Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-10-30 odsłon: 218        
Aresztowany za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów
Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 42 - letni mieszkaniec Stargardu, który dopuścił się znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej stargardzkich policjantów podczas jednej z interwencji.


Patrolujący ulicę Piłsudskiego funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego stargardzkiej komendy zauważyli nietrzeźwego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął agresywnie się zachowywać i wykrzykiwać nieprzyzwoite słowa w kierunku mundurowych.

W trakcie podjętej interwencji 42-latek znieważył policjantów słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i naruszył ich nietykalność cielesną. Agresywny mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut.

To nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego mężczyzny. Był on już karany za podobne przestępstwo.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zebrany w toku postępowania pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie na wystąpienie z wnioskiem do Prokuratora Rejonowego w Stargardzie o zastosowanie wobec sprawcy najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Stargardzki sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Stargardzie i aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Podstawą zastosowania tak surowego środka była uzasadniona obawa ukrywania się lub ucieczki podejrzanego. Ponadto sprawca znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy wcześniej miał już stosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru którego nie realizował.


asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz

Załączniki - kliknij aby pobrać:
-


źródło: KPP StargardKomentarze do artykułu

@Królew
2019-11-03 13:20:03
Ja bym chciał się doczekać ,kiedy te samo prawo będzie dotyczyło Policjantów. Za naruszenie i pobicia osoby przez policjantów .
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia