Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2023-12-09 odsłon: 852        
Ośrodek leczenia alkoholizmu. Czy warto skorzystać z pomocy?


Uzależnienie to ciężkie zaburzenie, które wpływa na zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Objawia się tym, że osoba chora odczuwa silną potrzebę wykonywania pewnej czynności (czy też zażywania) i nie może funkcjonować w codziennym życiu. Uzależnienie nie możemy definiować przez pryzmat zażywania narkotyków czy alkoholu, ale również od pracy, zakupów czy nawet... seksu. Celem terapii uzależnień jest walka i wyprowadzenie na prostą drogę.


  • Prywatny ośrodek leczenia uzależnień   • Prywatny ośrodek terapii uzależnień  • Cel terapii
Prywatny ośrodek leczenia uzależnień


Wyróżnić możemy dwa podstawowe rodzaje uzależnień - chemiczne (np. od wszelkich substancji takich jak narkotyki, leki, alkohol oraz substancje psychoaktywne pozyskiwane w sposób zarówno legalny, jak i nielegalny). Drugim jest uzależnienie behawioralne, które przybiera kompulsywne działanie, a chory je w kółko powtarza, nawet jak tego nie chce lub nie jest nawet tego świadomy. Przykładem jest uprawianie sportów ekstremalnych, liczenie uderzeń zegara, aby podjąć działanie czy częste mycie rąk, całego ciała czy okaleczanie się, które nie musi prowadzić do śmierci.


W przypadku leczenia uzależnień najlepszą metodą jest odwiedzenie placówki, jaką jest ośrodek terapii uzależnień. Wykwalifikowany personel oraz liczne spotkania indywidualne i grupowe pomogą pacjentów znaleźć źródło problemu,
oraz uporać się z nim. 


Prywatny ośrodek terapii uzależnień


Nie ma wątpliwości, że każde uzależnienie prowadzi do degradacji i negatywnie odbija się nie tylko na samej osobie uzależnionej, ale i najbliższej rodzinie, która jest "współuzależnionym". Jedynym rozwiązaniem jest leczenie uzależnień. Terapia w ośrodku leczenia uzależnień to pierwszy krok w zerwaniu z nałogiem. To długotrwały proces psychologiczny, który na nowo uczy takie osoby funkcjonowania. Tego prawidłowego w społeczeństwie, a także uczy jak radzić sobie w sytuacjach stresujących, które mogły być źródłem. Terapia uzależnień obejmuje leczenie alkoholizmu, detoks alkoholowy oraz pełną opiekę w trybie stacjonarnym. 


Cel terapii


Nadrzędnym celem jest zerwanie z uzależnieniem. Jednak należy pamiętać, że osoba uzależniona, będzie chora całe życie. Dlatego taka terapia uczy właściwego funkcjonowania, a także tego, jak unikać pokus i jak rozmawiać z bliskimi. Poradnia leczenia uzależnień od alkoholu to miejsce, w którym skutecznie można przejść przez proces leczenia uzależnienia i odzyskać dawną równowagę życiową. Wybierz terapię stacjonarną, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. 


Prywatny ośrodek terapii i leczenia uzależnień Be Free


Adres:


ul. Słoneczna 18, 62-561 Ślesin


Telefony:


+48 535 100 111, +48 536 100 111


Strona WWW:  


https://www.terapia-befree.pl/źródło: art. sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia