Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2023-12-27 odsłon: 847        
Różne rodzaje tuszów do rzęs – wybierz najlepszy dla siebie


Tusz do rzęs to bardzo popularny kosmetyk, uważany za podstawę makijażu. Faktycznie trudno wyobrazić sobie makijaż bez perfekcyjnie pomalowanych rzęs. Jednak tusz tuszowi nierówny, a na rynku jest bardzo wiele rodzajów. Jak się wśród nich nie zgubić? Przeczytaj nasz poradnik!

Rodzaje tuszów do rzęs


Przedłużający tusz do rzęs


Jego zadaniem jest stworzenie złudzenia, że rzęsy są dłuższe niż w rzeczywistości. Idealny dla kobiet, którym natura poskąpiła ładnej oprawy oczu. Dzięki zastosowaniu tuszu przedłużającego rzęsy są ładnie podkreślone, oko wydaje się większe, a spojrzenie głębsze.

Tusz do podkręcania rzęs


Rzęsy powinny być nie tylko długie, ale też mieć łukowaty kształt. Niestety natura potrafi się czasem pomylić i obdarować kobiety (a także mężczyzn) długimi i prostymi rzęsami. Nie wygląda to zbyt spektakularnie, ale jest na to rada: tusz podkręcający rzęsy poradzi sobie bez problemu ze zmianą ich kształtu.

Tusz zagęszczający rzęsy


Długie i ładnie podkręcone, niestety niezbyt gęste? Na to też jest rada. Tusz zagęszczający rzęsy sprawia, że wizualnie jest ich więcej niż w rzeczywistości. To propozycja dla kobiet, które wyglądają, jakby połowa rzęs właśnie im wypadła.

Tusz pogrubiający rzęsy


Wbrew pozorom nie jest tym samym, co tusz zagęszczający. Nie sprawi, że rzęs będzie więcej, ale każda będzie wyglądała na grubszą, niż faktycznie jest. To propozycja dla kobiet, które nie narzekają na gęstość i ale właśnie na grubość poszczególnych rzęs.

Każdy tusz powinien być wodoodporny


Co prawda producenci tuszów do rzęs niekoniecznie się z tym zgodzą, ale kobiety jak najbardziej. Na szczęście jest dobra wiadomość: każdy tusz do rzęs, niezależnie od tego, czy będzie pogrubiający, wydłużający, podkręcający czy zagęszczający, może być jednocześnie wodoodporny. To bardzo praktyczne rozwiązanie i takich tuszów warto szukać w pierwszej kolejności. Z tuszem wodoodpornym nie trzeba bać się deszczu, a i przypadkowe uronienie łezki nie zepsuje makijażu.
Niektóre tusze do rzęs zawierają dodatkowo składniki odżywcze np. witaminy lub proteiny, które pozytywnie wpływają na kondycję rzęs i wspierają ich regenerację.

Kiedy warto sięgnąć po kolorowy tusz do rzęs?


Czarny tusz do rzęs jest najpopularniejszy, ale nie jest jedyną opcją. Kobiety chętnie sięgają po brązowy, grafitowy, granatowy, zielony i niebieski tusz do rzęs. Na specjalne okazje sprawdza się także biały.

Kolorowy tusz do rzęs nie jest wyborem na co dzień. To sposób na zrobienie nieco bardziej ekstrawaganckiego makijażu i zwrócenie na siebie uwagi. Świetnie natomiast sprawdzi się w kreacjach wieczorowych i karnawałowych, jest świetnym wyborem na wieczór sylwestrowy.

Jak nakładać tusz do rzęs?


Każdy tusz do rzęs jest wyposażony w spiralną szczoteczkę, która ułatwia nakładanie go. Rzęsy maluje się od nasady ku górze, po wewnętrznej stronie oka.
Makijażystki radzą, by tusz nałożyć na szczoteczkę tylko raz i pomalować rzęsy na obu oczach. W razie potrzeby czynność powtórzyć, ale bez ponownego maczania szczoteczki w tuszu. Ten sposób ma zapobiec nałożeniu zbyt dużej ilości kosmetyku na rzęsy, co mogłoby je niepotrzebnie obciążyć i wyglądać nienaturalnie.


źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia