Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2023-12-05 odsłon: 876        
Wędkowanie odpręża. Spróbuj sam


Musimy przestać się oszukiwać. Żyjemy coraz szybciej, coraz więcej różnych obowiązków bierzemy na swoje barki, a do tego kontakty z członkami rodziny czy współpracownikami nie zawsze są łatwe.
To wszystko sprawia, że wielu ludzi funkcjonuje w nieustannym stresie.
To musi się negatywnie odbić na ich zdrowiu. Dlatego warto poszukać czegoś, co będzie nas uspokajało, co pomoże nam się wyciszyć i odprężyć.

Odprężenia szukajmy w wędkarstwie


Jedną z propozycji na odprężenie i zrelaksowanie się, jest wędkarstwo. O skuteczności takiego spędzania wolnego czasu, niech świadczy fakt, że jest coraz więcej osób, które się mu oddają. Już samo to, że przez kilka godzin przebywamy na świeżym powietrzu, w otoczeniu wody i zieleni, będzie wpływało pozytywnie na nasz układ nerwowy. Jeśli dodać do tego fakt, że ten czas w większości będziemy spędzali w ciszy i niejednokrotnie też samotności, możemy być pewni, że zaczniemy się uspokajać i odprężać. Oczywiście, żyjąc w ciągłym pędzie, początkowo możemy mieć trudności z takim spokojnym siedzeniem i czerpaniem radości z przyrody. Jednak z czasem zauważymy, jak bardzo nas to uspokaja i zaczniemy to doceniać. Co więcej, tak spędzone godziny mogą sprawić, że będziemy mieli więcej czasu na spokojne przemyślenie różnych spraw. Może się wówczas okazać, że znajdziemy rozwiązania problemów, na które byśmy nie wpadli, gdybyśmy cały czas byli poddani bodźcom, które towarzyszą nam w codziennym życiu.

Warto dobrze się do tego przygotować


Im lepiej przygotujemy się do wędkowania, tym większa będzie szansa, że nie tylko będzie nam ono dawało wyciszenie i odprężenie, ale również sporo radości. Dlatego dobrze mieć świadomość, że chcąc łowić legalnie, musimy uzyskać odpowiednią kartę wędkarską. Będzie ona potwierdzała, że potrafimy łowić zgodnie z poszanowaniem przyrody. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że na niektórych łowiskach potrzebne będą zezwolenia od ich właścicieli. Warto więc sprawdzić, czy nie chcemy skorzystać właśnie z takiego łowiska, bo również tutaj będziemy musieli zorganizować odpowiednie dokumenty. Potrzebna będzie nam także wiedza gdzie łowić, na jaką wędkę i jaką przynętę zastosować. Podstawowe informacje uzyskamy podczas nauki do egzaminu na kartę wędkarską. Mimo wszystko dobrze zrobimy, jeśli cały czas będziemy pogłębiać naszą wiedzę.

Wiedza to nie wszystko – potrzebny jest też sprzęt


Kiedy myślimy o sprzęcie wędkarskim, w pierwszej kolejności do głowy przychodzi nam wędka z całym oprzyrządowaniem, jak i przynęta. Dodatkowo możemy nabyć krzesełko wędkarskie, które sprawi, że kilkugodzinne przesiadywanie nad wodą będzie wygodniejsze. To też spowoduje, że łatwiej będzie nam się odprężyć. Ale warto się również zastanowić czy nie powinniśmy zainwestować w okulary polaryzacyjne wędkarskie. Nie tylko ochronią nasze oczy przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych, ale również zniwelują refleksy, które powstają w momencie odbicia światła słonecznego od wody. To oznacza, że mając takie okulary, nawet w słoneczny dzień, będziemy mogli dostrzec, co się dzieje pod wodą. Takie okulary polaryzacyjne ułatwią łowienie, bo będziemy mogli sprawdzić, czy w naszym pobliżu znajduje się ławica ryb.źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia