Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: Piramide szybciej zrobili ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-02-25 odsłon: 15        
RAZEM UCZCIMY PAMIĘĆ ARTYSTKI W 1. ROCZNICĘ JEJ NIEOBECNOŚCI POŚRÓD NAS Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie zaprasza do wzięcia udziału w poniższych inicjatywach.   

2021-02-25 odsłon: 14        
Prędkość jest nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Wraz ze wzrostem prędkości wzrasta ofiarochłonność wypadków. Każdego dnia policjanci stargardzkiej drogówki, w tym grupy SPEED „walczą” na drodze z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura i brak wyobraźni na drodze. Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze zatrzymali 26 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość.  

2021-02-25 odsłon: 18        


Nadszedł czas na rozliczenie podatkowe. Tak, jak każdego roku, podatnicy muszą rozliczyć swoje pit-y, co budzi wiele wątpliwości. Czym właściwie jest PIT-37, kto musi go wypełnić i jakie terminy obowiązują podatnika? Jak rozliczyć PIT-37?

  

2021-02-17 odsłon: 54        
Dzielnicowi Rewiru I Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie po raz kolejny przeprowadzili działania na terenie miasta mające na celu zapewnienie ładu i porządku publicznego na terenach osiedli, a także w rejonie sklepów . Funkcjonariusze kontrolowali również miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne potrzebujące pomocy.  

2021-02-17 odsłon: 64        
Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii cały czas się rozwija. Kolejne przedsiębiorstwa decydują się otwierać tam swoje siedziby. Przy ul. Krzemowej nowe centrum uruchomił właśnie TR-AK Logistics. Firma oferuje szerokie usługi logistyczne.  

2021-02-17 odsłon: 51        
Od początku pandemii koronawirusa miasto zrealizowało wiele form pomocy dla stargardzkiego biznesu. Czas na kolejną. – Zwolnienie z opłaty za tzw. koncesję na sprzedaż alkoholu to nasz następny pomysł na wsparcie, którego chcemy udzielić lokalnym przedsiębiorcom. W czasie kiedy gastronomia oferuje tylko posiłki na wynos, wciąż nie może czerpać zysków z napojów z procentami. Podobnie jest z dyskotekami i pubami – mówi prezydent Rafał Zając.  

2021-02-17 odsłon: 57        


OC to ubezpieczenie, które zgodnie z przepisami jest obowiązkowe i musi być wykupione przez każdego właściciela zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. W tym tekście przyjrzymy się elementom, które wpływają na koszt ubezpieczenia.   

2021-02-11 odsłon: 43        


Brak wystarczających środków do życia i na sfinansowanie niezbędnych wydatków to niestety częsty problem wielu Polaków, również tych mieszkających w Starogardzie. Jeśli sytuacja finansowa nie jest zbyt ciekawa lub pojawia się konieczność wykonania nagłych zakupów, warto rozważyć pożyczenie pieniędzy. Pojawia się jednak pytanie, skąd je wziąć i gdzie pożyczyć w Starogardzie? Odpowiedź na nie znajdziesz w poniższym artykule.  

2021-02-08 odsłon: 62        
Trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do pierwszej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. To pierwsza i jedyna w Stargardzie szkoła podstawowa o profilu muzycznym. Nabór potrwa do 5.03. (piątek). Do rekrutacji mogą przystąpić dzieci w wieku 6 i 7 lat.  

2021-02-08 odsłon: 68        
Kolejne mieszkania do samodzielnego remontu czekają na najemców. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przyjmuje wnioski od 8.02. (poniedziałek) do 22.02. (poniedziałek). Pierwszeństwo mają osoby znajdujące się na liście uprawnionych do przydziału lokalu zamiennego. Koszty remontu zaczynają się już od ok. 13 000 zł.  

2021-02-04 odsłon: 68        
W Stargardzie mamy 16 urządzeń działających w ramach Publicznej Sieci Defibrylatorów Zewnętrznych i 7 w autobusach MPK. Są zlokalizowane w różnych częściach miasta i dostępne dla wszystkich. Kilkanaście kolejnych AED jest też w różnych instytucjach i firmach prywatnych. Warto wiedzieć, gdzie znajduje się najbliższy.   

2021-02-04 odsłon: 60        
Przed nami czas składania rocznych zeznań podatkowych i możliwość przekazania podatkowego odpisu 1 proc. dla organizacji pozarządowych, widniejących na liście podmiotów uprawnionych do tej formy wsparcia. Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska przypomina, że za nami bardzo ciężki rok- także dla organizacji pozarządowych na terenie powiatu, które ucierpiały równie mocno z powodu pandemii COVID- 19. Jest zatem możliwość ich wsparcia w ramach odpisu podatkowego, przy okazji składania zeznań PIT za 2020 rok.  

2021-02-04 odsłon: 65        
125 000 zł zebraliśmy w naszym mieście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – według szacunków na wtorkowy (2.02.) poranek. Stargardzianie jak zawsze pokazali, że mają wielkie serca. Mimo szczególnej – w dużej mierze wirtualnej – odsłony akcji, mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do puszek i licytowali ciekawe fanty.  

2021-02-04 odsłon: 81        
Ciekawa propozycja Książnicy Stargardzkiej. Od poniedziałku (1.02.) czytelnicy mogą odbierać miesięczne kody do wirtualnej biblioteki LEGIMI. Czeka tam ponad 60 000 e-booków i audiobooków – wśród nich nowości wydawnicze, bestsellery, kryminały, literaturę SF, powieści obyczajowe, romanse, literatura dziecięca i młodzieżowa, a także literatura faktu, reportaże i poradniki.  

2021-01-19 odsłon: 95        
18.01. (poniedziałek) minęły 4 lata od śmierci śp. Sławomira Pajora, który był włodarzem Stargardu przez blisko 15 lat. W tym czasie doprowadził do historycznej odbudowy gospodarczej miasta. Swoją pracą i podejmowanymi działaniami w istotny sposób przyczynił się do poprawy warunków życia mieszkańców – w szczególności w zakresie zwiększenia liczby miejsc pracy oraz opieki nad osobami wymagającymi pomocy.  

2021-01-19 odsłon: 226        
Prace glazurnicze, malarskie, montaż lamp i wentylacji – jak co miesiąc sprawdzamy postępy remontu pływalni AquaStar. Już w połowie tego roku mieszkańcy skorzystają ze wszystkich atrakcji odnowionego obiektu przy ul. Szczecińskiej 35. Będzie basen, jacuzzi, sauny, duża siłownia i sale do fitnessu. Na tę inwestycję z niecierpliwością czeka wielu stargardzian.  

2021-01-19 odsłon: 67        
Okres zimowy to trudny czas zarówno dla kierujących, jak i pieszych – Uważajmy wzajemnie na siebie !!! Zimowa aura z pewnością nie ułatwia poruszania się po drogach. Coraz trudniejsze warunki atmosferyczne w sposób szczególny dotyczą zarówno kierowców, jak również niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są bardzo narażeni na wypadki. Wielu zdarzeń można było by uniknąć. Pamiętajmy, że wszystko zależy od naszego zachowania, zarówno kierowców, a także pieszych.  

2021-01-19 odsłon: 126        

Szanowni Mieszkańcy,

jak co roku zapraszamy Państwa do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gadżety, rękodzieło, produkty lokalne, ale także wszelkiego rodzaju usługi, które zechcą Państwo ofiarować, zostaną wystawione na licytacjach internetowych oraz na aukcji "żywej" podczas 29. Finału WOŚP.

  

2021-01-19 odsłon: 81        
Dzięki dobrej współpracy stargardzkiej Policji z Prezydentem Miasta Panem Rafałem Zającem oraz Radą Miejską stargardzcy policjanci otrzymali 3 nowe radiowozy, na których zakup Gmina Miasto Stargard przekazała środki w kwocie 215.000 złotych. Pozostała kwota pochodziła z budżetu Policji.  

2021-01-19 odsłon: 145        
W obliczu niezwykle trudnej sytuacji epidemiologicznego zagrożenia, Książnica Stargardzka po raz pierwszy w swojej długoletniej historii postanowiła udostępnić swoim czytelnikom zbiory, z których do tej pory można było korzystać jedynie na miejscu – w Czytelni Głównej i Informatorium.   

2020-12-17 odsłon: 215        


Przy ubezpieczeniu nieruchomości w stanie deweloperskim obowiązują nieco odmienne zasady niż przy ubezpieczeniu lokalu zamieszkanego, co wynika ze specyfiki takiego mieszkania. Zakup stosownej polisy to jeden ze sposobów na zabezpieczenie inwestycji.  

2020-12-04 odsłon: 259        
Zapewnienie szeroko dostępnego poradnictwa prawnego należy do obowiązków powiatu, zgodnie z przepisami ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji, w formie zadania zleconego z zakresu administracji rządowej. Po ogłoszeniu otwartego konkursu, ogółem wpłynęło pięć ofert, zgłoszonych przez organizacje pozarządowe, świadczące usługi w zakresie poradnictwa prawnego i edukacji obywatelskiej,  

2020-12-04 odsłon: 145        
Choć jesień w tym roku jest łagodna, już od początku listopada pługopiaskarki i pojazdy do oczyszczania chodników są w pełnej gotowości do pracy. W każdej chwili sprzęt może wyjechać na ulice. W razie opadów śniegu i oblodzenia dbamy też o ścieżki w parkach.  

2020-12-04 odsłon: 282        
Kino Stargardzkiego Centrum Kultury to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców w różnym wieku. Niestety w związku z pandemią koronawirusa zostało zamknięte. Ulubione kino można jednak wesprzeć w tym trudnym czasie. Wystarczy kupić bilety do wykorzystania na później i np. sprezentować je na zbliżające się Mikołajki.  

2020-12-04 odsłon: 160        
22 505 11 11 – to numer ogólnopolskiej infolinii pomocy dla osób w wieku 70 i więcej lat. Seniorzy mogą zgłaszać potrzebę np. zrobienia zakupów albo opłacenia rachunków. Podczas pandemii koronawirusa najbezpieczniej, by osoby starsze zostały w domach. W załatwieniu codziennych spraw pomagają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariusze.   

2020-11-27 odsłon: 318        


Planowanie nowoczesnego domu to pojęcie dość szerokie, ale w wielu przypadkach można odnaleźć sporo punktów wspólnych w gotowych projektach domów. Jakie to elementy? Przede wszystkim open space, wyjście na taras oraz – jeśli to tylko możliwe – garaż w bryle budynku. Wciąż modne są też skosy, jednak do najodważniejszych domów należą obecnie te z płaskim dachem. O jedno piętro mniej.  

2020-11-26 odsłon: 314        


Hulajnogi elektryczne robią furorę w miastach, gdzie każdy może je wypożyczyć. Są również doskonałym rozwiązaniem na prezent dla bliskiej osoby, co ważne niekoniecznie dziecka. To sposób na przemieszczanie się omijając korki i godziny szczytu. To także forma relaksu i spędzania wolnego czasu poza domem. Sprawdź najlepsze hulajnogi elektryczne na rynku i wybierz jedną dla siebie!

  

2020-11-25 odsłon: 243        


Sezon zimowy tuż, tuż, a więc wielu z nas przygotowuje się do wyjazdu na narty. Jest jednak kilka ważnych aspektów, o których musisz pamiętać przed udaniem się na stok. Z tego tekstu dowiesz się, jak powinien wyglądać niezbędnik każdego narciarza niezależnie od wieku oraz umiejętności.   

2020-11-20 odsłon: 233        


Niespodziewanie pojawienie się nagłych wydatków nigdy nie stanowi przyjemnej sytuacji. Jeśli więc potrzebny jest nam dodatkowy zastrzyk gotówki, powinniśmy zdecydować się na poszukanie najlepszej oferty kredytowej. Mając wydatki, których nie chcemy nikomu wyjawiać, powinniśmy zdecydować się na kredyt gotówkowy.  

2020-10-25 odsłon: 351        
W zeszłym tygodniu sieć sklepów sportowych GO Sport przekazała stargardzkiemu Kołu PSONI artykuły odzieżowe o wartości ok. 14.000 zł dla pracowników z niepełnosprawnością Zakładu Aktywności Zawodowej "Centralna Kuchnia".   

2020-10-25 odsłon: 303        
KINO STUDYJNE Zapraszamy 11.11.2020 o godzinie 18:00 Do Stargardzkiego Centrum Kultury na projekcję filmu "Tony Halik".  

2020-10-25 odsłon: 213        
MDK zaprasza do wzięcia udziału w 17. Europejskim Festiwalu Filmowym Integracja TY i JA. Inicjatywa ma na celu integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością.   

2020-10-25 odsłon: 291        

Zamiast codziennych kolejek przed budynkiem i do biletomatu, rejestracja interesantów za pośrednictwem internetu i przez telefon. Od 2 listopada Starostwo Powiatowe zmienia system obsługi klientów Wydziału Komunikacji. Decyzja o zmianach podyktowana jest koniecznością przestrzegania nowych obostrzeń w warunkach dynamicznie rosnącej liczby zakażeń SARS- CoV-2.

  

2020-10-16 odsłon: 420        
14 października w całej Polsce obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji każdego roku najlepsi nauczyciele i dyrektorzy stargardzkich szkół otrzymują wyróżnienia. Tym razem wyjątkowo spotkali się z prezydentem Rafałem Zającem i jego współpracownikami na wideokonferencji.  

2020-10-16 odsłon: 832        
Joanna Tomczak od 14 października będzie dyrektorem Stargardzkiego Centrum Kultury. Na stanowisko została powołana przez prezydenta Rafała Zająca. Kandydaturę pozytywnie zaopiniowały związki zawodowe działające przy SCK.  

2020-10-16 odsłon: 159        
Realizacją projektu zajmie się Powiat Stargardzki, który otrzymał dofinansowanie przyznane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Pogotowie Kryzysowe rozpocznie działalność w pomieszczeniach budynku, zajmowanego dotychczas przez Zespół Szkół Budowlano- Technicznych przy ul. Składowej. Część pomieszczeń w budynki przekazanym przez Powiat na rzecz Miasta użyczy placówce Prezydent Stargardu- w myśl uzgodnień podpisanego wcześniej listu intencyjnego.  

2020-10-16 odsłon: 274        
Jedno z bardziej kolizyjnych skrzyżowań, które znalazło się także na granicy przepustowości chce przebudować Powiat Stargardzki. To kolejny etap modernizacji odcinka drogi powiatowej 1704 Z, biegnącej przez Śródmieście Stargardu. Wykonawca wybrany w ramach przetargu, rozpoczął prace nad projektem inwestycji.  

2020-10-16 odsłon: 0        
Blisko 600 mkw. w 4 oddzielnych i przestronnych salach, razem z bogatym zapleczem: szatnią, wózkownią i placem zabaw… Nowy żłobek powierzony Towarzystwu Przyjaciół Dzieci oficjalnie rozpoczął działalność na parterze budynku Stargardzkiego TBS przy ul. Śniadeckiego na osiedlu Lotnisko w Stargardzkie- Kluczewie. Do dyspozycji oddano łącznie 48 miejsc.  

2020-10-15 odsłon: 445        


Wyciągi to jeden z podstawowych elementów narciarskiej infrastruktury. Mieszkańcy Stargardu Szczecińskiego, którzy chętnie spędzają zimowe wakacje na stokach, doskonale wiedzą, że rodzaj wyciągu należy dopasować do indywidualnych umiejętności.  

2020-09-29 odsłon: 403        Chcąc wziąć pożyczkę w banku, trzeba udokumentować swoje dochody i ich pochodzenie. Dla niektórych pożyczkobiorców ta forma pożyczki jest nieatrakcyjna, dlatego korzystają oni z pożyczek na dowód, udzielanych przez firmy pozabankowe.

  

2020-09-21 odsłon: 453        
Właściwe kupowanie produktu spożywczego nie oznacza umiejętności wybierania tego najtańszego. Należy również zwrócić uwagę na jego jakość, trwałość, rzeczywistą potrzebę i korzyść z niego płynącą. Ten artykuł zawiera ogólne wskazówki, które pomogą kupującym poczuć się pewniej w labiryncie supermarketów i rynków spożywczych.  

2020-09-06 odsłon: 467        
W Stargardzkim Centrum Kultury zainstalowano profesjonalny system nagłośnienia z najwyższej półki. Z powodu pandemii koronawirusa nie wszyscy mieszkańcy zdążyli się z nim zapoznać. Doskonałą jakość dźwięku docenili już twórcy branżowego czasopisma „Muzyka i Technologia”. Czytamy w nim, że dzięki tej inwestycji SCK „awansowało do technologicznej ekstraklasy tego typu obiektów w Polsce”.  

2020-09-06 odsłon: 241        
Przed nami kolejna odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa. Z tej okazji w sobotę (12.09.) można wziąć udział w wyjątkowej wędrówce po Stargardzie. Liczba miejsc jest ograniczona – w poniedziałek (7.09.) rozpoczną się zapisy przez telefon: 91 480 49 13.  

2020-09-04 odsłon: 550        
STS to zakłady bukmacherskie zajmujące się od lat zakładami online. Dzięki tej stronie możemy przekuć nasze zainteresowanie sportem na obstawianie meczy w wybranej przez nas dyscyplinie. Obecnie oferowany jest również szereg udogodnień, między innymi liczne kody rabatowe bez wkładu własnego.  

2020-09-04 odsłon: 401        
Jaki wybrać materac do łóżka? To jedno z pytań, które budzi wiele wątpliwości. Podczas zakupu nowego materaca musimy wiedzieć, jaki rozmiar oraz wypełnienie będzie dla nas najlepsze. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się materace 100x200 Hilding Anders. Dlaczego? Sprawdź to!  

2020-08-24 odsłon: 300        
Kwotę 600 tys. zł dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci umieszczonych w instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej, otrzymał Powiat Stargardzki za pośrednictwem Wojewody Zachodniopomorskiego, który realizuje projekt wspólnie z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Budżet programu w skali całego kraju wynosi blisko 130 mln zł. Tworzą go środki własne ministerstwa oraz dotacja z unijnego funduszu.  

2020-08-24 odsłon: 297        
Kolejny raz stargardzianie wysłuchali wyjątkowego koncertu w gotyckiej świątyni. W ramach trzeciej odsłony Meisinger Music Festival w naszym mieście wystąpił Krzysztof Meisinger wraz z kwintetem smyczkowym AstorArte String Quintet oraz Alicja Węgorzewska. Wydarzenie było również okazją do oficjalnego wręczenia tytułu Kreatora Kultury.  

2020-08-24 odsłon: 293        
Stargard zdobył następne dofinansowanie ze środków unijnych. Tym razem do stargardzkich szkół podstawowych, przedszkoli miejskich oraz żłobka trafi kolejny sprzęt i środki ochrony przed koronawirusem. Wszystko w ramach projektu prowadzonego ze Stowarzyszeniem Edukacji Zawodowej z Eberswalde.  

2020-08-24 odsłon: 511        
Już niedługo miłośnicy jazdy na deskorolce i rowerze skorzystają z odnowionych i zabezpieczonych urządzeń w Parku Chrobrego. Trwa kompleksowy remont skateparku. Prace powinny się zakończyć już we wrześniu. Do tego czasu trzeba zrobić przerwę w ćwiczeniach w tym miejscu.  

2020-08-16 odsłon: 412        

Codzienne zakupy to obowiązek większości z nas.
Niezbędne do życia są środki spożywcze, higieniczne,
odzież, czy po prostu zakupy z przyjemności. Warto podczas
nich załapać się na promocję i kupić taniej. Jak poznać
najlepsze oferty nie wychodząc z domu?
Niezawodność gazetek promocyjnych
  

2020-08-05 odsłon: 340        
Od prawie 50 lat realizują swoją pasję – śpiew chóralny. Najpierw tylko w męskim gronie, a później do grupy dołączyły także panie. Teraz członkowie chóru „Echo-Arioso” poszukują osób, które chciałyby do nich dołączyć. Nie trzeba nawet znać nut. ​  

2020-08-05 odsłon: 507        
Od środy (5.08.) inaczej pojedziemy na os. Kluczewo. Zamknięty będzie fragment drogi między rondem im. Solidarności Rolników Indywidualnych a rondem im. Honorowych Dawców Krwi. Kierowcy mogą skorzystać z objazdu ul. W. Broniewskiego i ul. Lotników.  

2020-08-05 odsłon: 352        
  

2020-08-05 odsłon: 406        
Pierwsze sześć miesięcy 2020 roku to ciężka służba każdego dnia. Koniec półrocza to okres analiz, wyciągania wniosków i planowania działań na najbliższe miesiące. To trudny czas, w którym oprócz realizacji najważniejszych celów zmagamy się z epidemią, która stała się ogromnym wyzwaniem wymagającym wielu wyrzeczeń i odpowiedzialności.   

2020-07-29 odsłon: 0        
Miłośnicy planszówek mają powody do radości – do Książnicy wracają gry „bez prądu”. Przez cały sierpień można przyjść do tymczasowej siedziby placówki przy ul. Wojska Polskiego 3. Od 11:00 do 16:00 czekają dziesiątki najlepszych gier dla osób w każdym wieku.  

2020-07-29 odsłon: 409        
Muzeum Archeologiczno-Historyczne świętuje w tym roku 60-lecie. Z tej okazji pracownicy szykują dla mieszkańców coś specjalnego. Potrzebują jednak wsparcia stargardzian, którzy doskonale pamiętają placówkę sprzed lat.  

2020-07-20 odsłon: 89        
Informujemy, że Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie rozpoczęło realizację projektu pt. ”W drodze do integracji i pracy” dofinansowanego z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 7.1 Programy na rzecz integracji osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym ukierunkowane na aktywizację społeczno-zawodową wykorzystującą instrumenty aktywizacji edukacyjnej, społecznej, zawodowej.  

2020-07-16 odsłon: 615        
Utalentowane młode zapaśniczki z klubu FENIKS PESTA Stargard wzięły udział w zgrupowaniu kadry Polski kadetek. To wyróżnienie – Nikola Piechocka i Paulina Kucharczyk należą jeszcze do grona młodziczek. Pod okiem doświadczonych trenerów doskonaliły swoje umiejętności w towarzystwie starszych koleżanek.  

2020-06-29 odsłon: 454        
Za nami 49. Błękitna Wstęga Jeziora Miedwie. Na akwenie Jeziora Miedwie odbyły się coroczne regaty. Nad sobotnią rywalizacją czuwał sędzia główny - Tomasz Paterkowski. Tegoroczna edycja gościła załogi ze Stargardu, Myśliborza, Nowogardu i Goleniowa.  

2020-06-29 odsłon: 461        
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w naszym mieście. Uprawnione do głosowania były 51 003 osoby. Frekwencja wyniosła 65,64% (33 356 osób). Największe poparcie w Stargardzie zdobył Rafał Trzaskowski – 38,95%.  

2020-06-29 odsłon: 367        
Już niedługo z naszego miasta zniknie kolejnych 200 pieców. Ich właściciele mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 7 500 zł. Trwa nabór zgłoszeń do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Dzięki wymianie starych pieców na bardziej ekologiczne ogrzewanie, poprawi się jakość powietrza w całym Stargardzie.  

2020-06-29 odsłon: 652        
Dbanie o zdrowe odżywianie w obecnych czasach wcale nie jest takie proste, dlatego wiele osób ma problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Pomocne w tym wszystkim może być skorzystanie z cateringu dietetycznego , który umożliwia redukcję wagi w bardzo prosty i wygodny sposób. To dobre rozwiązanie nie tylko dla rodzin, ale również dla singli, chcących zaoszczędzić swój czas i pieniądze.   

2020-06-18 odsłon: 330        
Najbliższy weekend (20-21.06.) będzie pełen atrakcji. Kino i muzeum za złotówkę, gra miejska, wystawy, koncerty, a także maraton fitness – to tylko niektóre z zaplanowanych aktywności. Każdy znajdzie coś dla siebie.  

2020-06-18 odsłon: 280        
W końcu znów w Stargardzie będzie można zobaczyć film na dużym ekranie. Już od soboty (20.06.) w dwóch salach ruszają projekcje propozycji dla mieszkańców w różnym wieku. W najbliższy weekend bilety będą kosztowały tylko złotówkę. Warto zarezerwować wejściówkę już teraz.​  

2020-06-18 odsłon: 318        
Wymiana nawierzchni, naprawa uszkodzeń, montaż silikonowych powłok ochronnych – jeszcze w tym roku skatepark przejdzie gruntowny remont. To miejsce od lat cieszy się niesłabnącą popularnością miłośników jazdy m.in. na deskorolkach i rowerach. Teraz będzie bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. Miasto zdobyło na ten projekt dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.  

2020-06-17 odsłon: 673        


Wypożyczenie samochodu w Polsce jest dziś tak samo proste, jak na całym świecie. Wyspecjalizowane wypożyczalnie pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę. Wynajem auta może się odbyć praktycznie w dowolnym miejscu. Sprawdzamy, jakie auta oferują wypożyczalnie samochodów.  

2020-06-09 odsłon: 442        
Pierwsze w tym roku opryski przeciw owadom zaplanowano od wtorku (9.06.) do czwartku (11.06.). Prace potrwają od 18:00 do 6:00. Termin może ulec zmianie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dzięki odkomarzaniu zmniejszy się także liczba kleszczy i meszek w całym mieście.  

2020-06-09 odsłon: 302        
Tegoroczny maj był najzimniejszy od 30 lat. Dopiero na początku czerwca Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wyłączyło ostatni piec, kończąc tym samym sezon grzewczy 2019/2020. Dzięki sprawnym działaniom i inwestycjom spółki stargardzianie nie mieli żadnych przestojów w dostawie ciepła do domów w całym mieście.  

2020-06-09 odsłon: 377        
Stargardzcy policjanci uratowali mężczyznę, który wpadł do wody po tym, jak jego żaglówkę wywrócił podmuch wiatru.  

2020-05-28 odsłon: 445        
Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jeszcze w tym roku planuje termomodernizację jednego z budynków w centrum miasta. Tym razem wyremontowana zostanie kamienica przy ul. M. Konopnickiej 8. Lokatorzy zyskają centralne ogrzewanie i ciepłą wodę z miasta. Zmieni się także wygląd elewacji.  

2020-05-28 odsłon: 394        
W związku z epidemią koronawirusa wiele osób korzysta z jednorazowych rękawiczek i maseczek. Niektóre maski – po wypraniu i wyprasowaniu – nadają się do ponownego użytku. Inne jednak muszą być od razu wyrzucone. Warto wiedzieć, do jakich pojemników powinny trafić środki ochronne używane w tym szczególnym czasie.​  

2020-05-28 odsłon: 280        
Ruszyła kolejna inwestycja w budynku Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego. Ośmiopiętrowy wieżowiec jest siedzibą kilkudziesięciu firm z różnych branż. W 2017 r. został docieplony, a elewacja zyskała nowy wygląd. Teraz w obiekcie wykonany będzie kompleksowy system przeciwpożarowy. Remont obejmie również hol wejściowy budynku.  

2020-05-19 odsłon: 529        

Wbrew pozorom nie tylko kobiety potrzebują całego arsenału produktów do pielęgnacji ciała i urody. Niektóre specyfiki są tak samo potrzebne zarówno paniom, jak i panom. O zadbany wygląd, zdrową skórę, włosy i paznokcie należy troszczyć się niezależnie od wieku. Co musi znaleźć się w każdej kosmetyczce? Czego nie może zabraknąć w zapasach preparatów do pielęgnacji i w apteczce?

  

2020-05-14 odsłon: 298        
Już we wrześniu 48 maluchów będzie uczęszczać do nowego, komfortowego żłobka przy ul. Śniadeckiego 17. Opieka nad dziećmi to szansa dla rodziców, którzy chcą iść do pracy. Trwa rekrutacja do placówki, którą poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.   

2020-05-14 odsłon: 760        
Od poniedziałku (11.05.) na trasy wróciły niemal wszystkie pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.  

2020-05-14 odsłon: 456        
Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego stargardzkiej komendy zatrzymali po pościgu 23- letniego stargardzianina, który popełnił wykroczenie jadąc pod prąd. Kierujący uciekał ulicami Stargardu przed policyjnymi radiowozami nie reagując na podawane polecenia funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany. Wstępne badanie wykazało, że kierował autem będąc pod działaniem marihuany. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.   

2020-04-29 odsłon: 321        
Wczoraj na terenie naszego powiatu policjanci zatrzymali łącznie 3 nietrzeźwych kierujących. Cała trójka za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.  

2020-04-29 odsłon: 463        
Kryminalni ze stargardzkiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 50 gramów amfetaminy. Dodatkowo jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Obaj usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym jeden z mężczyzn zarzut posiadania znacznej ilości środków psychoaktywnych.  

2020-04-23 odsłon: 499        

Od środy 22 kwietnia 2020 r. obowiązują nowe przepisy rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rząd doprecyzował w nowych przepisach, co należy rozumieć przez „zadania niezbędne”, które muszą być wykonywane przez urzędy miast, gmin i powiatów.

  

2020-04-22 odsłon: 652        

Przestawienie się na działalność zdalną może obecnie okazać się dla wielu przedsiębiorców idealnym rozwiązaniem, dopóki gospodarka nie zostanie uwolniona. Do tego zachęca też Fixly.pl, wspierając firmy w znalezieniu zleceń, które można wykonywać na odległość.

  

2020-04-22 odsłon: 865        

Istnieje wiele państw poza Stanami Zjednoczonymi, w których dolar amerykański jest powszechnie uznawaną walutą, mimo że kraje te wcale nie znajdują się w unii monetarnej z USA. Gdzie na świecie spotkamy USD i dlaczego jest to tak popularna waluta?

  

2020-04-20 odsłon: 326        
Do pomocy w walce z koronawirusem przyłączyła się firma Electrolux, przekazując sprzęt usprawniający pracę personelu medycznego do szpitali w całej Polsce, w tym także do placówki w Grabnicy.   

2020-04-15 odsłon: 358        
Pomimo trudnego dla wszystkich czasu epidemii jaka panuje w naszym kraju stargardzcy policjanci każdego dnia dbają, również w okresie Świąt Wielkanocnych dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Od piątku 10 kwietnia do poniedziałku 13 kwietnia mundurowi zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, w tym jednego z narkotykami. Funkcjonariusze zatrzymali również kierowcę mercedesa, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 62 km/h. Pomimo wielu apeli i akcji profilaktycznych nadal mamy do czynienia z osobami, które lekceważą przepisy i wsiadają „za kółko” na „podwójnym gazie”.   

2020-04-15 odsłon: 354        
Od połowy marca ekipy budowlane firmy STRABAG przebudowują ulicę Marii Konopnickiej, która stanowi odcinek drogi powiatowej 1704Z biegnącej przez Śródmieście Stargardu. To drugi etap inwestycji finansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych. Za nami przebudowa ul. Pierwszej Brygady, razem z korektą skrzyżowania u zbiegu z Towarową. Roboty budowlane na ul. M. Konopnickiej potrwają do końca maja.  

2020-04-06 odsłon: 1039        
Stargardzcy policjanci patrolując ulice naszego miasta sprawdzają, czy wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów w związku z epidemią. Niestety zdarzają się przypadki, w których nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko zarażenia siebie i innych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.  

2020-03-31 odsłon: 359        
Samotni seniorzy ze Stargardu mogą otrzymać kolejne wsparcie w zrobieniu niezbędnych zakupów czy realizacji recept na leki. Tym razem z inicjatywą wyszedł Hufiec ZHP. Harcerze dołączyli do strażników miejskich i pracowników pomocy społecznej, którzy pomagają potrzebującym w tym szczególnym czasie.  

2020-03-31 odsłon: 406        
Kolejna firma z Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii wspiera stargardzki szpital w walce z koronawirusem. Klippan Safety Polska bezpłatnie produkuje wykroje maseczek i fartuchów ochronnych. Przedsiębiorstwo przekazało też kilkaset gotowych strojów. Skorzystają z nich lekarze i pielęgniarki z placówki przy ul. Wojska Polskiego 27.  

2020-03-20 odsłon: 676        
Osoby zatrudnione w firmie Filter bezinteresownie, bez wynagrodzenia, zdecydowały się poświęcić wolną sobotę, żeby wesprzeć szpital w Stargardzie. Akcja jest możliwa również dzięki zaangażowaniu właścicieli przedsiębiorstwa. W efekcie do lecznicy trafią bardzo potrzebne teraz stroje ochronne i m.in. maseczki. Na materiałach nie zarobią ani firmy, ani ich pracownicy.   

2020-03-20 odsłon: 374        
Skutki trwającego zagrożenia epidemicznego coraz mocniej odczuwa szpital w Stargardzie. Miasto przeznaczyło dla placówki w sumie 1500 niezbędnych strojów ochronnych i czepków. Lecznicę wspierają także firmy działające w naszym mieście. To bardzo ważne dla wzmocnienia bezpieczeństwa pacjentów, ale także personelu. Pomóc może każdy.  

2020-03-20 odsłon: 546        
Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Stargardzie trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 27 - letni mieszkaniec Stargardu, który dokonał kradzieży na stacji paliw, a następnie dopuścił się znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej stargardzkich policjantów podczas zatrzymania. Mężczyzna kierował również w stronę mundurowych groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia.   

2020-03-20 odsłon: 794        
Deklaracja podatkowa PIT 37 została przeznaczona dla osób fizycznych, które uzyskują przychody opodatkowane na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej, wyłącznie za pośrednictwem płatnika lub innych podmiotów obowiązanych do sporządzenia imiennej informacji o wysokości tych dochodów (przychodów). Będą to przede wszystkim osoby pracujące w ramach umów o pracę, umów zlecenia, kontraktów menadżerskich, a także emeryci, stypendyści i inni. Naturalnym jest więc, że chociaż część z tych podmiotów nie ma wiedzy ani doświadczenia w zakresie podatków i finansów. Szczególnie dla nich pomocne może być przedstawienie różnych form rozliczenia rocznego zeznania podatkowego.   

2020-03-12 odsłon: 337        
Od poniedziałku (16.03.) do środy (25.03.) zamknięte zostaną wszystkie publiczne szkoły, przedszkola i żłobki. Już w tym tygodniu część zajęć została odwołana. Ze względów bezpieczeństwa młodzi ludzie powinni w tym czasie pozostać w domach. Należy też ograniczyć kontakt dzieci ze starszymi członkami rodziny.   

2020-03-12 odsłon: 763        
W związku z potwierdzonymi przypadkami zarażenia koronawirusem w całej Polsce zamknięte zostały publiczne szkoły, żłobki i przedszkola. nie odbywają się także imprezy masowe. Warto wiedzieć, dokąd udać się po pomoc w razie wystąpienia niepokojących objawów.  

2020-03-12 odsłon: 836        
Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie, od czwartku, 12.03.2020 r., w ramach działań profilaktycznych do odwołania wstrzymana zostaje sprzedaż biletów przez obsługę pojazdu w środkach komunikacji miejskiej w Stargardzie.Zakaz będzie obowiązywał do czasu odwołania zagrożenia zarażenia koronawirusem.   

2020-03-11 odsłon: 1006        
Podczas zakupu materaca pojawia się wiele pytań, wątpliwości oraz decyzji do podjęcia. Jedną z nich jest wybór między modelem sprężynowym a piankowym. Co okaże się lepsze dla naszego kręgosłupa?   

2020-03-10 odsłon: 403        
Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych, 15.03. (niedziela) rozpoczną się prace na ul. M. Konopnickiej. Inwestycja obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z ul. J. Piłsudskiego. Przebudowa tej drogi prawdopodobnie potrwa do końca maja.  

2020-03-10 odsłon: 803        
Potwierdzono przypadek koronawirusa u dwojga mieszkańców Stargardu. Oboje przebywają pod właściwą opieką medyczną na oddziale zakaźnym. Wdrożone zostały wszystkie niezbędne procedury medyczne – m.in. osoby z najbliższego otoczenia chorych zostały objęte kwarantanną.  

2020-03-04 odsłon: 1113        

Przeprowadzenie się do nowego domu lub mieszkania sprawia, że zastanawiamy się nad rodzajem osłon okiennych. Biorąc pod uwagę ilość dostępnych wariantów na rynku, zakup może wiązać się z  poważnym zawrotem głowy. Jedną z najchętniej wybieranych propozycji są plisy okienne, które zyskały popularność dzięki niebanalnemu wyglądowi, atrakcyjnej cenie oraz uniwersalności zastosowania. Czy plisy okienne można założyć w każdym pomieszczeniu? Czy roleta plisowana może zagwarantować nam pełną dyskrecję i intymność w domu?

  

2020-02-27 odsłon: 448        
Starosta Stargardzki wspiera akcję pomocy dla Agnieszki Szumskiej, dotkniętej chorobą nowotworową. Do włączenia się w akcję pomocy cierpiącej na rozległą chorobę nowotworową Agnieszki Szumskiej, zachęca gorąco mieszkańców miasta i powiatu Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Z apelem o pomoc do wszystkich, nieobojętnych na dramat cierpienia wystąpił Jarosław Szumski, mąż Agnieszki. Akcja finansowego wsparcia leczenia nowotworu prowadzona jest za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/agnieszka-szumska   

2020-02-27 odsłon: 367        
Choć okres bożonarodzeniowy już za nami, warto wrócić na chwilę do wspomnień sprzed kilku tygodni. Stargard bierze udział w plebiscycie Świąteczna Magia Miast. To konkurs na najpiękniejszą iluminację świetlną. Każdy może oddać jeden głos dziennie. Głosowanie trwa do 26.02. (środa).  


 
BALERINKI NA RZEP

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia