Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2024-02-16 odsłon: 229        
Oglądanie telewizji internetowej – jaki sprzęt się przyda?

Coraz więcej osób korzysta z oferty telewizji internetowej, która pozwala na oglądanie programów, bez konieczności używania połączenia kablowego, satelitarnego czy naziemnego. Chcesz korzystać z takiego rozwiązania? Zobacz, jak to zrobić.

Czy potrzebny jest telewizor?


Jak sama nazwa wskazuje, telewizja internetowa przekazywana jest za pomocą łączy internetowych. Czasami stacjonarne stacje telewizyjne, udostępniają swoje programy na stronie internetowej, a czasem można je oglądać na serwisach zewnętrznych dostawców, którzy posiadają licencje na ich udostępnianie. Zaletą takiej telewizji jest to, że możesz ją oglądać na różnych urządzeniach, pod warunkiem że mają dostęp do Internetu.


Jeśli chcesz korzystać z telewizji internetowej na telewizorze, musisz się upewnić, że posiada on połączenie z Internetem. Nie ma takiej funkcji? Nic straconego, bo tego typu telewizję możesz oglądać na smartfonie, laptopie czy stacjonarnym komputerze. W tym ostatnim przypadku warto wybrać monitor, który będzie oferował wysoką jakość obrazu i częstotliwość odświeżania. Możesz sprawdzić opcje np. na tej stronie: https://www.komputronik.pl/category/1251/monitory.html.


Jeśli chodzi o taką telewizję, poza samym sprzętem, warto już na początku zadbać o szybkie i stabilne łącze internetowe. Od niego również będzie zależała jakość i płynność obrazu, dlatego powinieneś sprawdzić, jaka sieć jest najszybsza w Twojej okolicy. Porównując różne propozycje, zwróć uwagę przede wszystkim na prędkość pobierania. Im będzie ona większa, tym mniejsze będą opóźnienia.


Jedno urządzenie – dwie roleTak naprawdę do oglądania telewizji internetowej nie potrzebujesz specjalnego monitora. Wystarczy ten sam, z którego korzystasz podczas pracy, przeglądania stron internetowych czy do gier. Jeżeli wiesz, że będziesz oglądał filmy na komputerze, warto od razu wybrać taki model, który oferuje wysoką jakość obrazu, z wyraźnym kontrastem i realnie odwzorowanymi kolorami.


Takie nasycenie barwami i jednocześnie głęboką czerń proponują m.in. monitory OLED. Przeglądając w sieci poszczególne propozycje, np. na https://www.komputronik.pl/search-filter/1251/monitory-oled, szybko zauważysz, że są one oferowane w różnych parametrach, więc z łatwością znajdziesz model, który idealnie będzie nadawał się do oglądania filmów. Zaletą takich monitorów jest z pewnością fakt, że oferują one szerokie kąty widzenia, a to oznacza, że bez względu na to, czy siedzisz prosto przed nimi, czy spoglądasz na nie z boku, zawsze otrzymujesz idealny obraz.


Warty zaznaczenia jest również fakt, że te modele monitorów proponują częstotliwość odświeżania nawet na poziomie 240hz, co oznacza, że obraz, który będzie się pojawiał na ekranie, będzie płynny i bez żadnych zakłóceń – nawet przy dynamicznych scenach. Wybierając taki sprzęt, zyskasz również szybki czas reakcji, więc taki monitor sprawdzi się nie tylko podczas oglądania filmów, ale również przy grach typu strzelanki czy wyścigi samochodowe.Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając monitor?Wybierając monitor, na którym planujesz oglądać filmy, powinieneś zwrócić uwagę na dopasowanie przekątnej do rozdzielczości, jaka jest przez niego obsługiwana. Już mniejsze monitory oferują rozdzielczość Full HD, ale możesz również zdecydować się na takie modele, które wyświetlają obraz w technologii 4K. Co dodatkowo przełoży się na jakość wyświetlanego obrazu.


Nie chcesz kupować telewizora, ale chciałbyś mieć możliwość oglądania nie tylko telewizji internetowej, ale również satelitarnej? Wybierz model monitora, który posiada wbudowany tuner. Kupiłeś monitor bez takiego tunera? Możesz wykorzystać kabel HDMI, aby podłączyć go do zewnętrznego tunera, co również pozwoli na odbieranie takiej telewizji.


Oglądanie telewizji internetowej na monitorze ma swoje zalety, ponieważ nie musisz inwestować w dodatkowy sprzęt i zyskujesz więcej przestrzeni. Jednak zanim wybierzesz konkretny model, zwróć uwagę na jakość wyświetlanego obrazu, rozdzielczość, proponowany format i częstotliwość odświeżania.Artykuł Sponsorowany

Komentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia