Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-12-17 odsłon: 157        
STOP OBOJĘTNOŚCI – akcja zima
fot. www.stargard.pl
W tym roku zarejestrowano 259 osób bezdomnych. 197 osób to stargardzianie. Wśród bezdomnych jest też pięcioro dzieci. Wiele z tych osób czeka na naszą pomoc.
Projekt STOP OBOJĘTNOŚCI - akcja zima 2018-19 to pomoc adresowana szczególnie do osób starszych, chorych i niepełnosprawnych zamieszkujących samotnie oraz osób bezdomnych. Jest ich w Stargardzie wiele. W dokumentacji MOPS w tym roku zarejestrowano 259 osób bezdomnych, czyli o 30 więcej niż roku 2017. Aż 197 z nich to stargardzianie. Wśród bezdomnych jest też pięcioro dzieci. Bezdomni przebywają w altankach ogrodowych, pustostanach, klatkach schodowych i innych miejscach, w których żaden człowiek żyć nie powinien.

- Osoby bezdomne będą informowane o formach pomocy oraz zasadach jej udzielania oraz zachęcane do skorzystania ze schronienia w placówkach. W sytuacji nie cierpiącej zwłoki zostanie osobie bezdomnej zabezpieczone miejsce noclegowe, a w uzasadnionych sytuacjach będzie wzywane pogotowie ratunkowe. Bezdomni będą też informowani o zagrożeniach związanych z niewłaściwym sposobem ogrzewania zajmowanych pomieszczeń niemieszkalnych w sezonie zimowym oraz zagrożeniach wynikających z nadużywania alkoholu – zapewnia dyrektor Danuta Bojarska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Patrole przynajmniej dwa razy w miesiącu są już prowadzone i potrwają do końca marca. Tutaj główną rolę odgrywa aura. W przypadku silnych mrozów, patroli pracowników socjalnych z policjantami i strażnikami miejskimi będzie więcej. Te działania prewencyjne mają zachęcić bezdomnych do przeniesienia się do ośrodków pomocy w celu zapewnienia im schronienia, ciepłego posiłku. - Doświadczenia lat ubiegłych pokazały, że takie działania przynoszą efekty, ponieważ osoby bezdomne, również uzależnione od alkoholu, w okresie silnych mrozów są zabierane z ulicy i przebywają w schroniskach lub noclegowni, ogrzewalni, gdzie z obawy przed usunięciem z placówki zachowują abstynencję – wyjaśnia dyrektor Bojarska.

800 170 010 z telefonów stacjonarnych lub 696 03 11 68 z komórkowych, to numery bezpłatnej infolinii na rzecz osób bezdomnych. Można również poinformować bezpośrednio pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie tel. 91 578 45 83. Infolinia służy osobom bezdomnym, które uzyskają informację o placówkach udzielających wsparcia – noclegowniach i jadłodajniach, a także wszystkim, którzy w okresie zimowym zauważą osobę potrzebującą pomocy.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Jęczydół 85 tyś
 
NIK sznurowany damski

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia