Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-06-27 odsłon: 398        
Dobry Start - w Stargardzie
300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej 9a oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Skarbowej 1.
To program rządowy, polegający na tym, że rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych w całej Polsce 4,6 mln uczniów. W Stargardzie tylko w szkołach podstawowych i gimnazjalnych uczniów jest 6 tysięcy. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. W Stargardzie wnioski przyjmowane będą od 1 sierpnia przez MOPS. Wyjątkiem są wnioski o przyznanie świadczenia dobry start na dzieko przebywające w pieczy zastępczej lub ucząca się osobę usamodzielnianą – które należy składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej 1.

Wniosek o przyznanie świadczenia będzie można też złożyć od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później
niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
Ważne! Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start” w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

We wszystkich województwach uruchomiono specjalne numery kontaktowe, za pośrednictwem których można uzyskać informacje dotyczące świadczenia dobry start. Infolinia dla województwa zachodniopomorskiego: 091 430 30 13.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI damskie koturny

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia