Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2017-12-22 odsłon: 752        
Park Podworski z ogrodzeniem
fot. www.stargard.pl
Jest już ogrodzenie wokół Parku Podworskiego. Prace odebrano w tym tygodniu. Koszt wszystkich robót II etapu inwestycji związanych z ogrodzeniem zamknął się w kwocie 119 270 złotych.
Jeszcze do niedawna ten teren był w chaszczach. Teraz stał się przystępny i już przyciąga mieszkańców. Dzieci korzystają z placu zabaw, a oczom pieszych i przejeżdżających ukazuje się intrygujący zielony teren. Park Podworski widać teraz jak na dłoni dzięki rozebraniu części okalającego go dotychczas ceglanego muru, który izolował ten teren od świata. Ażurowe przęsła wpuściły światło do parku i przywróciły go mieszkańcom.
Prace związane z przebudową ogrodzenia trwały półtora miesiąca dłużej niż planowano. Stało się tak, w związku z koniecznością wstrzymania robót w celu wprowadzenia nowych rozwiązań dotyczących ogrodzenia, a te wymagały uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Przypomnijmy, najpierw trzeba było rozebrać dawny mur wraz ze słupkami, które to następnie przemurowano, wzmocniono oraz poddano renowacji. Wszystko to na potrzeby aktualnego ogrodzenia. Prace wykonywał Zakład Ogólnobudowlany Wiesław Kachniarz z Kobylanki.

W samym Parku Podworskim w tym roku zrobiono również alejkę, wraz z parkingiem oraz zamontowano stylowe oświetlenie parkowe z oprawami ledowymi. Kiedy dodamy do tego plac zabaw z atrakcyjnymi urządzeniami zabawowymi, a także zmiany zagospodarowaniu zieleni, które nastąpią w przyszłym roku, Park Podworski będzie jednym z przytulniejszych miejsc do rekreacji, które zostały zrewitalizowane w naszym mieście.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2017-12-22 19:13:58
Jaki park? Pierwsze słyszę, Podajcie przy której ulicy.
Oceń post: +1 / -0
admin
2017-12-23 07:22:07
Ten park mieści się w Kluczewie.
Oceń post: +1 / -0
@anonimowy
2017-12-23 10:39:45
Byłem kiedyś w tym "parku". Strasznie zaniedbany był. Za to można było poczuć się tam jak w dżungli. Trzeba się wybrać jeszcze raz i zobaczyć jak się nam miasto cywilizuje.
Za to jeśli ktoś chce poczuć klimaty puszczańskie niech się garnie na lotnisko za pas startowy. Na prawdę tam to strasznie momentami jest.
Oceń post: +1 / -0
@ admin2
2017-12-23 15:05:28
I CZY TAK DUŻO TRZEBA BYŁO??? Postawic ładny płot, uporzadkowac zielen i az chce sie spacerowac w swieta:)
Oceń post: +3 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka w Wierzbnie
 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia