Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: 555 ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-09-08 odsłon: 83        

Jeszcze do 19.09. (niedziela) można wziąć udział w #ekoStargardchallenge. To bardzo proste – wystarczy zebrać grupę kilku osób, wybrać miejsce wymagające uporządkowania, posprzątać i zgarnąć eko-gadżety od Zarządu Usług Komunalnych. Formularz zgłoszenia i wszystkie szczegóły akcji można znaleźć klikając tutaj

  

2021-09-08 odsłon: 105        
Oprócz zaplanowanych, dużych i kosztownych inwestycji w Stargardzie wykonujemy też mniejsze prace w ramach bieżącego utrzymania ulic należących do miasta. Tam, gdzie to konieczne, wypełniane są ubytki. Nawierzchnia w niektórych miejscach jest wzmacniana. Remonty są zaplanowane lub wykonywane doraźnie – np. po ulewnych deszczach.  

2021-09-08 odsłon: 93        
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela wsparcia wszystkim, którzy doświadczają przemocy domowej. Od wtorku (7.09.) ruszają dyżury specjalistów, którzy wysłuchają, odpowiedzą na każde pytanie i poradzą, co dalej. Po taką pomoc można przyjść do MOPSu (ul. Warszawska 9a) albo zadzwonić.  

2021-09-08 odsłon: 100        


Dobieranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci to podstawa odpowiedniej troski o swoją urodę. Na rynku jest tak wiele różnorodnych kosmetyków, że naprawdę trudno znaleźć te najlepsze, które sprawdzą się idealnie i dadzą zadowalające efekty. Na rynku kosmetycznym regularnie pojawiają się coraz to nowe produkty, które zachwycają wyglądem opakowań i nachalnym marketingiem. Czy jednak opakowanie powinno decydować o tym, które preparaty znajdą się w naszej łazience? Dużo lepszym kryterium jest mimo wszystko jakość, która wynika bezpośrednio z naturalnego składu dobrych kosmetyków. Sprawdźmy wspólnie, jakie rodzaje kosmetyków naturalnych dostępne są na rynku i czym każdy z nich się charakteryzuje.

  

2021-08-28 odsłon: 104        
Przed nami kolejna odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa. Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało sporo atrakcji. Będzie objazd po powiecie, spacer po Stargardzie, a także warsztaty i koncert. Początek 11.09. (sobota).  

2021-08-28 odsłon: 107        
Andrzej Poniedzielski - wieczór kabaretowy 🤣 Jest autorem ponad 200 wierszy oraz tekstów ponad 20 piosenek Elżbiety Adamiak. W 1987 ukazała się jego pierwsza płyta długogrająca (Elżbieta Adamiak i Andrzej Poniedzielski - Live, Pronit). Wraz z Arturem Andrusem tworzył wieczory kabaretowe w łódzkiej piwnicy artystycznej "Przechowalnia". 4 lipca 2002 roku, w ramach Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" miała premierę jego pierwsza solowa płyta "13 łatwych utworów tanecznych". W serii "Biblioteka bardów" nakładem Wydawnictwa "Twój Styl" ukazały się wiersze i teksty Andrzeja Poniedzielskiego. Tomik zilustrował jego syn Michał. 👉sobota 06.11.2021, 👉godz. 18.00, 👉Duża Scena Stargardzkiego Centrum Kultury 👉Bilety w cenie 80 zł do nabycia w kasie Kina SCK oraz online klikając👇 w link: https://www.sck.stargard.pl/event/Wieczor_Kabaretowy_Andrzej_Poniedzielski_2021_07_26_09_39#gth  

2021-08-28 odsłon: 92        
W najbliższy weekend zapraszamy wszystkich pasjonatów i amatorów przygód na niecodzienną, niesamowitą i nietuzinkową grę terenową. LARP – FUTURE CULTURE. Zaplanowane są dwa dni zabawy z dwoma scenariuszami.   

2021-08-22 odsłon: 126        


O czym warto pamiętać przy sprowadzaniu auta z Niemiec? Poszukując motoryzacyjnej perełki na rynku wtórnym, więcej niż pewne jest, że Twoje oczy skierują się w stronę zachodnich sąsiadów. Niemiecki rynek motoryzacyjny robi wrażenie, a auta sprowadzone z Niemiec święcą w kraju nad Wisłą prawdziwe triumfy. Mamy więc ogromne szanse wyszperać wśród nich zadbane auto w bardzo dobrym stanie technicznym. Niemniej, decydując się na samochód z drugiej ręki, warto mieć oczy szeroko otwarte. Na co uważać sprowadzając auto z Niemiec?

Polak cieszył się jak kupował

  

2021-08-02 odsłon: 172        


Olejek rycynowy to naturalny produkt, który bardzo często wykorzystywany jest do pielęgnacji rzęs. Jednak, czy jego działanie jest tak skuteczne, jak się może wydawać? Czy właściwości tego naturalnego kosmetyku są w stanie zastąpić profesjonalną odżywkę? Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy warto go stosować, a także jakie ma właściwości, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, gdzie poznasz więcej informacji na ten temat.   

2021-07-28 odsłon: 146        


Kaloryczność posiłków ma ogromne znaczenie na drodze do utrzymania organizmu w dobrej kondycji. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że z pomocą sprawdzania tego, co się znajdzie na naszych talerzach możemy sprawić, że sylwetka stanie się bardziej smukła i atrakcyjna. Jak to jednak robić w sposób umiejętny? Podpowiadamy.   

2021-07-19 odsłon: 177        
SCK zaprasza na plenerowe seanse Kina SCK w ramach COOLturalnych Wakacji 2021. Będą również leżaki i dobra pogoda. Teatr Letni – park Bolesława Chrobrego. Wstęp wolny.   

2021-07-19 odsłon: 183        
Przez całe wakacje bilety na przejazd do Zieleniewa i Morzyczyna są tańsze. To jedna z możliwości letniego wypoczynku dla mieszkańców, którzy większość wakacji spędzają na miejscu. Ze Stargardu dojedziemy nad jezioro już za 2,80 zł – bilet normalny lub 1,40 zł – bilet ulgowy. Warto też skorzystać z biletów miesięcznych w korzystnych cenach. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca już za 44 zł (bilet normalny) lub 22 zł (bilet ulgowy) mogą jeździć bez ograniczeń.   

2021-07-19 odsłon: 217        
Osiedle Pyrzyckie stale się rozwija. Wzrasta liczba mieszkań i domów, wykonywane są również kolejne inwestycje drogowe. W najbliższym czasie powstanie tam nowy fragment ul. W. Pileckiego. Jezdnia i ciąg pieszo-rowerowy pojawią się na odcinku od ul. J. Twardowskiego do projektowanej drogi Bohaterów Getta Warszawskiego.  

2021-07-12 odsłon: 211        

UM w Stargardzie przypomina – wraca Stargardzki Budżet Obywatelski. Na pomysły mieszkańców UM czeka do niedzieli (18.07.). Najwygodniej zgłosić je przez internet – na www.stargard.budzet-obywatelski.org albo skorzystać z formularza w najnowszym „Stargardzkim Informatorze Samorządowym”. Do każdego projektu trzeba też dołączyć listę z podpisami stargardzian popierających zgłoszenie. W tej edycji SBO do dyspozycji mieszkańców jest 2 100 000 zł. Na każdy obszar przypada 350 000 zł, a pomysły na inwestycje muszą mieć wartość do 300 000 zł.

  

2021-06-30 odsłon: 221        


Rolety dzień noc już dawno przestały być wyłącznie ozdobą okna, a większość właścicieli domów i mieszkań reguluje ich wysokość nawet kilka razy dziennie. Taka praktyczna dekoracja jest chętnie wybierana niemal do każdego pomieszczenia, także do kuchni. Niestety, w trakcie intensywnej eksploatacji na powierzchni żaluzji gromadzą się zanieczyszczenia i tłuste plamy. Nie wiesz, jak skutecznie (i bezpiecznie) pozbyć się brudu? Już teraz sprawdź, jak czyścić rolety dzień noc.  

2021-06-30 odsłon: 249        


Urządzenie domowego home office może stanowić dla wielu nie lada wyzwanie. W grę wchodzi wiele czynników, które będą rzutować na naszej wydajności. Na jakie warto więc zwrócić uwagę, aby stworzyć przestrzeń sprzyjającą koncentracji i jednocześnie taką, która będzie funkcjonalna? Podpowiadamy.  

2021-06-23 odsłon: 292        

Odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej jeszcze więcej osób zaczęło wyjeżdżać poza granice Polski do pracy, a firmy na terenie Polski mają coraz więcej kontrahentów poza granicami kraju. Razem z potrzebą rynku rośnie też liczba ofert firm kurierskich. Jeszcze całkiem niedawno, wysyłając przesyłkę za granicę trzeba było skorzystać z jednej z dużych, międzynarodowych firm świadczących tego typu usługi, samodzielnie porównując ich oferty. Dziś, zarówno w przypadku przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych można to zrobić dużo łatwiej, w jednym miejscu, wybierając najkorzystniejszą dla siebie opcję. Przykładem może być AleKurier.pl, dzięki któremu nadasz dowolną przesyłkę, i to bez wychodzenia z domu.  

2021-06-21 odsłon: 247        


Choć proste i niskie bryły z płaskim dachem kojarzą się ze skromną architekturą, to paradoksalnie właśnie one często przykuwają uwagę przechodniów. To projekty, które imponują regularnością formy. Harmonizują z każdym otoczeniem i adaptują się do niego idealnie, będąc tym samym jego ozdobą bez względu na to, czy jest to centrum miasta, mała miejscowość, czy przedmieścia. Pracownia ARCHON+ proponuje w tej kategorii szeroki wybór projektów. Spójrzmy na kilka wybranych propozycji.  

2021-06-12 odsłon: 260        


Zakup lub budowa własnego domu jest wielką życiową inwestycją. Od najmłodszych lat większość z nas wychowywana jest w przekonaniu, że celem samym w sobie jest ustatkowanie się i mieszkanie w swoich czterech kątach. Opcje wynajmowania pokoju lub mieszkania najczęściej są traktowane jako scenariusze przejściowe. Trudno jest w istocie odmówić sensu staraniom o zupełne prawo własności do nieruchomości. Tylko wtedy możemy czuć się pewni co do tego, że nikt nie rozwiąże z nami umowy najmu i nie wylądujemy na bruku. Nabycie i zagospodarowanie nieruchomości związane jest najczęściej z dość sporymi kosztami. Choć wydaje się to sytuacja zarezerwowana wyłącznie dla zamożnych rodzin, wcale nie jest to zgodne z prawdą.

  

2021-06-11 odsłon: 309        


O budowie domu marzą miliony Polaków. Dla mieszkańców Stargardu i innych miejscowości w kraju kluczową barierą, która uniemożliwia realizację takiej inwestycji, są pieniądze, a raczej ich niedobór. W podobnej sytuacji z pomocą przychodzą banki, oferując możliwość pożyczenia środków na budowę domu. Jak pozyskać taki kredyt i o czym pamiętać, decydując się na jego zaciągnięcie? W poniższym artykule odpowiadamy na te pytania.  

2021-06-07 odsłon: 250        


Grecja to malowniczy śródziemnomorski kraj, w skład którego wchodzi ponad 6000 wysp. Zaledwie około 200 z nich jest zamieszkiwanych na stałe. Już od dawna greckie wyspy stanowią jeden z preferowanych kierunków wakacyjnych wśród Polaków i podróżnych z całej Europy. Najbardziej popularną destynacją jest Kreta. Ta największa z wysp, o powierzchni 8260 kilometrów kwadratowych zwana też jest Królową Greckich Wysp. Nazwa Kreta pochodzi od słowa krateia, co znaczy silna. Każdy kto choć raz odwiedził to miejsce, uwierzy w jej słuszność – Kreta https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/kreta zapewnia odwiedzającym moc wrażeń, wspaniałych doznań i wspomnień na całe życie.
W sezonie letnim 2021 z Polski odbywa się wiele lotów czarterowych z kilku miast, między innymi Warszawy, Poznania, Krakowa oraz z Katowic.

  

2021-05-26 odsłon: 267        


Odpowiednia temperatura otoczenia jest jednym z najważniejszych elementów ergonomii. Firma, która chce zapewnić swojemu zespołowi odpowiednie warunki do pracy musi więc zainwestować w klimatyzację. Pojawia się jednak pytanie - jaki klimatyzator biurowy wybrać?  

2021-05-25 odsłon: 313        
Uczennica stargardzkiej Szkoły Muzycznej Casio, Maria Jachura, zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Opus 2021” w Krakowie. Marysia uczy się w klasie fortepianu pana Przemysława Wieleby. Rozpoczęła swoją przygodę z muzyką rok temu, tuż przed wybuchem pandemii Covid.  

2021-05-15 odsłon: 498        


Podatki od nieruchomości to nałożona na obywatela przez państwo konieczność opłaty związanej z posiadaniem nieruchomości. Istnieje wiele różnych rodzajów podatków — dwa najpopularniejsze z nich to podatek dochodowy oraz VAT, z którymi każdy z nas spotyka się w codziennym życiu. Oprócz tego rząd nakłada jednak szereg innych podatków na obywateli, związanych z różnorakimi rzeczami. Jednym z takich podatków jest właśnie podatek od nieruchomości.

  

2021-04-10 odsłon: 1042        
Na terenie Stargardu policjanci drogówki przeprowadzili działania z wykorzystaniem kamer miejskiego monitoringu, podczas których kontrolowano sposób zachowania się kierujących wobec pieszych, a także samych pieszych.   

2021-04-10 odsłon: 441        
Relacja z gali, podczas której wręczono nagrody prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów, ambasadorów i mecenasów kultury. Wszystkich laureatów można znaleźć tutaj. Wydarzenie swoimi występami uświetnili m.in. Eryka Wieleba, Arkadiusz Brykalski, Artur Słowik i Krzysztof Kuśmierek. Premiera nastąpiła w środę 7.04. o 17:00 - tutaj oraz na facebookowym profilu miasta i Stargardzkiego Centrum Kultury.  

2021-04-10 odsłon: 614        
Prezydent Rafał Zając zaproponował wojewodzie zachodniopomorskiemu, żeby jeden z Punktów Szczepień Masowych został utworzony w Stargardzkim Centrum Kultury. To wygodne rozwiązanie dla mieszkańców zarówno naszego miasta, jak i całego powiatu. Punkt w SCK może być prowadzony przez stargardzki szpital.  

2021-04-06 odsłon: 445        
Po sukcesie serialu „Skarby Książnicy Stargardzkiej”, który w 17 odcinkach przedstawił internautom najciekawsze aspekty działalności stargardzkiej biblioteki, Książnica Stargardzka rozpoczyna nową filmową inicjatywę – tym razem skierowaną do najmłodszych odbiorców. I tak, zaczynając od Wielkanocnej Niedzieli, stargardzcy bibliotekarze zapraszać będą najmłodszych stargardzian oraz dzieci z całej Polski na „Książnicowe bajkobranie” emitowane w każdą niedzielę o godzinie 19.00.   

2021-04-06 odsłon: 408        
Piotr Korzeniewski urodził się 7 grudnia 1913 w Wilnie. Tam też uczęszczał do Szkoły Podstawowej oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kier. stolarstwo. Pochodził z rodziny robotniczo-chłopskiej. Od najmłodszych lat zajmował się pracą w polu – jego matka prowadziła małe gospodarstwo rolne. W roku 1935, jako 22-latek został wcielony do 85. Pułku Strzelców Wileńskich pod dowództwem ppłk. dypl. piech. Stanisława Lityńskiego.   

2021-04-06 odsłon: 354        
Dla policjantów okres świąt to zawsze czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.   

2021-03-16 odsłon: 450        
Nieco ponad dwa tygodnie zostały na składanie wniosków o przyznanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Jest na to czas do końca marca (31.03., środa). Dokumenty są przyjmowane w Urzędzie Stanu Cywilnego, Rynek Staromiejski 1, pokój nr 5.  

2021-03-16 odsłon: 375        
Masz 60 lub więcej lat, mnóstwo energii i ciekawe pomysły na aktywizację seniorów? Zgłoś się do 14. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”. Formularze można wysyłać do 22.03. (poniedziałek). Nie trzeba pisać skomplikowanych projektów – wystarczy pomysł i chęć do działania.   

2021-02-25 odsłon: 649        
RAZEM UCZCIMY PAMIĘĆ ARTYSTKI W 1. ROCZNICĘ JEJ NIEOBECNOŚCI POŚRÓD NAS Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie zaprasza do wzięcia udziału w poniższych inicjatywach.   

2021-02-25 odsłon: 377        
Prędkość jest nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Wraz ze wzrostem prędkości wzrasta ofiarochłonność wypadków. Każdego dnia policjanci stargardzkiej drogówki, w tym grupy SPEED „walczą” na drodze z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura i brak wyobraźni na drodze. Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze zatrzymali 26 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość.  

2021-02-25 odsłon: 654        


Nadszedł czas na rozliczenie podatkowe. Tak, jak każdego roku, podatnicy muszą rozliczyć swoje pit-y, co budzi wiele wątpliwości. Czym właściwie jest PIT-37, kto musi go wypełnić i jakie terminy obowiązują podatnika? Jak rozliczyć PIT-37?

  

2021-02-17 odsłon: 692        
Dzielnicowi Rewiru I Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie po raz kolejny przeprowadzili działania na terenie miasta mające na celu zapewnienie ładu i porządku publicznego na terenach osiedli, a także w rejonie sklepów . Funkcjonariusze kontrolowali również miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne potrzebujące pomocy.  

2021-02-17 odsłon: 327        
Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii cały czas się rozwija. Kolejne przedsiębiorstwa decydują się otwierać tam swoje siedziby. Przy ul. Krzemowej nowe centrum uruchomił właśnie TR-AK Logistics. Firma oferuje szerokie usługi logistyczne.  

2021-02-17 odsłon: 251        
Od początku pandemii koronawirusa miasto zrealizowało wiele form pomocy dla stargardzkiego biznesu. Czas na kolejną. – Zwolnienie z opłaty za tzw. koncesję na sprzedaż alkoholu to nasz następny pomysł na wsparcie, którego chcemy udzielić lokalnym przedsiębiorcom. W czasie kiedy gastronomia oferuje tylko posiłki na wynos, wciąż nie może czerpać zysków z napojów z procentami. Podobnie jest z dyskotekami i pubami – mówi prezydent Rafał Zając.  

2021-02-17 odsłon: 600        


OC to ubezpieczenie, które zgodnie z przepisami jest obowiązkowe i musi być wykupione przez każdego właściciela zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. W tym tekście przyjrzymy się elementom, które wpływają na koszt ubezpieczenia.   

2021-02-11 odsłon: 470        


Brak wystarczających środków do życia i na sfinansowanie niezbędnych wydatków to niestety częsty problem wielu Polaków, również tych mieszkających w Starogardzie. Jeśli sytuacja finansowa nie jest zbyt ciekawa lub pojawia się konieczność wykonania nagłych zakupów, warto rozważyć pożyczenie pieniędzy. Pojawia się jednak pytanie, skąd je wziąć i gdzie pożyczyć w Starogardzie? Odpowiedź na nie znajdziesz w poniższym artykule.  

2021-02-08 odsłon: 310        
Trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do pierwszej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. To pierwsza i jedyna w Stargardzie szkoła podstawowa o profilu muzycznym. Nabór potrwa do 5.03. (piątek). Do rekrutacji mogą przystąpić dzieci w wieku 6 i 7 lat.  

2021-02-08 odsłon: 302        
Kolejne mieszkania do samodzielnego remontu czekają na najemców. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przyjmuje wnioski od 8.02. (poniedziałek) do 22.02. (poniedziałek). Pierwszeństwo mają osoby znajdujące się na liście uprawnionych do przydziału lokalu zamiennego. Koszty remontu zaczynają się już od ok. 13 000 zł.  

2021-02-04 odsłon: 282        
W Stargardzie mamy 16 urządzeń działających w ramach Publicznej Sieci Defibrylatorów Zewnętrznych i 7 w autobusach MPK. Są zlokalizowane w różnych częściach miasta i dostępne dla wszystkich. Kilkanaście kolejnych AED jest też w różnych instytucjach i firmach prywatnych. Warto wiedzieć, gdzie znajduje się najbliższy.   

2021-02-04 odsłon: 242        
Przed nami czas składania rocznych zeznań podatkowych i możliwość przekazania podatkowego odpisu 1 proc. dla organizacji pozarządowych, widniejących na liście podmiotów uprawnionych do tej formy wsparcia. Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska przypomina, że za nami bardzo ciężki rok- także dla organizacji pozarządowych na terenie powiatu, które ucierpiały równie mocno z powodu pandemii COVID- 19. Jest zatem możliwość ich wsparcia w ramach odpisu podatkowego, przy okazji składania zeznań PIT za 2020 rok.  

2021-02-04 odsłon: 229        
125 000 zł zebraliśmy w naszym mieście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – według szacunków na wtorkowy (2.02.) poranek. Stargardzianie jak zawsze pokazali, że mają wielkie serca. Mimo szczególnej – w dużej mierze wirtualnej – odsłony akcji, mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do puszek i licytowali ciekawe fanty.  

2021-02-04 odsłon: 497        
Ciekawa propozycja Książnicy Stargardzkiej. Od poniedziałku (1.02.) czytelnicy mogą odbierać miesięczne kody do wirtualnej biblioteki LEGIMI. Czeka tam ponad 60 000 e-booków i audiobooków – wśród nich nowości wydawnicze, bestsellery, kryminały, literaturę SF, powieści obyczajowe, romanse, literatura dziecięca i młodzieżowa, a także literatura faktu, reportaże i poradniki.  

2021-01-19 odsłon: 281        
18.01. (poniedziałek) minęły 4 lata od śmierci śp. Sławomira Pajora, który był włodarzem Stargardu przez blisko 15 lat. W tym czasie doprowadził do historycznej odbudowy gospodarczej miasta. Swoją pracą i podejmowanymi działaniami w istotny sposób przyczynił się do poprawy warunków życia mieszkańców – w szczególności w zakresie zwiększenia liczby miejsc pracy oraz opieki nad osobami wymagającymi pomocy.  

2021-01-19 odsłon: 693        
Prace glazurnicze, malarskie, montaż lamp i wentylacji – jak co miesiąc sprawdzamy postępy remontu pływalni AquaStar. Już w połowie tego roku mieszkańcy skorzystają ze wszystkich atrakcji odnowionego obiektu przy ul. Szczecińskiej 35. Będzie basen, jacuzzi, sauny, duża siłownia i sale do fitnessu. Na tę inwestycję z niecierpliwością czeka wielu stargardzian.  

2021-01-19 odsłon: 221        
Okres zimowy to trudny czas zarówno dla kierujących, jak i pieszych – Uważajmy wzajemnie na siebie !!! Zimowa aura z pewnością nie ułatwia poruszania się po drogach. Coraz trudniejsze warunki atmosferyczne w sposób szczególny dotyczą zarówno kierowców, jak również niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są bardzo narażeni na wypadki. Wielu zdarzeń można było by uniknąć. Pamiętajmy, że wszystko zależy od naszego zachowania, zarówno kierowców, a także pieszych.  

2021-01-19 odsłon: 305        

Szanowni Mieszkańcy,

jak co roku zapraszamy Państwa do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gadżety, rękodzieło, produkty lokalne, ale także wszelkiego rodzaju usługi, które zechcą Państwo ofiarować, zostaną wystawione na licytacjach internetowych oraz na aukcji "żywej" podczas 29. Finału WOŚP.

  

2021-01-19 odsłon: 239        
Dzięki dobrej współpracy stargardzkiej Policji z Prezydentem Miasta Panem Rafałem Zającem oraz Radą Miejską stargardzcy policjanci otrzymali 3 nowe radiowozy, na których zakup Gmina Miasto Stargard przekazała środki w kwocie 215.000 złotych. Pozostała kwota pochodziła z budżetu Policji.  

2021-01-19 odsłon: 614        
W obliczu niezwykle trudnej sytuacji epidemiologicznego zagrożenia, Książnica Stargardzka po raz pierwszy w swojej długoletniej historii postanowiła udostępnić swoim czytelnikom zbiory, z których do tej pory można było korzystać jedynie na miejscu – w Czytelni Głównej i Informatorium.   

2020-12-17 odsłon: 855        


Przy ubezpieczeniu nieruchomości w stanie deweloperskim obowiązują nieco odmienne zasady niż przy ubezpieczeniu lokalu zamieszkanego, co wynika ze specyfiki takiego mieszkania. Zakup stosownej polisy to jeden ze sposobów na zabezpieczenie inwestycji.  

2020-12-04 odsłon: 481        
Zapewnienie szeroko dostępnego poradnictwa prawnego należy do obowiązków powiatu, zgodnie z przepisami ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji, w formie zadania zleconego z zakresu administracji rządowej. Po ogłoszeniu otwartego konkursu, ogółem wpłynęło pięć ofert, zgłoszonych przez organizacje pozarządowe, świadczące usługi w zakresie poradnictwa prawnego i edukacji obywatelskiej,  

2020-12-04 odsłon: 298        
Choć jesień w tym roku jest łagodna, już od początku listopada pługopiaskarki i pojazdy do oczyszczania chodników są w pełnej gotowości do pracy. W każdej chwili sprzęt może wyjechać na ulice. W razie opadów śniegu i oblodzenia dbamy też o ścieżki w parkach.  

2020-12-04 odsłon: 479        
Kino Stargardzkiego Centrum Kultury to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców w różnym wieku. Niestety w związku z pandemią koronawirusa zostało zamknięte. Ulubione kino można jednak wesprzeć w tym trudnym czasie. Wystarczy kupić bilety do wykorzystania na później i np. sprezentować je na zbliżające się Mikołajki.  

2020-12-04 odsłon: 333        
22 505 11 11 – to numer ogólnopolskiej infolinii pomocy dla osób w wieku 70 i więcej lat. Seniorzy mogą zgłaszać potrzebę np. zrobienia zakupów albo opłacenia rachunków. Podczas pandemii koronawirusa najbezpieczniej, by osoby starsze zostały w domach. W załatwieniu codziennych spraw pomagają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariusze.   

2020-11-27 odsłon: 834        


Planowanie nowoczesnego domu to pojęcie dość szerokie, ale w wielu przypadkach można odnaleźć sporo punktów wspólnych w gotowych projektach domów. Jakie to elementy? Przede wszystkim open space, wyjście na taras oraz – jeśli to tylko możliwe – garaż w bryle budynku. Wciąż modne są też skosy, jednak do najodważniejszych domów należą obecnie te z płaskim dachem. O jedno piętro mniej.  

2020-11-26 odsłon: 872        


Hulajnogi elektryczne robią furorę w miastach, gdzie każdy może je wypożyczyć. Są również doskonałym rozwiązaniem na prezent dla bliskiej osoby, co ważne niekoniecznie dziecka. To sposób na przemieszczanie się omijając korki i godziny szczytu. To także forma relaksu i spędzania wolnego czasu poza domem. Sprawdź najlepsze hulajnogi elektryczne na rynku i wybierz jedną dla siebie!

  

2020-11-25 odsłon: 811        


Sezon zimowy tuż, tuż, a więc wielu z nas przygotowuje się do wyjazdu na narty. Jest jednak kilka ważnych aspektów, o których musisz pamiętać przed udaniem się na stok. Z tego tekstu dowiesz się, jak powinien wyglądać niezbędnik każdego narciarza niezależnie od wieku oraz umiejętności.   

2020-11-20 odsłon: 761        


Niespodziewanie pojawienie się nagłych wydatków nigdy nie stanowi przyjemnej sytuacji. Jeśli więc potrzebny jest nam dodatkowy zastrzyk gotówki, powinniśmy zdecydować się na poszukanie najlepszej oferty kredytowej. Mając wydatki, których nie chcemy nikomu wyjawiać, powinniśmy zdecydować się na kredyt gotówkowy.  

2020-10-25 odsłon: 533        
W zeszłym tygodniu sieć sklepów sportowych GO Sport przekazała stargardzkiemu Kołu PSONI artykuły odzieżowe o wartości ok. 14.000 zł dla pracowników z niepełnosprawnością Zakładu Aktywności Zawodowej "Centralna Kuchnia".   

2020-10-25 odsłon: 721        
KINO STUDYJNE Zapraszamy 11.11.2020 o godzinie 18:00 Do Stargardzkiego Centrum Kultury na projekcję filmu "Tony Halik".  

2020-10-25 odsłon: 541        
MDK zaprasza do wzięcia udziału w 17. Europejskim Festiwalu Filmowym Integracja TY i JA. Inicjatywa ma na celu integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością.   

2020-10-25 odsłon: 527        

Zamiast codziennych kolejek przed budynkiem i do biletomatu, rejestracja interesantów za pośrednictwem internetu i przez telefon. Od 2 listopada Starostwo Powiatowe zmienia system obsługi klientów Wydziału Komunikacji. Decyzja o zmianach podyktowana jest koniecznością przestrzegania nowych obostrzeń w warunkach dynamicznie rosnącej liczby zakażeń SARS- CoV-2.

  

2020-10-16 odsłon: 584        
14 października w całej Polsce obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji każdego roku najlepsi nauczyciele i dyrektorzy stargardzkich szkół otrzymują wyróżnienia. Tym razem wyjątkowo spotkali się z prezydentem Rafałem Zającem i jego współpracownikami na wideokonferencji.  

2020-10-16 odsłon: 1315        
Joanna Tomczak od 14 października będzie dyrektorem Stargardzkiego Centrum Kultury. Na stanowisko została powołana przez prezydenta Rafała Zająca. Kandydaturę pozytywnie zaopiniowały związki zawodowe działające przy SCK.  

2020-10-16 odsłon: 293        
Realizacją projektu zajmie się Powiat Stargardzki, który otrzymał dofinansowanie przyznane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Pogotowie Kryzysowe rozpocznie działalność w pomieszczeniach budynku, zajmowanego dotychczas przez Zespół Szkół Budowlano- Technicznych przy ul. Składowej. Część pomieszczeń w budynki przekazanym przez Powiat na rzecz Miasta użyczy placówce Prezydent Stargardu- w myśl uzgodnień podpisanego wcześniej listu intencyjnego.  

2020-10-16 odsłon: 426        
Jedno z bardziej kolizyjnych skrzyżowań, które znalazło się także na granicy przepustowości chce przebudować Powiat Stargardzki. To kolejny etap modernizacji odcinka drogi powiatowej 1704 Z, biegnącej przez Śródmieście Stargardu. Wykonawca wybrany w ramach przetargu, rozpoczął prace nad projektem inwestycji.  

2020-10-16 odsłon: 0        
Blisko 600 mkw. w 4 oddzielnych i przestronnych salach, razem z bogatym zapleczem: szatnią, wózkownią i placem zabaw… Nowy żłobek powierzony Towarzystwu Przyjaciół Dzieci oficjalnie rozpoczął działalność na parterze budynku Stargardzkiego TBS przy ul. Śniadeckiego na osiedlu Lotnisko w Stargardzkie- Kluczewie. Do dyspozycji oddano łącznie 48 miejsc.  

2020-10-15 odsłon: 1184        


Wyciągi to jeden z podstawowych elementów narciarskiej infrastruktury. Mieszkańcy Stargardu Szczecińskiego, którzy chętnie spędzają zimowe wakacje na stokach, doskonale wiedzą, że rodzaj wyciągu należy dopasować do indywidualnych umiejętności.  

2020-09-29 odsłon: 946        Chcąc wziąć pożyczkę w banku, trzeba udokumentować swoje dochody i ich pochodzenie. Dla niektórych pożyczkobiorców ta forma pożyczki jest nieatrakcyjna, dlatego korzystają oni z pożyczek na dowód, udzielanych przez firmy pozabankowe.

  

2020-09-21 odsłon: 1222        
Właściwe kupowanie produktu spożywczego nie oznacza umiejętności wybierania tego najtańszego. Należy również zwrócić uwagę na jego jakość, trwałość, rzeczywistą potrzebę i korzyść z niego płynącą. Ten artykuł zawiera ogólne wskazówki, które pomogą kupującym poczuć się pewniej w labiryncie supermarketów i rynków spożywczych.  

2020-09-06 odsłon: 678        
W Stargardzkim Centrum Kultury zainstalowano profesjonalny system nagłośnienia z najwyższej półki. Z powodu pandemii koronawirusa nie wszyscy mieszkańcy zdążyli się z nim zapoznać. Doskonałą jakość dźwięku docenili już twórcy branżowego czasopisma „Muzyka i Technologia”. Czytamy w nim, że dzięki tej inwestycji SCK „awansowało do technologicznej ekstraklasy tego typu obiektów w Polsce”.  

2020-09-06 odsłon: 389        
Przed nami kolejna odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa. Z tej okazji w sobotę (12.09.) można wziąć udział w wyjątkowej wędrówce po Stargardzie. Liczba miejsc jest ograniczona – w poniedziałek (7.09.) rozpoczną się zapisy przez telefon: 91 480 49 13.  

2020-09-04 odsłon: 1084        
STS to zakłady bukmacherskie zajmujące się od lat zakładami online. Dzięki tej stronie możemy przekuć nasze zainteresowanie sportem na obstawianie meczy w wybranej przez nas dyscyplinie. Obecnie oferowany jest również szereg udogodnień, między innymi liczne kody rabatowe bez wkładu własnego.  

2020-09-04 odsłon: 868        
Jaki wybrać materac do łóżka? To jedno z pytań, które budzi wiele wątpliwości. Podczas zakupu nowego materaca musimy wiedzieć, jaki rozmiar oraz wypełnienie będzie dla nas najlepsze. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się materace 100x200 Hilding Anders. Dlaczego? Sprawdź to!  

2020-08-24 odsłon: 465        
Kwotę 600 tys. zł dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci umieszczonych w instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej, otrzymał Powiat Stargardzki za pośrednictwem Wojewody Zachodniopomorskiego, który realizuje projekt wspólnie z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Budżet programu w skali całego kraju wynosi blisko 130 mln zł. Tworzą go środki własne ministerstwa oraz dotacja z unijnego funduszu.  

2020-08-24 odsłon: 452        
Kolejny raz stargardzianie wysłuchali wyjątkowego koncertu w gotyckiej świątyni. W ramach trzeciej odsłony Meisinger Music Festival w naszym mieście wystąpił Krzysztof Meisinger wraz z kwintetem smyczkowym AstorArte String Quintet oraz Alicja Węgorzewska. Wydarzenie było również okazją do oficjalnego wręczenia tytułu Kreatora Kultury.  

2020-08-24 odsłon: 433        
Stargard zdobył następne dofinansowanie ze środków unijnych. Tym razem do stargardzkich szkół podstawowych, przedszkoli miejskich oraz żłobka trafi kolejny sprzęt i środki ochrony przed koronawirusem. Wszystko w ramach projektu prowadzonego ze Stowarzyszeniem Edukacji Zawodowej z Eberswalde.  

2020-08-24 odsłon: 727        
Już niedługo miłośnicy jazdy na deskorolce i rowerze skorzystają z odnowionych i zabezpieczonych urządzeń w Parku Chrobrego. Trwa kompleksowy remont skateparku. Prace powinny się zakończyć już we wrześniu. Do tego czasu trzeba zrobić przerwę w ćwiczeniach w tym miejscu.  

2020-08-16 odsłon: 791        

Codzienne zakupy to obowiązek większości z nas.
Niezbędne do życia są środki spożywcze, higieniczne,
odzież, czy po prostu zakupy z przyjemności. Warto podczas
nich załapać się na promocję i kupić taniej. Jak poznać
najlepsze oferty nie wychodząc z domu?
Niezawodność gazetek promocyjnych
  

2020-08-05 odsłon: 518        
Od prawie 50 lat realizują swoją pasję – śpiew chóralny. Najpierw tylko w męskim gronie, a później do grupy dołączyły także panie. Teraz członkowie chóru „Echo-Arioso” poszukują osób, które chciałyby do nich dołączyć. Nie trzeba nawet znać nut. ​  

2020-08-05 odsłon: 689        
Od środy (5.08.) inaczej pojedziemy na os. Kluczewo. Zamknięty będzie fragment drogi między rondem im. Solidarności Rolników Indywidualnych a rondem im. Honorowych Dawców Krwi. Kierowcy mogą skorzystać z objazdu ul. W. Broniewskiego i ul. Lotników.  

2020-08-05 odsłon: 507        
  

2020-08-05 odsłon: 573        
Pierwsze sześć miesięcy 2020 roku to ciężka służba każdego dnia. Koniec półrocza to okres analiz, wyciągania wniosków i planowania działań na najbliższe miesiące. To trudny czas, w którym oprócz realizacji najważniejszych celów zmagamy się z epidemią, która stała się ogromnym wyzwaniem wymagającym wielu wyrzeczeń i odpowiedzialności.   

2020-07-29 odsłon: 0        
Miłośnicy planszówek mają powody do radości – do Książnicy wracają gry „bez prądu”. Przez cały sierpień można przyjść do tymczasowej siedziby placówki przy ul. Wojska Polskiego 3. Od 11:00 do 16:00 czekają dziesiątki najlepszych gier dla osób w każdym wieku.  

2020-07-29 odsłon: 562        
Muzeum Archeologiczno-Historyczne świętuje w tym roku 60-lecie. Z tej okazji pracownicy szykują dla mieszkańców coś specjalnego. Potrzebują jednak wsparcia stargardzian, którzy doskonale pamiętają placówkę sprzed lat.  

2020-07-20 odsłon: 240        
Informujemy, że Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie rozpoczęło realizację projektu pt. ”W drodze do integracji i pracy” dofinansowanego z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 7.1 Programy na rzecz integracji osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym ukierunkowane na aktywizację społeczno-zawodową wykorzystującą instrumenty aktywizacji edukacyjnej, społecznej, zawodowej.  

2020-07-16 odsłon: 1082        
Utalentowane młode zapaśniczki z klubu FENIKS PESTA Stargard wzięły udział w zgrupowaniu kadry Polski kadetek. To wyróżnienie – Nikola Piechocka i Paulina Kucharczyk należą jeszcze do grona młodziczek. Pod okiem doświadczonych trenerów doskonaliły swoje umiejętności w towarzystwie starszych koleżanek.  

2020-06-29 odsłon: 609        
Za nami 49. Błękitna Wstęga Jeziora Miedwie. Na akwenie Jeziora Miedwie odbyły się coroczne regaty. Nad sobotnią rywalizacją czuwał sędzia główny - Tomasz Paterkowski. Tegoroczna edycja gościła załogi ze Stargardu, Myśliborza, Nowogardu i Goleniowa.  

2020-06-29 odsłon: 631        
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w naszym mieście. Uprawnione do głosowania były 51 003 osoby. Frekwencja wyniosła 65,64% (33 356 osób). Największe poparcie w Stargardzie zdobył Rafał Trzaskowski – 38,95%.  

2020-06-29 odsłon: 521        
Już niedługo z naszego miasta zniknie kolejnych 200 pieców. Ich właściciele mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 7 500 zł. Trwa nabór zgłoszeń do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Dzięki wymianie starych pieców na bardziej ekologiczne ogrzewanie, poprawi się jakość powietrza w całym Stargardzie.  

2020-06-29 odsłon: 1059        
Dbanie o zdrowe odżywianie w obecnych czasach wcale nie jest takie proste, dlatego wiele osób ma problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Pomocne w tym wszystkim może być skorzystanie z cateringu dietetycznego , który umożliwia redukcję wagi w bardzo prosty i wygodny sposób. To dobre rozwiązanie nie tylko dla rodzin, ale również dla singli, chcących zaoszczędzić swój czas i pieniądze.   

2020-06-18 odsłon: 493        
Najbliższy weekend (20-21.06.) będzie pełen atrakcji. Kino i muzeum za złotówkę, gra miejska, wystawy, koncerty, a także maraton fitness – to tylko niektóre z zaplanowanych aktywności. Każdy znajdzie coś dla siebie.  

2020-06-18 odsłon: 448        
W końcu znów w Stargardzie będzie można zobaczyć film na dużym ekranie. Już od soboty (20.06.) w dwóch salach ruszają projekcje propozycji dla mieszkańców w różnym wieku. W najbliższy weekend bilety będą kosztowały tylko złotówkę. Warto zarezerwować wejściówkę już teraz.​  

2020-06-18 odsłon: 499        
Wymiana nawierzchni, naprawa uszkodzeń, montaż silikonowych powłok ochronnych – jeszcze w tym roku skatepark przejdzie gruntowny remont. To miejsce od lat cieszy się niesłabnącą popularnością miłośników jazdy m.in. na deskorolkach i rowerach. Teraz będzie bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. Miasto zdobyło na ten projekt dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.  

2020-06-17 odsłon: 1129        


Wypożyczenie samochodu w Polsce jest dziś tak samo proste, jak na całym świecie. Wyspecjalizowane wypożyczalnie pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę. Wynajem auta może się odbyć praktycznie w dowolnym miejscu. Sprawdzamy, jakie auta oferują wypożyczalnie samochodów.  

2020-06-09 odsłon: 645        
Pierwsze w tym roku opryski przeciw owadom zaplanowano od wtorku (9.06.) do czwartku (11.06.). Prace potrwają od 18:00 do 6:00. Termin może ulec zmianie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dzięki odkomarzaniu zmniejszy się także liczba kleszczy i meszek w całym mieście.  

2020-06-09 odsłon: 446        
Tegoroczny maj był najzimniejszy od 30 lat. Dopiero na początku czerwca Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wyłączyło ostatni piec, kończąc tym samym sezon grzewczy 2019/2020. Dzięki sprawnym działaniom i inwestycjom spółki stargardzianie nie mieli żadnych przestojów w dostawie ciepła do domów w całym mieście.  


 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia