Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2024-04-09 odsłon: 130        


Znalazłeś się w ciężkiej sytuacji, która wymaga zdobycia dodatkowych środków, ale twoje konto obciąża komornik? Mamy dla ciebie świetnie rozwiązanie! Poznaj swoje możliwości dzięki opcji wypłaty gotówki za pomocą czeku giro, który pomoże ci rozwiązać twoje problemy finansowe!  

2024-03-29 odsłon: 146        

Znalezienie wyjątkowego prezentu na 18. urodziny dla dziewczyny, który upamiętniłby przejście w dorosłość, może być trudnym zadaniem. Podarowanie najbliższej osobie niezwykłego podarunku nie tylko wyraża Twoją miłość, ale również stanowi wyraz uznania dla ważnego etapu w jej życiu, jakim jest krok w kierunku niezależności i samopoznania. Co zatem wybrać? Jaki prezent będzie najlepszy? Zapoznaj się z naszym poradnikiem. Miłej lektury!  

2024-03-26 odsłon: 142        

W życiu różne rzeczy mogą chodzić po ludziach i różne wypadki mogą mieć miejsce. Nawet osoba najbardziej przygotowana i przezorna może mieć problemy od czasu do czasu - nie mówiąc już o poważniejszych rzeczach, które spadają na człowieka, kiedy ten się tego nie spodziewa. Na szczęście od zdarzeń losowych można się ubezpieczyć, niezależnie od tego czy zdarzenia te dotyczą naszego zdrowia, nieruchomości czy samochodu. Jak jednak wybierać ubezpieczenia aby były skrojone pod nasze wymagania? Gdzie znaleźć ubezpieczenia samochodu czy ubezpieczenia zdrowotne dla siebie i rodziny?

  

2024-03-01 odsłon: 234        


Stargard to miasto w którym prowadzi działalność wiele podmiotów gospodarczych. W związku z tym jest spore zainteresowanie firm usługami księgowymi, doradztwem podatkowym i innymi usługami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Podmioty gospodarcze mają do wyboru wiele lokalnych biur rachunkowych.   

2024-02-22 odsłon: 390        


Nie każdy z nas ma swoje upodobania wnętrzarskie. Na szczęście istnieją skuteczne metody aranżacji, które przypadną do gustu niemal każdemu użytkownikowi. Nowoczesność to ten styl wnętrzarski, który spodoba się także i Tobie. Ważne jednak, by do aranżacji w tym stylu podejść z rozsądkiem i głową przepełnioną pomysłami. Oto lista najbardziej modnych, nowoczesnych trendów, które po prostu trzeba znać!  

2024-02-16 odsłon: 249        


Trendem kosmetycznym, który wciąż jest popularny jest wieloetapowa pielęgnacja twarzy. Jak przeprowadzić ją prawidłowo?  

2024-02-16 odsłon: 229        

Coraz więcej osób korzysta z oferty telewizji internetowej, która pozwala na oglądanie programów, bez konieczności używania połączenia kablowego, satelitarnego czy naziemnego. Chcesz korzystać z takiego rozwiązania? Zobacz, jak to zrobić.  

2024-01-22 odsłon: 669        


Kiedy masz już dość swoich okularów korekcyjnych, postaw na soczewki kontaktowe znane ze swojego komfortowego użytkowania. Wśród dostępnych na rynku rodzajów soczewek wyróżnia się soczewki jednodniowe, soczewki tygodniowe,  soczewki miesięczne, kwartalne i roczne. Wśród soczewek kontaktowych największą popularnością cieszą się dwutygodniowe soczewki kontaktowe. Sprawdźmy, w czym tkwi ich fenomen.


Rolą soczewek kontaktowych jest korygowanie daleko i krótkowzroczności, starczowzroczności i astygmatyzmu. Sięgając po modele kosmetyczne można w prosty sposób zmienić kolor swoich oczu. Jak się okazuje, spośród wielu wariantów, to dwutygodniowe soczewki cieszą się największą popularnością użytkowników.

  

2024-01-17 odsłon: 800        


Praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech to coś więcej niż tylko zawód – to misja pełna pasji i możliwości. Dla wielu Opiekunek decyzja o wyjeździe do Niemiec to krok ku rozwojowi osobistemu i zawodowemu. Bycie Opiekunką w Niemczech to szansa na zdobycie cennego doświadczenia, poznawanie nowej kultury i języka. To także doskonała okazja do rozwijania umiejętności interpersonalnych, które są kluczowe w życiu zawodowym i prywatnym.

  

2023-12-27 odsłon: 742        


Tusz do rzęs to bardzo popularny kosmetyk, uważany za podstawę makijażu. Faktycznie trudno wyobrazić sobie makijaż bez perfekcyjnie pomalowanych rzęs. Jednak tusz tuszowi nierówny, a na rynku jest bardzo wiele rodzajów. Jak się wśród nich nie zgubić? Przeczytaj nasz poradnik!   

2023-12-27 odsłon: 739        


Wprowadzenie retinolu do codziennej rutyny pielęgnacyjnej stało się nieodłącznym elementem wielu zabiegów kosmetycznych. Jednakże, aby w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z tego wszechstronnego składnika, istotne jest zrozumienie, kiedy jest on najbardziej skuteczny. W niniejszym artykule przyjrzymy się kluczowym czynnikom wpływającym na efektywność retinolu w kosmetykach, aby pomóc Ci osiągnąć optymalne rezultaty w pielęgnacji skóry.  

2023-12-13 odsłon: 747        
Rozwój logicznego myślenia u dzieci to ważny element kształtowania umiejętności. Warto dawać im różne wyzwania, aby jak najlepiej się rozwijały. Sprawdź, jak pomóc dziecku nauczyć się logicznego myślenia oraz rozwijać umiejętności adaptacyjne i poznawcze.  

2023-12-09 odsłon: 743        


Uzależnienie to ciężkie zaburzenie, które wpływa na zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Objawia się tym, że osoba chora odczuwa silną potrzebę wykonywania pewnej czynności (czy też zażywania) i nie może funkcjonować w codziennym życiu. Uzależnienie nie możemy definiować przez pryzmat zażywania narkotyków czy alkoholu, ale również od pracy, zakupów czy nawet... seksu. Celem terapii uzależnień jest walka i wyprowadzenie na prostą drogę.

  

2023-12-05 odsłon: 764        


Musimy przestać się oszukiwać. Żyjemy coraz szybciej, coraz więcej różnych obowiązków bierzemy na swoje barki, a do tego kontakty z członkami rodziny czy współpracownikami nie zawsze są łatwe.
To wszystko sprawia, że wielu ludzi funkcjonuje w nieustannym stresie.
To musi się negatywnie odbić na ich zdrowiu. Dlatego warto poszukać czegoś, co będzie nas uspokajało, co pomoże nam się wyciszyć i odprężyć.  

2023-12-05 odsłon: 746        


W erze cyfrowej transformacji, gdzie innowacyjność i elastyczność stają się walutami sukcesu, bank spółdzielczy stanowi unikatową syntezę tradycji i nowoczesności. Dążąc do spełnienia wymogów XXI wieku, adaptuje technologię i osobisty kontakt w harmonijny sposób, aby zaspokoić potrzeby swoich klientów na każdym etapie ich finansowej podróży.

  

2023-12-04 odsłon: 742        


Zima to magiczny czas, który oferuje wiele wyjątkowych możliwości na zorganizowanie romantycznej randki. Chcesz cieszyć się urokami mroźnej pory roku i umocnić więź ze swoim partnerem? Oto 5 pomysłów na zimową randkę poza miastem.  

2023-11-23 odsłon: 796        


Grudzień sprawia, że dookoła świat zaczyna błyszczeć wielką ilością światełek. Dookoła zostają ustawione choinki z pięknymi ozdobami, które przypominają o tym, że zbliża się magiczny okres w roku. Ten moment, który sprawia, że wszyscy nagle zwalniają i poświęcają sobie ogromną ilość uwagi. Początek grudnia to także moment poszukiwania podarunków dla osób bliskich. Oto kilka pomysłów, które można wykorzystać chcąc kupić fajne prezenty wywołujące uśmiech na buzi.  

2023-10-17 odsłon: 729        


Zastanawiasz się, jak zbudować swojego robota? Dowiedz się, jakie komponenty są idealne dla twojego projektu. Poradnik przeznaczony dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z robotyką.  

2023-10-15 odsłon: 749        


Sprzedaż nieruchomości to nie tylko transakcja finansowa, ale również proces, w którym emocje i pierwsze wrażenia odgrywają kluczową rolę. Home staging, czyli profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży, stał się sztuką kreowania przestrzeni, która przyciąga potencjalnych kupujących nie tylko swoją funkcjonalnością, ale i emocjonalnym zaangażowaniem. Oto tajniki home stagingu, które pomogą Ci zwiększyć atrakcyjność Twojej nieruchomości na rynku.

  

2023-10-11 odsłon: 741        


Przygotowujesz się do dłuższego wyjazdu i zastanawiasz się, jakie rzeczy powinieneś zabrać ze sobą? Mamy dla Ciebie kilka propozycji gadżetów, dzięki którym poprawisz swój komfort w czasie podróży, a przy okazji zaoszczędzisz w bagażu sporo miejsca.  

2023-07-24 odsłon: 791        

E-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów na świecie, a szczególnie dynamiczny wzrost notuje w Polsce. Dzisiaj, konsumenci oczekują nie tylko szerokiej gamy produktów dostępnych online, ale również szybkiej, bezproblemowej i pewnej dostawy. Nic więc dziwnego, że wiodące firmy w branży stale poszukują nowych sposobów na usprawnienie procesu dostaw. Allegro, polski gigant e-commerce, zdecydował się pójść o krok dalej i niedawno ogłosił swoją najnowszą innowację - integrację z DPD, jednym z największych dostawców kurierskich w Europie. Ta decyzja stanowi kluczowy punkt zwrotny w branży, potencjalnie zmieniając sposób, w jaki myślimy o dostawie w e-commerce.

  

2023-05-24 odsłon: 767        
Trendy aranżacyjne w zakresie projektowania kuchni nie przyniosą w najbliższych sezonach zbyt wielu nowości. Na ścianach królować będą sprawdzone i lubiane elementy nawiązujące do natury, z nutą minimalizmu. Dobór płytek na ścianę podyktowany będzie praktycznością zaprawioną odrobiną nonszalancji. Co warto położyć na ścianę w 2023? Zaczerpnijcie garść inspiracji i wykreujcie wymarzoną kuchnię!  

2023-05-19 odsłon: 729        

Złote pierścionki zdobione kamieniami szlachetnymi to nie tylko symbol luksusu, ale także wyraz osobowości i stylu. Wielokrotnie stanowią one piękną pamiątkę na całe życie, dlatego tak ważny jest właściwy wybór kamienia. Aby pomóc Ci w tym zadaniu, przygotowaliśmy przewodnik po najpopularniejszych kamieniach szlachetnych używanych w złotych pierścionkach. Zanurz się w tym artykule, aby dowiedzieć się więcej o fascynującym świecie kamieni szlachetnych.

  

2023-04-26 odsłon: 742        
Kolczyki Boho to wspaniały sposób na wyrażenie siebie, swojego stylu i indywidualności. W tym artykule omówimy kilka sposobów, jakie kolczyki boho mogą wprowadzić do Twojego codziennego stylu i jak je najlepiej dopasować do swojej garderoby. Będziemy również rozważać, jakie trendy w tym sezonie rządzą światem kolczyków boho.  

2023-04-20 odsłon: 732        

W dzisiejszych czasach problemy trawienne dotyczą wielu osób. Dlatego też na rynku można znaleźć wiele preparatów, które pomagają w leczeniu niestrawności i innych dolegliwości związanych z układem trawiennym. Jednym z takich preparatów są tabletki na trawienie. W tym artykule omówione zostało działanie najpopularniejszych rodzajów tego typu produktów z apteki. 

  

2023-04-14 odsłon: 716        


Niektóre historie mogą być bezmyślnymi treściami, które ktoś uważa za zabawne, ale niektóre fake newsy są szkodliwe. Na przykład, kiedy rozprzestrzeniał się wirus COVID-19, wiele osób było uspokojonych obietnicami zawartymi w artykule krążącym na Facebooku, że spożywanie dużej ilości czosnku pomoże zbudować odporność na wirusa.  

2023-04-14 odsłon: 731        


Jedyne krematorium w Stargardzie znajduje się przy nowym cmentarzu na ulicy Giżynek 5B. Ten nowoczesny obiekt został oddany do użytku pod koniec 2020 roku.  

2023-03-29 odsłon: 709        
Place zabaw to miejsca, w których dzieci spędzają wiele czasu, bawiąc się, eksplorując i ucząc się świata. Jednak czy wiemy, jak dokładnie place zabaw wpływają na rozwój dziecka? Badania pokazują, że korzyści z korzystania z placów zabaw są liczne i różnorodne. W poniższym artykule przeanalizujemy, jakie korzyści niesie ze sobą zabawa na placach zabaw dla rozwoju dzieci.  

2023-03-24 odsłon: 719        
Odkurzacz bezprzewodowy jest sprzętem, który wnosi sprzątanie na zupełnie nowy poziom! Wygoda, lekkość, łatwe prowadzenie to jego niezaprzeczalne zalety, które ułatwiają codzienne porządki. Czy na takie udogodnienie trzeba wydać dużą kwotę? Niekoniecznie. Dysponując budżetem do 1000 zł możesz znaleźć kilka ciekawych produktów sprawdzonych producentów. Zwróć uwagę na propozycje marki Bosch - znajdziesz tam wiele modeli, które mogą przypaść ci do gustu!  

2023-03-23 odsłon: 632        
Jeśli dobrze to zaplanujesz, to co jesz może pomóc ci utrzymać zdrowie i energię przez cały dzień.  

2023-03-03 odsłon: 631        


Wspólna zabawa z psem pomaga wzmacniać więź łączącą czworonoga i jego właściciela, a ponadto jest świetną okazją do ćwiczenia psiego umysłu i rozładowywania nadmiaru energii. Nie wiesz jak się bawić z psem? Poniżej kilka propozycji na różne pory roku!  

2023-02-25 odsłon: 640        
Samochód to nie tylko wygodny środek transportu, ale w wielu przypadkach także poważna inwestycja. Dlatego warto zadbać o jego dobry stan. Kupując ubezpieczenie AC, czyli autocasco, zabezpieczasz swoje finanse. Dzięki temu w razie wypadku i uszkodzenia auta, szybko je naprawisz. Co obejmuje ta polisa – tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.  

2023-01-31 odsłon: 598        


System immunologiczny u dzieci nie jest jeszcze w pełni wykształcony, a co za tym idzie, maluchy wyjątkowo często borykają się z uporczywym przeziębieniem. Zatkany nos, kaszel czy nawet gorączka i stany podgorączkowe sprawiają, że nasza pociecha szybko traci dawny wigor i ochotę do zabawy. Przeziębienie u dzieci jest również jednym z największych zmartwień rodziców. Doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że nie wszystkie leki i medykamenty będą odpowiednie dla młodych pacjentów. Wobec tego, co stosować na przeziębienie u malucha?  

2023-01-31 odsłon: 587        


Karnawał to ten szczególny czas w roku, kiedy w niektórych budzą się prawdziwe imprezowe zwierzęta! Trzeba z niego korzystać, dopóki jeszcze trwa. Oprócz dobrego towarzystwa, przepysznego jedzenia i starannie wybranej muzyki warto też zadbać o odpowiednią stylówkę. Nie masz pomysłu na imprezowy outfit? Przychodzimy z pomocą!  

2023-01-25 odsłon: 636        
Wysyłka paczki kurierem InPost – jak się do tego zabrać?Zamawianie kuriera do domu to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Zamiast samodzielnie wysyłać paczkę w punkcie nadań, można wygodnie przekazać ją do rąk przedstawiciela firmy transportowej. Jak przygotować wysyłkę i zamówić kuriera pod wybrany adres?

  

2023-01-12 odsłon: 595        


Wraz z końcem roku jesteśmy zobligowani do rozliczenia rocznego z tytułu przychodów. Jednym z rozliczeń jest PIT 28, rozliczymy go za pomocą druku papierowego pobranego w urzędzie skarbowym oraz możemy złożyć zeznanie internetowo.   1. Co to jest PIT-28? Jakie przychody w nim rozliczymy?

  2. Jakie obowiązują stawki ryczałtu 2023? Kiedy 8,5%, a kiedy 12,5%?

  3. Do kiedy PIT należy rozliczyć? Na jakie ulgi i odliczenia możemy liczyć?

  4. Jakie zasady rozliczania ryczałtu wprowadził Polski Ład?

  

2022-12-16 odsłon: 598        


Banki w celu pozyskiwania nowych klientów zachęcają ich różnorodnymi usługami i korzyściami, które otrzymają po otworzeniu konta w ich placówce. Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych jest cashback. Posiadasz karty kredytowe karty kredytowe lub płatnicze i dokonujesz nimi płatności za zakupy i usługi? Cashback może być dla Ciebie świetną usługą! Co to jest cashback? Jak działa ta usługa? I co dokładnie za nią otrzymujemy?   

2022-12-16 odsłon: 753        
Nowy Rok coraz bliżej, a to najlepszy czas na zdobycie miejskiego kalendarza na 2023. Pierwsza okazja będzie jeszcze przed świętami – we wtorek (20.12.). Wystarczy o 16:30 przyjść do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Jak zawsze na mieszkańców czekają setki kalendarzy. Kolejki chętnych zwykle są długie, dlatego trzeba pamiętać, że liczba egzemplarzy jest ograniczona.  

2022-12-16 odsłon: 754        
Mimo zimy ważna i oczekiwana przez stargardzian inwestycja idzie pełną parą. Z amfiteatru zniknęły już ławki na widowni razem z trybuną. Na ukończeniu jest też rozbiórka sceny. Po kompleksowym remoncie stargardzianie zyskają nowoczesny, funkcjonalny i estetyczny obiekt. Na razie trwają rozbiórki, a już w styczniu mają się zacząć prace budowlane.  

2022-12-09 odsłon: 581        


Zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC jest regulowany przez ustawę o Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Towarzystwa mogą samodzielnie ustalać tylko wysokość składek. Dowiedz się, gdzie szukać najkorzystniejszych ofert polis OC, aby nie przepłacać.   

2022-11-23 odsłon: 580        
moda dla kobiet

Jak wiadomo, kobieta ubrana w czerwoną sukienkę zawsze wywoła efekt "wow". Panie mogą mieć całkowitą pewność, że nie tylko nie przejdą niezauważone, ale również otrzymają mnóstwo komplementów. Należy mieć świadomość, że przedstawicielki płci pięknej nie zawsze mają czas, by śledzić najnowsze modowe trendy. Z jakimi dodatkami najlepiej będzie komponował się wspomniany element kobiecej garderoby? Czym należy sugerować się przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie?  

2022-11-18 odsłon: 588        
Lokata z funduszem to hybrydowy produkt finansowy. Łączy on w sobie cechy tradycyjnej lokaty z funduszem inwestycyjnym. Dzięki temu można zyskać na niej zdecydowanie więcej. Jest jednak także obciążona sporym ryzykiem, którego trzeba być świadomym. Dowiedz się nieco więcej na jej temat i sprawdź, czy jest to produkt właśnie dla Ciebie.  

2022-10-23 odsłon: 669        


UX Designer to stosunkowo nowy zawód w branży IT, ale w wielu firmach okazuje się już koniecznością. Dzięki osobom na tym stanowisku treści przekazywane np. przez aplikacje są dopasowane do grupy docelowej i lepiej spełniają jej oczekiwania. Jak dokładnie wygląda ścieżka kariery UX Designera i ile on zarabia?  

2022-11-02 odsłon: 593        


PIT 37 to formularz podatkowy zeznania o wysokości osiągniętego dochodu lub poniesionej straty. Jest jedną z najpopularniejszych deklaracji podatkowych. Służy podatnikom, którzy podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej i to wyłącznie za pośrednictwem płatnika (lub podmiotów podobnych). Często więc dotyczy osób pracujących w ramach umów o pracę, czy zlecenia, które na co dzień nie mają wiele wspólnego z kwestiami podatkowymi czy rachunkowymi. Z tego powodu mogą one nie znać się na rozliczaniu PIT, w tym deklaracji PIT 37. Niektóre pytania podatników powtarzają się, więc warto odpowiedzieć na najczęstsze z nich.

pit 37  

2022-10-23 odsłon: 649        


Kupienie idealnego prezentu świątecznego dla mężczyzn nierzadko stanowi poważny problem, niezależnie od tego czy chodzi o prezent dla ukochanego taty, brata czy chłopaka. Boisz się, że nie trafisz w gust? Z Kuplio nie musisz się dłużej o to martwić, mamy dla Ciebie wyjątkowe pomysły!  

2022-10-18 odsłon: 593        


Kiedy lato się kończy i nadchodzi sezon jesienny, wielu osobom trudno jest zaakceptować nagłe ochłodzenie. Szukają wówczas sposobów na rozgrzanie się - nie tylko od zewnątrz, ale też od środka. Sama herbata zazwyczaj nie wystarcza, by organizm się lepiej poczuł, kiedy na dworze panuje plucha. Taka pogoda to doskonała okazja, by zaserwować sobie rozgrzewająca i pożywną zupę z pomidorami w roli głównej. Nawet proste, jednogarnkowe danie może być pyszne, przy doborze składników najlepszej jakości. Jak szybko przygotować zupę, która ogrzeje każdego zmarzlucha?  

2022-10-18 odsłon: 586        

Jeśli chcesz zmienić kolor włosów na blond, pewnie zastanawiasz się, która farba najlepiej rozjaśnia włosy i jakie są najlepsze farby do włosów blond. Choć zawsze możesz odwiedzić salon fryzjerski, czasem wygodniej (i taniej) jest farbować włosy w domu. Jednak przy tak dużej ilości produktów na rynku, może być trudno wiedzieć, który z nich wybrać. Dlatego też zebraliśmy listę najlepszych farb do rozjaśniania włosów, abyś mogła znaleźć idealny dla siebie odcień. Od marek drogeryjnych po luksusowe opcje, na tej liście każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli więc jesteś gotowa na podjęcie wyzwania i przejście na blond, czytaj dalej, aby poznać, która farba najlepiej rozjaśnia włosy i jak pomoże to osiągnąć. Dowiedz się, jak ochłodzić kolor włosów.

  

2022-09-12 odsłon: 610        


Rynek pierwotny Gdańska wciąż poszerza swoje granice – obecnie na mapie nie ma dzielnicy, w jakiej nie wznosiłoby się nowych inwestycji mieszkaniowych. Niektóre lokalizacje są bardzo kameralne i ciche, a inne są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie wielkomiejski styl życia. Dzisiaj skupiamy się na geografii działalności deweloperskiej w Gdańsku i okolicach – gdzie i co buduje się w 2022-2023 roku?  

2022-08-31 odsłon: 586        


Zdrowa dieta wielu osobom kojarzy się z liściem sałaty na śniadanie, obiad i kolację. Na szczęście, mało ma to wspólnego z rzeczywistością. Zdrowe jedzenie to bowiem pewien styl życia, który bazuje na dostarczaniu do organizmu odpowiedniej ilości kalorii, składników mineralnych, odżywczych, witamin. To przede wszystkim świadome jedzenie.   

2022-08-31 odsłon: 526        


Zdrowa dieta wielu osobom kojarzy się z liściem sałaty na śniadanie, obiad i kolację. Na szczęście, mało ma to wspólnego z rzeczywistością. Zdrowe jedzenie to bowiem pewien styl życia, który bazuje na dostarczaniu do organizmu odpowiedniej ilości kalorii, składników mineralnych, odżywczych, witamin. To przede wszystkim świadome jedzenie. 

  

2022-08-30 odsłon: 585        


Coraz więcej z nas szuka rozwiązań do naszych wnętrz, które pozwalają na oszczędność miejsca. Mała powierzchnia czy chęć osiągnięcia dużej przestrzeni w naszych domach i mieszkaniach sprawia, że niejednokrotnie rezygnujemy ze standardowych łóżek z ramami. W zamian wybieramy narożniki rozkładane bądź kanapy z funkcją spania. Czym różnią się od siebie te dwa modele mebli? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!  

2022-08-16 odsłon: 587        

Antyoksydanty to związki, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Z kolei wolne rodniki to cząsteczki, które mogą powodować uszkodzenia w organizmie, takie jak uszkodzenia komórek i DNA, prowadzące do chorób - m.in. raka. Co zrobić by zneutralizować wolne rodniki i gdzie szukać antyoksydantów? 

  

2022-07-25 odsłon: 594        


Chcesz podróżować, zwiedzać świat, odkrywać nowe miejsca, ale zastanawiasz się, jak opłacisz rachunki, skoro będziesz na dłuższych wakacjach? Możesz połączyć pracę z wakacjami, zwłaszcza jeśli będą się odbywać za granicą. To wyjątkowe i wzbogacające doświadczenie, zarówno osobiste, jak i zawodowe. Jak to zrobić, by zarabiać i jednocześnie mieć czas na urlopowy wypoczynek? Dowiedz się więcej.  

2022-06-29 odsłon: 600        

Wybór oprawy muzycznej wesela jest jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy rozstrzygnąć podczas ślubnych przygotowań. Dzisiejsi nowożeńcy powinni wziąć pod uwagę dwie opcje. Pierwszą z nich stanowią zespoły weselne, a drugą DJ na wesele. Popularność tego ostatniego, z roku na rok, systematycznie wzrasta. Wynika to z bardzo prostego faktu, a mianowicie wysokości jego honorarium – DJ uchodzi bowiem za rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż zespół weselny.

  

2022-06-20 odsłon: 578        


Często podróżujesz i zastanawiasz się nad dodatkowym zabezpieczeniem w razie nieprzewidzianych zdarzeń? Dobrym rozwiązaniem może być ubezpieczenie szyb, którego nie uwzględnia standardowa polisa komunikacyjna. Dowiedz się na tym polega taka ochrona i sprawdź, dlaczego warto się na nią zdecydować.  

2022-05-16 odsłon: 758        
Każdy, kto chciałby dostać dofinansowanie na wymianę tzw. kopciucha na bardziej ekologiczne źródło ciepła, może wziąć udział w kolejnym spotkaniu informacyjnym. Wystarczy przyjść we wtorek (17.05.) o 15:30 do Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17, sala 111). Pieniądze czekają też na stargardzian planujących np. termomodernizację domów albo wymianę okien i drzwi.  

2022-05-16 odsłon: 738        
Kolejne wyróżnienie dla Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Spółka zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego za 2022 r., utrzymując tym samym pozycję z ubiegłego roku. Zestawienie przygotowali specjaliści ze Strefy Gospodarki – dodatku tematycznego do Dziennika Gazety Prawnej.   

2022-04-26 odsłon: 628        
Nikt z nas nie lubi przepłacać. Na rynku ubezpieczeń OC i AC znajduje się wiele propozycji. Jeśli chcemy oszczędzić czas i pieniądze, to powinniśmy skorzystać z porównywarki polis.  

2022-04-26 odsłon: 586        


E-deklaracje to możliwość szybkiego i wygodnego rozliczenia deklaracji podatkowej. Co może być szczególnie ważne w ostatnich dniach terminu na rozliczenie najpopularniejszych deklaracji podatkowych. Podatnicy mają czas już tylko do 2 maja 2022 roku, na przygotowanie i złożenie zeznania podatkowego PIT za rok 2021. Warto więc poznać dostępne dla podatników ułatwienia.  

2022-04-13 odsłon: 579        


Wakacje to idealny czas na urlop i odpoczynek od codziennych obowiązków. Dla wielu jest to także okazja do tego, aby zadbać o siebie i swój wygląd. Niezależnie czy w grę wchodzi polskie morze, czy ciepłe kraje - warto zaopatrzyć się w hity sezonu, które pozwolą wyglądać obłędnie w każdą pogodę. O jakich elementach garderoby nie można zapomnieć podczas pakowania swojej walizki?

  

2022-02-11 odsłon: 709        
Choć warunki atmosferyczne utrudniają roboty, niezależnie od pogody cały czas inwestycja Park&Ride posuwa się naprzód. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już tej jesieni zaparkujemy tam nasze auta, przejdziemy po nowym chodniku i przejedziemy po kolejnej ścieżce rowerowej.  

2022-02-11 odsłon: 734        
Z okazji walentynek na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury usłyszycie Państwo, najpiękniejsze standardy polskiej piosenki lat 60. i 70., ponadczasowe przeboje z repertuaru Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Violetty Villas, Piotra Szczepanika, Andrzeja Rybińskiego, Zbigniewa Wodeckiego i in.  

2022-02-11 odsłon: 737        
Już wkrótce, a mianowicie w najbliższą niedzielę 13.02 o godz. 20.00 na deskach Stargardzkiego Centrum Kultury wystąpi Grzegorz Dolniak ze swoim najnowszym programem! W którym sprawdzicie jak żyć spokojnie i być wypoczętym człowiekiem. Grzegorz akurat nie ma pojęcia jak to zrobić, dlatego właśnie się wypowie. Z charakterystyczną sceniczną ekspresją i obserwacjami punktującymi absurdy dnia codziennego zdemaskuje przeszkody stojące na drodze do prawdziwego spokoju ducha. Zabierze Was w podróż po meandrach niełatwej sztuki relaksu, w której jak zawsze zobaczycie swoje odbicie. Wydarzenie dla osób dorosłych.  

2022-02-11 odsłon: 735        
10 lutego 1940 r. na Kresach Wschodnich trwała mroźna zima. Tego dnia życie 140 000 polskich obywateli zmieniło się na zawsze. W kilka chwil musieli spakować najpotrzebniejsze rzeczy i udać się w drogę w nieznane. W Stargardzie pamiętamy o uczestnikach tamtych tragicznych wydarzeń. Jak co roku pod pomnikiem Ofiar Sybiru i Katynia złożono kwiaty i zapalono znicze. Rocznicę pierwszych deportacji ludności cywilnej w głąb Rosji uczcili zastępcy prezydenta – Ewa Sowa i Piotr Mync oraz dyrektor Książnicy Stargardzkiej Jolanta Aniszewska.  

2022-02-09 odsłon: 745        
Przypominamy, że już wkrótce, a mianowicie w najbliższą niedzielę 13.02 o godz. 20.00 na deskach Stargardzkiego Centrum Kultury wystąpi Grzegorz Dolniak ze swoim najnowszym programem! W którym sprawdzicie jak żyć spokojnie i być wypoczętym człowiekiem. Grzegorz akurat nie ma pojęcia jak to zrobić, dlatego właśnie się wypowie. Z charakterystyczną sceniczną ekspresją i obserwacjami punktującymi absurdy dnia codziennego zdemaskuje przeszkody stojące na drodze do prawdziwego spokoju ducha. Zabierze Was w podróż po meandrach niełatwej sztuki relaksu, w której jak zawsze zobaczycie swoje odbicie.  

2022-02-09 odsłon: 736        
Pewna jest już gruntowna modernizacja kilku ulic w Kluczewie. Zupełnie nową jakość zyskają poruszający się ul. Kosmonautów, Lotników i fragmentem ul. J. Lelewela. Wszystkie drogi zostaną przebudowane, przez co staną się bezpieczniejsze We wtorek (8.02.) o 16:00 w świetlicy przy plebanii parafii pw. św. Krzyża (ul. Lotników 8) odbędzie się spotkanie w tej sprawie. Wszyscy zainteresowani tym tematem mieszkańcy mogą przyjść i wyrazić swoją opinię. Sugestie są też przyjmowane e-mailowo.  

2022-02-07 odsłon: 596        


Kiedyś o wiele łatwiej było sprzedać samochód. Zazwyczaj transakcja była sprawnie przeprowadzana na giełdzie samochodowej. Kupujący mieli ograniczony wybór, a niedługa jazda testowa, nie pozwalała wykryć wielu usterek. W dobie internetu, ogromu sprzedawanych aut, dostępności punktów serwisowych – sprzedaż okazuje się wyzwaniem. Szczególnie wtedy, gdy z samochodem dzieje się coś niepokojącego. W takiej sytuacji skorzystanie z usług skupu aut Szczecin, jest rozsądnym rozwiązaniem.  

2022-01-28 odsłon: 750        
OSiR Stargard organizuje 6 edycję Biegu dla Orkiestry. Odbędzie się on w dniu 30. Finału WOŚP, czyli 30 stycznia.  

2022-01-28 odsłon: 722        
"Zoom na Stargard - nie(ZNANY) Klejnot Pomorza" to efekt działalności grupy osób, których połączyła wspólna pasja - pasja do fotografowania. Zdjęcia wykonano m.in. w ramach działalności Pracowni Fotograficznej Stargardzkiego Centrum Kultury, która skupia osoby w różnym wieku o wspólnych zainteresowaniach. Pod koniec ubiegłego roku padł pomysł zorganizowania wystawy zdjęć, której głównym celem jest pokazanie Stargardu jako miasta pełnego zabytków o znaczącej już historii, gdzie poprzez fotografie można ukazać piękno mniej lub bardziej znanego "Klejnotu Pomorza".  

2022-01-28 odsłon: 577        
Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie dziś wstrzymuje wszystkie posty na fb.com/mdkstargard do następnego tygodnia bo mamy bardzo ważną akcję!  

2022-01-28 odsłon: 582        
Serdecznie zapraszamy Czytelników oraz Sympatyków do udziału w rodzinnych feriach z Książnicą Stargardzką (od 31 stycznia do 13 lutego 2022 r.). Proponujemy przedsięwzięcia stacjonarne, które będą odbywać się w tymczasowej siedzibie Książnicy, przy ul. Wojska Polskiego 3 (z zachowaniem reżimu sanitarnego). Zapraszamy także do udziału w inicjatywach w social mediach Książnicy (strona FB oraz strona internetowa biblioteki). W tym roku dla najmłodszych i nieco starszych udało się nam wyczarować moc atrakcji.  

2022-01-20 odsłon: 573        
8.01. (wtorek) mija 5 lat od niespodziewanej śmierci prezydenta Sławomira Pajora. Przez niemal 15 lat i 4 kadencje (2002-2017) doprowadził do historycznej odbudowy gospodarczej miasta. To jego wizji i konsekwencji w działaniach zawdzięczamy dzisiejszą wysoką jakość życia, miejsca pracy, system wsparcia dla potrzebujących mieszkańców i kierunek dalszego rozwoju Stargardu. W rocznicę śmierci przy grobie Sławomira Pajora jak zawsze pojawiła się oficjalna delegacja, członkowie rodziny, przyjaciele i współpracownicy śp. prezydenta.  

2022-01-17 odsłon: 606        
Konkurs “Inwestycja z Perspektywą”, zorganizowany przez Polską Agencję Prasową, miał na celu wyłonienie najlepszego projektu zrealizowanego ze wsparciem Funduszy Unijnych w minionym roku. Wzięło w nim udział aż 160 inwestycji z całego kraju. Ich skala i charakter były bardzo różne: od niewielkich, lokalnych działań do gigantycznych realizacji wartych setki milionów złotych. Miarą sukcesu projektu miała być ilość oddanych na niego, za pośrednictwem systemu internetowego, głosów.   

2022-01-10 odsłon: 576        
W roku 2021 dzięki współpracy, a także wielkiemu wsparciu ze strony Starostwa Stargardzkiego, Urzędu Miasta, a także gmin z terenu powiatu stargardzkiego Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie otrzymała łącznie 6 nowych radiowozów, 2 nieoznakowane, 2 oznakowane typu suw, a także 2 oznakowane segment C - typu combi. Zakup radiowozów nastąpił z połączonych środków budżetu Policji w ramach programu modernizacji Policji w systemie 50/50 i środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Stargardzie, Urząd Miasta Stargard. W kosztach zakupu aut partycypowały również Gmina Miasto Stargard oraz gminy Stargard, Chociwel, Dobrzany, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Suchań.   

2022-01-03 odsłon: 566        
Relaks w parku, zabawa przy fontannie, koncert w Parku Chrobrego – już wkrótce z dostępem do szybkiego, bezpłatnego internetu. Wiosną 2022 r. w kilku miejscach w Stargardzie pojawi się miejskie wi-fi. Ułatwienie będzie dostępne dla wszystkich, bez ograniczeń.  

2022-01-03 odsłon: 566        
2022-01-03 odsłon: 577        
Na nekropolii przy ul. Spokojnej/Giżynek stale przybywa grobów. Spoczywa na niej już około 5 500 osób. Zgodnie z planami cmentarz w przyszłości będzie jeszcze większy. Trwa inwestycja w rozbudowę układu komunikacyjnego. Niedługo przybędzie tam fragment o długości 80 m zupełnie nowej alei.  

2021-12-27 odsłon: 621        


Przy pierwszych objawach grypy i przeziębienia warto na początek wypróbować znane i sprawdzone domowe sposoby. Pomogą złagodzić uciążliwe symptomy oraz zaangażują nasz organizm do jeszcze skuteczniejszej walki z infekcją. Oto trzy najpopularniejsze z nich.  

2021-12-20 odsłon: 587        


Prowadzenie działań marketingowych oznacza konieczność poniesienia konkretnych nakładów finansowych. Mniejszych, większych – to kwestia indywidualna, uzależniona od ich zakresu oraz budżetu firmy, ale każdy przedsiębiorca chciałby wiedzieć czy podejmowane inwestycje rzeczywiście są opłacalne. Właśnie dlatego, warto wiedzieć czym jest ROI i jak podnieść wartość tego wskaźnika. Best Replica Watches   

2021-12-08 odsłon: 585        
Jak co roku zimą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z Policją i Strażą Miejską regularnie sprawdzają sytuację osób bezdomnych. Przynajmniej raz w tygodniu monitorują wszystkie znane lokalizacje, w których zazwyczaj przebywają. Oferują realną pomoc, przekują ważne informacje i sprawdzają nowe sygnały od mieszkańców. W Stargardzie osoby bez dachu nad głową mogą liczyć na naprawdę szerokie wsparcie. richard mille replica watches   

2021-12-08 odsłon: 579        
Kolejna okazja do przyjęcia bez rejestracji preparatu chroniącego przed koronawirusem. W najbliższy czwartek (9.12.) mobilny punkt szczepień pojawi się w Zespole Szkół nr 5 (ul. J. Śniadeckiego 4-6). Skorzystają z niego zarówno uczniowie, jak i wszyscy chętni mieszkańcy.   

2021-12-03 odsłon: 589        
Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza do udziału w eventach i wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych, zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Każdy, niezależnie od wieku, powinien znaleźć coś dla siebie.  

2021-11-18 odsłon: 590        
Dzisiaj w sali konferencyjnej stargardzkiej policji odbyło się uroczyste ślubowanie wstępującej w nasze szeregi nowo przyjętej policjantki. Dzisiejszy dzień był dla niej początkiem niezwykłej policyjnej misji, podczas której nawet z narażeniem życia poświęcać się będzie społeczeństwu.   

2021-11-18 odsłon: 575        
Projekt pozwala 1203 dziewczynkom z subregionu stargardzkiego (rok urodzenia 2009, 2010) skorzystać z bezpłatnych szczepień na HPV.  

2021-11-18 odsłon: 582        
Energia, doskonałe układy i dopracowane stylizacje – tak najkrócej można opisać zespół taneczny Seniority. Grupa od 5 lat działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest znana publiczności również poza Stargardem. Występuje na wielu wydarzeniach, zawsze prezentując wysoki poziom artystyczny. Swój jubileusz świętowała przy okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Były kwiaty, serdeczne życzenia i prezenty.  

2021-11-16 odsłon: 575        
22 osoby wchodzą w skład nowej Stargardzkiej Rady Sportu. W przewadze to przedstawiciele klubów i organizacji reprezentujących różne dyscypliny. SRS doradza prezydentowi, opiniuje strategie oraz projekty uchwał. Rada inicjuje także różnorodne wydarzenia w mieście.  

2021-11-16 odsłon: 581        
Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego do poniedziałku (15.11.) przyjmuje kolejne wnioski o lokale do samodzielnego remontu. To rozwiązanie, dzięki któremu osoby czekające na mieszkanie komunalne mają możliwość szybszego wynajmu. Do dyspozycji są lokale o różnej powierzchni i w różnych lokalizacjach.  

2021-11-02 odsłon: 576        
Stargardzkie Centrum Nauki FILARY otworzyło się dla zwiedzających 16 października. Jak pierwsze dwa tygodnie działalności ocenia kierownik, Ernest Warych?  

2021-10-12 odsłon: 592        
Ruszył konkurs „Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców – 730 lat KOLEGIATY Pomnika Historii”. Swoje fotografie tego unikatowego zabytku można przesyłać do 29.10. (piątek). Najlepsze zdjęcia znajdą się w kalendarzu miejskim na 2022 rok, a ich autorzy dostaną nagrody finansowe.  

2021-10-12 odsłon: 565        

Zwiedzanie pilotażowe Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY rozpoczęło się pod koniec września. Do dziś zwiedziło je:

  • 12 grup szkolnych (klasy z różnych szkół, w różnym wieku, w tym np. grupa dzieci z niepełnosprawnościami ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima)

  • 7 grup złożonych z osób indywidualnych, które zgłosiły się przez formularz - rodziców z dziećmi, ale nie tylko!

  • 2 grupy nauczycieli, którzy oprócz zwiedzania uczestniczyli w prelekcji na temat wykorzystywania wystawy w FILARACH w celach dydaktycznych, w wykonaniu Przemka Kuryło - wieloletniego edukatora z Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni

  • 2 grupy seniorów

  

2021-10-11 odsłon: 600        


Skoro zbliża się Halloween, to niedługo po nim będziemy mieli okazję świętować Black Friday. Wiele osób na długo przed wielkimi wyprzedażami stara się śledzić newsy technologiczne, by w ten wielki dzień móc nabyć komputery, smartfony, konsole i inne gadżety o wiele taniej niż w ciągu całego roku.  

2021-10-11 odsłon: 583        


Nierozłącznym elementem zdrowej, zbilansowanej diety odchudzającej są posiłki bogate w cenne minerały i witaminy. Odpowiednio skomponowany jadłospis, połączony z aktywnością fizyczną to klucz do skutecznego procesu odchudzania. W walce z nadprogramowymi kilogramami może nam pomóc suplementacja, dzięki której organizm będzie pracować na najwyższych obrotach. Na jakie suplementy warto więc zwrócić uwagę podczas redukcji? Podpowiadamy- żeń szeń i imbir! Jakimi właściwościami cechują się te produkty i dlaczego są polecane w kształtowaniu sylwetki?  

2021-10-09 odsłon: 639        


Jesień i zima to czas, gdy stajemy przed koniecznością odświeżenia garderoby. W sklepach pojawia się wiele nowości, a wśród nich kurtki i płaszcze. Jak się ubierać tej jesieni i zimy? Poznaj nadchodzące trendy.  

2021-09-08 odsłon: 579        

Jeszcze do 19.09. (niedziela) można wziąć udział w #ekoStargardchallenge. To bardzo proste – wystarczy zebrać grupę kilku osób, wybrać miejsce wymagające uporządkowania, posprzątać i zgarnąć eko-gadżety od Zarządu Usług Komunalnych. Formularz zgłoszenia i wszystkie szczegóły akcji można znaleźć klikając tutaj

  

2021-09-08 odsłon: 574        
Oprócz zaplanowanych, dużych i kosztownych inwestycji w Stargardzie wykonujemy też mniejsze prace w ramach bieżącego utrzymania ulic należących do miasta. Tam, gdzie to konieczne, wypełniane są ubytki. Nawierzchnia w niektórych miejscach jest wzmacniana. Remonty są zaplanowane lub wykonywane doraźnie – np. po ulewnych deszczach.  

2021-09-08 odsłon: 575        
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela wsparcia wszystkim, którzy doświadczają przemocy domowej. Od wtorku (7.09.) ruszają dyżury specjalistów, którzy wysłuchają, odpowiedzą na każde pytanie i poradzą, co dalej. Po taką pomoc można przyjść do MOPSu (ul. Warszawska 9a) albo zadzwonić.  

2021-09-08 odsłon: 593        


Dobieranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci to podstawa odpowiedniej troski o swoją urodę. Na rynku jest tak wiele różnorodnych kosmetyków, że naprawdę trudno znaleźć te najlepsze, które sprawdzą się idealnie i dadzą zadowalające efekty. Na rynku kosmetycznym regularnie pojawiają się coraz to nowe produkty, które zachwycają wyglądem opakowań i nachalnym marketingiem. Czy jednak opakowanie powinno decydować o tym, które preparaty znajdą się w naszej łazience? Dużo lepszym kryterium jest mimo wszystko jakość, która wynika bezpośrednio z naturalnego składu dobrych kosmetyków. Sprawdźmy wspólnie, jakie rodzaje kosmetyków naturalnych dostępne są na rynku i czym każdy z nich się charakteryzuje.

  

2021-08-28 odsłon: 573        
Przed nami kolejna odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa. Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało sporo atrakcji. Będzie objazd po powiecie, spacer po Stargardzie, a także warsztaty i koncert. Początek 11.09. (sobota).  

2021-08-28 odsłon: 745        
Andrzej Poniedzielski - wieczór kabaretowy 🤣 Jest autorem ponad 200 wierszy oraz tekstów ponad 20 piosenek Elżbiety Adamiak. W 1987 ukazała się jego pierwsza płyta długogrająca (Elżbieta Adamiak i Andrzej Poniedzielski - Live, Pronit). Wraz z Arturem Andrusem tworzył wieczory kabaretowe w łódzkiej piwnicy artystycznej "Przechowalnia". 4 lipca 2002 roku, w ramach Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" miała premierę jego pierwsza solowa płyta "13 łatwych utworów tanecznych". W serii "Biblioteka bardów" nakładem Wydawnictwa "Twój Styl" ukazały się wiersze i teksty Andrzeja Poniedzielskiego. Tomik zilustrował jego syn Michał. 👉sobota 06.11.2021, 👉godz. 18.00, 👉Duża Scena Stargardzkiego Centrum Kultury 👉Bilety w cenie 80 zł do nabycia w kasie Kina SCK oraz online klikając👇 w link: https://www.sck.stargard.pl/event/Wieczor_Kabaretowy_Andrzej_Poniedzielski_2021_07_26_09_39#gth  


 

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl