Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-11-02 odsłon: 541        
Stargardzkie Centrum Nauki - Nawiedzona Kamienica i zapowiedzi na listopad i grudzień
fot. Stargardzkie Centrum Nauki FILARY
Stargardzkie Centrum Nauki FILARY otworzyło się dla zwiedzających 16 października. Jak pierwsze dwa tygodnie działalności ocenia kierownik, Ernest Warych?
U-Boat Replica Watches
• W piątek 29 października przekroczyliśmy liczbę 1000 odwiedzających. Głównie były to grupy szkolne, ze Stargardu, ale też z okolicznych miejscowości, takich jak Suchań, Żukowo czy Gryfice. Odwiedziła nas też grupa uczniów z Hiszpanii, których nasi edukatorzy oprowadzali w języku angielskim - opowiada kierownik - W czwartkowe i piątkowe popołudnia oraz w weekendy przyjmujemy natomiast zwiedzających indywidualnych. Niekiedy dzieci, które raz były u nas z klasą, namawiają rodziców na ponowną wizytę, tym razem rodzinną. To zupełnie inne doświadczenie - można zapoznać się z eksponatami bez pośpiechu, w większym skupieniu rozpracowywać wszystkie ich tajniki i zobaczyć, jak wiele można nauczyć się od własnych dzieci.

W niedzielę w FILARACH odbyło się pierwsze tematyczne wydarzenie. Nawiedzona Kamienica, czyli halloweenowe zwiedzanie SCN, okazało się wielkim sukcesem. Organizatorzy zadbali o przystrojenie wystawy i stworzenie atmosfery z dreszczowca poprzez upiorną muzykę i przygaszone światła. Przebrani byli nie tylko edukatorzy, ale też zdecydowana większość zwiedzających. Zarówno dzieci, jak i dorośli, chętnie korzystali z propozycji malowania twarzy na najwyższym piętrze i pozowania do zdjęć na ściance. Pamiątkowe portrety robili gościom członkowie grupy Fokus Pokus - młodzieżowego koła pasjonatów fotografii i filmu. Dodatkową atrakcją były rozdawane słodkości i gadżety.

• W wydarzeniu wzięło udział niemal 300 osób - zdradza Małgorzata Kowcun - Na popołudniowo-wieczorne godziny mieliśmy wyprzedane wszystkie bilety dostępne online, oprócz tego pojawiło się sporo osób, które kupiły wejściówki na miejscu. Praktycznie wszystkie dzieciaki i spora część dorosłych przyszła ucharakteryzowana, co w połączeniu z halloweenową scenografią naszych sal wystawowych i zabawową atmosferą robiło naprawdę niesamowity, imprezowy klimat.

Wielu gości na wyjściu z FILARÓW pytało o kolejne tematyczne wydarzenia. Pracownicy SCN spieszą z odpowiedzią: szykujemy cały szereg eventów.

• 10 listopada, w środę, mamy Godziny dla Seniorów. Będzie to czas, w którym skupimy się wyłącznie na seniorach i dostosujemy tryb zwiedzania do ich potrzeb - zapowiada Anita Kubera, odpowiedzialna za rezerwacje grupowe - Później, w sobotę 27 listopada, organizujemy Andrzejki, ale nietypowe - bo dla singli. Będzie to zabawa tylko dla dorosłych. Natomiast piątego grudnia, w niedzielę, będą filarowe Mikołajki. To wszystko to jeszcze nie koniec naszych planów na 2021 rok, a po Sylwestrze będzie się działo jeszcze więcej!


TEKST I FOTOGRAFIE:
Małgorzata Kowcun
Stargardzkie Centrum Nauki FILARY

źródło: Stargardzkie Centrum Nauki FILARYKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia