Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-09-08 odsłon: 544        
Sprzątamy i wygrywamy

Jeszcze do 19.09. (niedziela) można wziąć udział w #ekoStargardchallenge. To bardzo proste – wystarczy zebrać grupę kilku osób, wybrać miejsce wymagające uporządkowania, posprzątać i zgarnąć eko-gadżety od Zarządu Usług Komunalnych. Formularz zgłoszenia i wszystkie szczegóły akcji można znaleźć klikając tutaj

#ekoStargardchallenge trwa od kwietnia. Przez ten czas wielu stargardzian zadbało o naszą wspólną przestrzeń. Wydarzenie rozpoczął prezydent Rafał Zając, który sprzątał ze swoimi współpracownikami, zachęcając mieszkańców do dołączenia. Film z akcji można zobaczyć poniżej.

Sprzątali radni, młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy oraz osoby indywidualne. Ostatnio eko-wyzwanie podjęli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Iny i Gowienicy. Uporządkowali Inę i jej brzegi w okolicy ul. Nadbrzeżnej i ul. Światopełka. Wymyślili również hasło „Czysta rzeka – skarb człowieka”.

Na uczestników #ekoStargardchallenge czekają nagrody. Dodatkowo podczas sprzątania warto zrobić zdjęcia i wysłać je wraz z hasłem promującym dbanie o wspólną przestrzeń do ZUK-u. Materiały zostaną wykorzystane w kalendarzy ekologicznym na 2022 r.

#ekoStargardchallenge organizuje Zarząd Usług Komunalnych. Partnerem jest Miasto Stargard, a akcja została zgłoszona jako wydarzenie partnerskie do GREEN WEEK 2021 – Zielonego Tygodnia 2021 Unii Europejskiej. Jego celem jest działanie na rzecz osiągnięcia zerowego poziomu zanieczyszczeń.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia