Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-11-18 odsłon: 544        
Seniority tańczą od 5 lat
Energia, doskonałe układy i dopracowane stylizacje – tak najkrócej można opisać zespół taneczny Seniority. Grupa od 5 lat działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest znana publiczności również poza Stargardem. Występuje na wielu wydarzeniach, zawsze prezentując wysoki poziom artystyczny. Swój jubileusz świętowała przy okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Były kwiaty, serdeczne życzenia i prezenty.
swiss replica watches – Jesteśmy dumni z tego, jak Seniority reprezentują Stargard na zewnątrz. Stanowią dobrą reklamę UTW. Swoim uśmiechem, przepięknym tańcem i aktywnością zachęcają do dołączenia w szeregi uniwersytetu. Pokazują, że można wspaniale spędzać czas. Taniec w ich wydaniu niesie naprawdę dobrą energię. Widać, że wkładają dużo siły w przygotowywanie coraz nowszych programów oraz że śledzą na bieżąco trendy. Dziękujemy za wszystkie wspaniałe chwile, w których obserwujemy was na scenie. Życzę wielu udanych występów i ogromnej satysfakcji z tej aktywności, co najmniej takiej samej, jaką my mamy oglądając was – mówi prezydent Rafał Zając.

Seniority to grupa składająca się z uczestniczek sekcji tanecznej UTW. Ich występy uświetniają wiele wydarzeń i zawsze spotykają się z dobrym odbiorem publiczności. Zespół opracowuje ciekawe układy taneczne, a na scenie panie bardzo często prezentują się w specjalnie uszytych strojach. Mają na swoim koncie sporo sukcesów. Ostatnim jest zwycięstwo na ogólnopolskim Dniu Tańca 2021 w Wadowicach. Z okazji 5-lecia prezydent Rafał Zając przekazał Senioritom czek o wartości 6000 zł, które będą wydane na kolejne kreacje sceniczne.


Ogólnopolski Dzień Seniora był też okazją do składania życzeń. – Żebyście potrafili pokonać każdy trud, który postawi przed wami życie. Niech towarzyszy wam poczucie pozytywnego przeżycia każdego dnia. Niech otaczają was naprawdę dobrzy ludzie. Miejcie czas i możliwość dbania o relacje rodzinne, bo ich pielęgnacja jest szalenia ważna. Życzę także poczucia, że jesteście szanowani – mówi prezydent Rafał Zając.

Stargard od lat mocno stawia na dobrą politykę senioralną. Działania dla osób starszych są dostrzegalne w niemal wszystkich obszarach funkcjonowania miasta: w przestrzeni publicznej, transporcie, mieszkalnictwie, usługach zdrowotnych i wspieraniu tej społeczności. Na ulicach widać Krzesełko dla Seniora, czyli dodatkowe miejsca do odpoczynku. Kolejne ułatwienie to „Złota Rączka” realizowana we współpracy z STBS. W ramach tego projektu starsze i samotne osoby otrzymują bezpłatną pomoc w drobnych naprawach. Stargardzka Karta Mieszkańca daje im z kolei dostęp do wielu zniżek i atrakcyjnych ofert. Z powodzeniem działa też Zespół Doradczy Prezydenta Miasta ds. Seniorów. Stargard znajduje się również w Sieci Miast Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia. Z kolei coroczne Stargardzkie Dni Seniora to okazja do integracji, zabawy i ciekawych aktywności.

W mieście uruchomiliśmy także wiele miejsc stworzonych specjalnie z myślą o osobach starszych. Przy ul. Limanowskiego 24 jest Dzienny Dom „Senior+”. Przy kolegiacie spotykają się bardzo aktywni seniorzy ze Stargardzkiej Starówki, a w Domu Kultury Kolejarza od lat funkcjonuje oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Z kolei na os. Lotnisko i na os. Kluczewo są Kluby „Senior+”.

omega replica watches


źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia