Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-06-12 odsłon: 536        
Najlepszy kredyt hipoteczny dopasowany do naszych potrzeb


Zakup lub budowa własnego domu jest wielką życiową inwestycją. Od najmłodszych lat większość z nas wychowywana jest w przekonaniu, że celem samym w sobie jest ustatkowanie się i mieszkanie w swoich czterech kątach. Opcje wynajmowania pokoju lub mieszkania najczęściej są traktowane jako scenariusze przejściowe. Trudno jest w istocie odmówić sensu staraniom o zupełne prawo własności do nieruchomości. Tylko wtedy możemy czuć się pewni co do tego, że nikt nie rozwiąże z nami umowy najmu i nie wylądujemy na bruku. Nabycie i zagospodarowanie nieruchomości związane jest najczęściej z dość sporymi kosztami. Choć wydaje się to sytuacja zarezerwowana wyłącznie dla zamożnych rodzin, wcale nie jest to zgodne z prawdą.

Jak bezpiecznie zadbać o swój kąt?


Niemalże każdy z nas prędzej czy później może być w stanie zakupić i wyposażyć nieruchomość. Jeżeli nie posiadamy w danej chwili dostatecznych środków finansowych na ten cel, prostą i bezpieczną alternatywą jest kredyt hipoteczny na korzystnych warunkach. Korzystne warunki zaś oznaczają w tym miejscu racjonalny wybór kredytodawcy i skonstruowanie umowy w taki sposób, byśmy byli w stanie spłacić wszystkie zobowiązania wobec instytucji bankowej. Zarówno nam, jak i bankowi zależy przede wszystkim na zysku wynikającym z zawiązanego w dokumencie porozumienia. W naszym interesie jest przeznaczenie pożyczonej sumy na zakup nieruchomości i budowę obiektu, bank z kolei dąży do tego, by kredytobiorca był w stanie spłacić kredyt wraz z naliczonymi odsetkami, najlepiej bez opóźnień i bez konieczności interwencji w postaci przejęcia praw własności klienta. By tak też się stało, poszczególne banki prowadzą mniej lub bardziej selektywną politykę doboru kredytobiorców. Innymi słowy, musimy spełniać wytyczone przez te instytucje warunki, aby użyczono nam kredytu. Weryfikacja może być prosta lub bardziej złożona. Istotne jest, byśmy jako klienci rozsądnie ocenili własne możliwości finansowe i wybrali optymalnie rygorystyczny bank. Odpowiedzialność zatem odgrywa tutaj wielką rolę. Musimy mieć świadomość tego, czy będziemy w stanie w przyszłości spłacać raty kredytu hipotecznego. Jeżeli tak, kolejnym krokiem jest wybranie oferty najbardziej do nas dopasowanej i niezbyt restrykcyjnej pod kątem warunków nabycia pożyczki.


Rankingi kredytodawców


Najprościej rzecz ujmując, kredyt hipoteczny jest zwykle długoterminowym kredytem, w przypadku którego zabezpieczeniem banku jest hipoteka. Hipotekę zaś należy rozumieć jako ograniczone prawo rzeczowe, tj. w sytuacji, gdy nie będziemy zdolni do spłaty pożyczki wraz z jej odsetkami, instytucja ma prawo nabyć prawo własności do nieruchomości będącej przedmiotem kupna za środki z użyczonej kwoty. Co bardzo istotne, kredytobiorca zazwyczaj jako poręczenie ustala nie tylko swój przyszły majątek. W sytuacji, gdybyśmy pożyczoną sumę nie przeznaczyli na zakup i zagospodarowanie nieruchomości, kredytobiorca odpowiada swoim obecnym majątkiem i uzyskiwanymi dochodami. Poza tymi elementarnymi postanowieniami umów kredytowych poszczególne banki dopasowują inne ich ustalenia według własnych zapatrywań. Mowa tu o RRSO, oprocentowaniu rat i prowizji, czyli rzeczach, które decydują o całkowitym koszcie kredytu i które odróżniają od siebie banki. Na ich podstawie prowadzone są kompleksowe rankingi ofert kredytodawców. Bazując na nich, klienci mają możliwość wybrania najlepszej dla siebie usługi i dopasowania własnej kondycji finansowej do potencjalnych kosztów, z jakimi naturalnie związany jest kredyt hipoteczny.Audemars Piguet Replica Watches


źródło: Art. sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia