie porównywarka przedstawi Ci najlepsze oferty, a Ty będziesz mógł wybrać spośród nich taką, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Innym sposobem, który również może pomóc Ci w płaceniu niższej składki, jest zakup pakietu ubezpieczeń. Wiele towarzystw oferuje atrakcyjne ceny dla klientów decydujących się na zakup OC razem z AC oraz innymi rozszerzeniami, takimi jak NNW, assisstance itd. Kupując kilka produktów jednocześnie, zyskujesz niższą składkę na każdą polisę z osobna, a także kompleksową ochronę swojego pojazdu.

Ubezpieczenie możesz kupić przez Internet, nie odwiedzając nawet oddziału wybranego ubezpieczyciela. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas. Wystarczy, że po wyborze oferty za pomocą porównywarki wypełnisz elektroniczny wniosek i prześlesz go do firmy ubezpieczeniowej. Po akceptacji warunków umowy musisz jedynie opłacić składkę.


źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia