Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-01-24 odsłon: 308        
Jak bezpiecznie wysłać sprzęt elektroniczny z Anglii do Polski?
Sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy cieszy się niesłabnącą popularnością. Z pewnością niejedna osoba mieszkająca w Anglii została poproszona o przesłanie urządzeń kupionych po cenie znacznie korzystniejszej niż w Polsce. Jak przygotować taki sprzęt do wysłania?
Jeśli decydujemy się na zakupy przez internet w zagranicznych e-sklepach, do najczęściej wybieranych państw należy Wielka Brytania – ok. 13% osób dokonujących jakichkolwiek zakupów przez internet kupiło coś w sklepie brytyjskim (źródło: http://forsal.pl/artykuly/908360,handel-internetowy-e-handel-e-zakupy-zakupy-internetowe-za-granica-zakupy-za-granica-przez-internet.html). Do najchętniej kupowanych w ten sposób, czy też poprzez mieszkających w Anglii znajomych, towarów należy sprzęt elektroniczny. Pamiętajmy jednak, że są to produkty delikatne, które przed wysyłką należy dobrze zabezpieczyć.

Jak zapakować sprzęt elektroniczny

Przede wszystkim elektronikę wysyłamy w oryginalnym opakowaniu bądź przynajmniej opakowaniu o takich samych parametrach. Zazwyczaj jest to kartonowe pudełko odpowiedniej wielkości. Karton powinien być gruby i sztywny. Boki urządzenia z kolei należy zabezpieczyć styropianowymi nakładkami. Urządzenia takie jak telewizor czy monitor komputerowy powinny posiadać dodatkowo zabezpieczony ekran – można w tym celu wykorzystać folię bąbelkową, a w razie jej braku – chociażby gruby koc. Na koniec wypełniamy folią lub gazetami puste przestrzenie w kartonie. Nie zaszkodzi owinąć dodatkową warstwą folii bąbelkowej cały, zamknięty już karton. Na koniec przyklejamy na pudełko napis „ostrożnie” w dwóch językach (ang. „fragile”).

W przypadku małej elektroniki, np. telefonów komórkowych, przydatny może być worek powietrzny zapakowany następnie w małe kartonowe pudełko. Pamiętajmy, aby nie wysyłać takiego sprzętu w kopercie.

Jak bezpiecznie nadać przesyłkę?

Jeśli wysyłamy duży sprzęt, sprawdźmy, czy dana firma kurierska podejmuje się przesyłki o takich gabarytach. Telewizory o przekątnej powyżej 32 cali mogą nie zostać przyjęte. Przesyłka powinna też być ubezpieczona. Aby porównać oferty różnych firm, warto skorzystać z portali typu euro-paka.pl, na którym prześledzimy ceny i usługi oferowane przez poszczególnych kurierów. Nie zapominajmy, że nawet w przypadku ubezpieczonej przesyłki kurier nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia spowodowane niewłaściwym zapakowaniem sprzętu.


źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Jęczydół 85 tyś
 
TREKKING DAMSKI

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia