Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-11-18 odsłon: 539        
STOP HPV w subregionie stargardzkim
fot. Urząd Powiatowy w Stargardzie
Projekt pozwala 1203 dziewczynkom z subregionu stargardzkiego (rok urodzenia 2009, 2010) skorzystać z bezpłatnych szczepień na HPV.


NIE TYLKO COVID. RUSZAJĄ SZCZEPIENIA NA HPV DLA DZIEWCZĄT Z SUBREGIONU STARGARDZKIEGO. Rak szyjki macicy jest drugim najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet na świecie i trzecią co do częstości przyczyną zgonów. Jest to wirus brodawczaka ludzkiego, czyli stan przednowotworowy lub nowotwór szyjki macicy, który jest drugim najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet i trzecią co do częstości przyczyną zgonów na świecie. W Polsce województwo zachodniopomorskie plasuje się na drugim miejscu pod względem najwyższej umieralności z powodu tego typu nowotworu.

Niestety świadomość na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą śmiertelny wirus HPV jest bardzo niska. Aby uświadomić mieszkańców, jak ważna jest profilaktyka, zachęcamy do przystąpienia do projektu „Stop HPV w subregionie stargardzkim”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Obszar realizacji projektu obejmuje subregionu stargardzkiego, powiatów: stargardzkiego, choszczeńskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego, gryfińskiego.

Główne założenia projektu to bezpłatne spotkania edukacyjne oraz szczepienia profilaktyczne odgrywające kluczową rolę w zmniejszeniu zagrożenia zachorowalności na HPV. Szczepienia profilaktyczne skierowane są do grupy 1203 dziewczynek, które w latach 2021- 2022 rocznikowo osiągną wiek 12 lat oraz mieszkają i/lub uczą się w szkołach podstawowych posiadających jednostkę prawną na terenie realizacji projektu. Działania edukacyjne skierowane są zarówno do dzieci, które skorzystają z bezpłatnych badań jak i ich rodziców/opiekunów prawnych.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej:

http://stophpv.eu/zachodniopomorskie.

Zgłoszenia do projektu można dokonać za pośrednictwem strony internetowej:

http://stophpv.eu/zachodniopomorskie/wybierz-subregion/subregion-stargardzki/jakdolaczyc-do-projektu/

lub kontaktując się bezpośrednio z przychodnią współpracującą przy projekcie: NZOZ WIATROW, ul. Niedziałkowskiego 2B/5, 73-200 Choszczno, nr tel. kontaktowego: 601 529 31

źródło: Urząd Powiatowy w StargardzieKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia