Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-08-28 odsłon: 541        
Odkryj Stargard w EDD
fot. UM Stargard
Przed nami kolejna odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa. Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało sporo atrakcji. Będzie objazd po powiecie, spacer po Stargardzie, a także warsztaty i koncert. Początek 11.09. (sobota).
Tegoroczne EDD rozpoczną się objazdem po zabytkowych kościołach powiatu stargardzkiego. W programie zwiedzanie świątyni w Strzyżnie, Kunowie, Poczerninie, Łęczycy i Białuniu. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zapisać się na wycieczkę, trzeba zadzwonić pod nr tel. 91 480 49 13 w poniedziałek lub wtorek (6 i 7.09.) między 8:00 a 16:00. Wycieczka odbędzie się 11.09. (sobota).

Również w sobotę (11.09.) od 10:00 w budynku MAH na Rynku Staromiejskim będzie można oglądać miniwystawę „Skarbiec”. Na zwiedzających czeka 45 zabytków. Katalog z ich opisem będzie dostępny online.

W piątek (17.09.) o 11:00 w podwórku kamienicy przy ul. B. Limanowskiego 24 rozpoczną się warsztaty zmysłowo-sensoryczne dla seniorów i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Następnego dnia (sobota, 18.09.) o 17:00 pod tym samym adresem wszyscy chętni stargardzianie będą mogli wziąć udział w koncercie „Dźwięki kamienicy”.

W sobotę (18.09.) o 12:00 z Rynku Staromiejskiego wyruszy spacer z przewodnikiem „Skarbce i skarbnicy pamięci”. Uczestnicy poznają historię szczególnych miejsc i instytucji na mapie Stargardu. Niektóre będzie można również zwiedzić w środku.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Polska włączyła się do akcji w 1993 r. W projekcie biorą udział wszystkie państwa członkowskie Rady Europy. Co roku we wrześniu kraje świętujące EDD udostępniają zwiedzającym zabytki i miejsca kultury. W całej Europie organizowane są wykłady, wycieczki, wystawy i inne wydarzenia skierowane do szerokiego grona odbiorców.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia