Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-03-01 odsłon: 511        
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
fot. SPI www.stargard.com.pl Krzysztof Lizut
W niedzielę 26.02.2017 r. odbył się II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem biegu było upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Nie bacząc na nie przychylną pogodę biegacze dzielnie zmierzyli się z dystansem 1963 m, w chłodzie i deszczu pokazali prawdziwy hart ducha. Zarówno starsi jak i młodsi bez względu na wiek, płeć, przynależność oraz status społeczny zjednoczyli się w pięknej lekcji historii.
W biegu głównym Tropem Wilczym pobiegło blisko 180 osób. Zainteresowanie przerosło oczekiwania.
W organizowanym przez Gimnazjum Katolickie w Stargardzie „II Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych dla uczniów i młodzieży szkół w Stargardzie i powiatu Stargardzkiego” pobiegło ponad 100 osób.
Wsparcia udzielili: Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz 12 Brygada Zmechanizowana w Szczecinie i Stargardzie. Nieodzownym wsparciem była obecność wolontariuszy z II liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie, Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie oraz dbającym o bezpieczeństwo pod kątem medycznym Harcerzy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Stargard”, drużyn 8DSH „Tal’galar” Próbna, DW „Ne’tra Verde”. Wielkie zaaangażowanie i mobilizację wykazali członkowie SZWLA - główni organizatorzy biegu.
Na pokonanie trasy były różne sposoby, jednym z nich było przebiegnięcie dystansu w jak najkrótszym czasie, czego dokonali zwycięzcy.
W kategorii kobiet:
I miejsce – Natalia Rajszel,
II miejsce – Sylwia Grzesiak – SZWLA,
III miejsce – Alicja Terlikowska – Urząd Miasta
W kategorii mężczyzn:
I miejsce – Grzegorz Terlikowski,
II miejsce – Elijah Macaluso,
III miejsce – Krzysztof Panasiuk.
Wielkie gratulacje także dla tych, którzy dotarli do mety na samym końcu! Stawiliście się na starcie i przebiegliście 1963 m!

źródło: szwla.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Dziąłka przy Kwiatowej!
 
NIK sznurowany damski

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia