Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-06-30 odsłon: 535        
Praca zdalna - czym się kierować urzadzając home office


Urządzenie domowego home office może stanowić dla wielu nie lada wyzwanie. W grę wchodzi wiele czynników, które będą rzutować na naszej wydajności. Na jakie warto więc zwrócić uwagę, aby stworzyć przestrzeń sprzyjającą koncentracji i jednocześnie taką, która będzie funkcjonalna? Podpowiadamy.

Home office - wydzielamy strefę do pracyW domowym biurze najważniejsze jest to, aby wydzielić przestrzeń, która będzie dedykowana tylko i wyłącznie wykonywaniu obowiązków zawodowych. W praktyce oznacza to, że jeśli mamy możliwość wygospodarowania na nią osobnego pomieszczenia, będzie to idealnym posunięciem. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na tego typu działania, więc trzeba przemyśleć kwestie możliwego ustawienia biurka w takim miejscu, aby nie kolidowało z aranżacją. Może to być róg sypialni, albo salonu - kwestia, na jakie rozwiązania pozwala nam metraż naszego mieszkania, albo domu.


 


Bardzo ważne jest to, aby w miarę możliwości ustawić biurko przy oknie. Naturalne światło sprzyja koncentracji i dobremu samopoczuciu. Nie bez znaczenia pozostaje także postawienie na ścianki ażurowe czy też regały z pomocą których będziemy mogli w sprytny sposób oddzielić miejsce do pracy od tego, które dedykowane jest wypoczynkowi. Takie działanie skutecznie odsunie nas od wszelkich pokus domowych, jak również umożliwi skupienie się tylko i wyłącznie na wykonywaniu obowiązków związanych z pracą.Wyposażenie domowego biuraUrządzając miejsce do pracy istotną kwestią jest wzięcie pod uwagę zakupu dobrej jakości biurka, jak również krzesła. W przypadku siedziska warto, aby miało ono możliwość regulacji, co niewątpliwie przełoży się na zapewnienie nam komfortu. Nie bez znaczenia będzie także inwestycja w dobrej jakości monitor, jeśli pracujemy z pomocą komputera stacjonarnego. Ważne, aby miał odpowiednią rozdzielczość i chronił nasz wzrok. W przypadku laptopa, sprawa wygląda podobnie. Często konieczny będzie także zakup mikrofonu. W końcu konferencje online stały się już niemalże standardem. Nie bez znaczenia będzie także dobrej jakości router, w tym np. router huawei z pomocą którego będziemy mieli stały dostęp do sieci. Warto także przemyśleć dokładnie zakup mebli pomocnych do przechowywania różnego rodzaju notatek czy też dokumentów. Może być to kontenerek, albo też regał - wszystko zależy od naszych potrzeb, jak również możliwości metrażowych.


 


Jak widać urządzenie domowego biura nie musi stanowić przysłowiowej drogi przez mękę, jeśli weźmiemy pod uwagę kilka czynników, które mogą determinować nasze poczucie komfortu, a co za tym idzie - funkcjonalność.
źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia