Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-11-06 odsłon: 28        
SFF 2019 w Piwnicy TPS
Jak co roku, po kolejnej edycji Szczecin Film Festival, w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu odbędzie się pokaz nagrodzonych filmów SFF 2019. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - 16 listopada (sobota) godz. 18.

W programie:

Nagroda za najlepszy film, ufundowana przez Prezydenta Miasta Szczecin

„Krzyżoki”

reż. Anna Gawlita, 2018, POL


W pewnej wsi w okolicach Opola trwają obchody Niedzieli Wielkanocnej. Ludzie zbierają się przed kościołem, ale tłoczą się tu również konie. To tradycyjny element obchodów świąt, na które składają się modlitwy, konny objazd wokół pobliskich zabudowań oraz żarliwe śpiewy zakrapiane alkoholem. Enigmatyczny montaż i czarno-białe zdjęcia oddają podniosłą atmosferę święta, w którym sacrum łączy się z profanum w przedziwnej gonitwie. Patronuje jej niewielka figurka Chrystusa Zmartwychwstałego. Tak celebrowane Krzyżoki są obyczajem typowym dla południa Polski. Podczas trzydziestopięciokilometrowej trasy mieszkańcy modlą się i śpiewają nabożne pieśni. W czasie postojów odpoczywają, jedzą i piją wódkę. Stan zmęczenia i upojenia alkoholowego miesza się ze stanem uniesienia religijnego. Sacrum i profanum.


Nagroda za najbardziej poruszający film, ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

„Iktamuli”

reż. Anne-Christin Plate, 2019, GER


Film przedstawia myśli i uczucia matki tzw. upośledzonego umysłowo syna. W codziennym życiu z synem przeszkadzają jej niejednorodne uczucia i wewnętrzna walka, żeby zaakceptować go takim, jakim jest. Historia jest opowiedziana przez asocjacyjny montaż scen, odpowiadający uczuciom i doświadczeniom matki, w tle zaś słyszymy jej monolog wewnętrzny.


Premiera na Szczecin Film Festiwal 2019

„Jestem z Doumga”

reż. Małgorzata Frymus, zdjęcia Łukasz Nyks


„Jestem z Doumga” to opowieść o Amadou Sy, mieszkańcu Stargardu, który idzie przez życie z podniesioną głową, dumnie i odpowiedzialnie. Ma wielkie serce, w którym dwie ojczyzny Polska i Senegal zajmują wiele miejsca. Kocha obie tak samo mocno, obie podziwia i ceni. Film pokazuje Europejczyka i Afrykańczyka w jednym - jak doskonale harmonizuje w sobie miłość i przywiązanie do obu swoich ojczyzn, nie stawiając którejkolwiek wyżej.

Na pokaz wstęp wolny. Jego organizatorami są Stowarzyszenie OFFicyna w Szczecinie i Towarzystwo Przyjaciół Stargardu.

źródło: TPSKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TREKKING DAMSKI

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia